wawainfo.pl > Mazowsze > Nie żyje ksiądz Zbigniew Gaszkowski
Alan Wysocki
Alan Wysocki 19.03.2022 03:37

Nie żyje ksiądz Zbigniew Gaszkowski

Ksiądz
Pixabay/Pexels

Diecezja warszawsko-praska poinformowała o śmierci księdza Zbigniewa Gaszkowskiego. Duchowny poświęcił kapłańsku 62 lata. W 1987 roku został odznaczony przywilejem rokiety i mantoletu. Pogrzeb zaplanowano na 9 września.

Ksiądz Zbigniew Gaszkowski zmarł 3 września w wieku 85 lat. Dzień po ogłoszeniu śmierci duchownego, wydano kolejny nekrolog dotyczący księdza Maksymiliana Sowy.

Gaszkowski urodził się w 1936 roku w Łodzi, jednak posługę kapłańską świadczył w województwie mazowieckim. Święcenia przyjął w 1960 roku z rąk kardynała Stefana Wyszyńskiego.

Nie żyje ksiądz Zbigniew Gaszkowski

Od 1960 do 1982 roku świadczył posługę w Parafiach: św. Małgorzaty DM w Leoncinie, św. Michała Archanioła w Nowym Dworze Mazowieckim, MB Pocieszenie w Żyrardowie, Najświętszego Serca Pana Jezusa w Warszawie-Falenicy, św. Józefa Oblubieńca NMP w Warszawie na Kole i św. Andrzeja Apostoła na warszawskim Mirowie.

Od 1982 roku pełnił funkcję proboszcza w Parafii Matki Bożej Częstochowskiej w Józefowie. W 1994 roku objął stery w Parafii Matki Bożej Loretańskiej przy ul. Ratuszowej. Duchowny przeszedł na emeryturę w 2004 roku. Przez następne siedemnaście lat pomagał w Parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Warszawie-Starej Miłośnie.

24 grudnia 1987 roku został odznaczony przywilejem rokiety i mantoletu.

Diecezja zaplanowała uroczystości pogrzebowe na 9 września. O godzinie 11:00 ruszy msza święta w Parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Warszawie-Starej Miłośnie. Po Eucharystii nastąpi złożenie ciała księdza Gaszkowskiego na miejscowym cmentarzu parafialnym.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Artykuły polecane przez redakcję WAWA INFO:

Źródło: wawainfo.pl, Zdjęcie główne: Pixabay/Pexels

Powiązane