wawainfo.pl
Nie żyją dwaj mężczyźni, którzy wjechali pod pociąg na niestrzeżonych przejeździe kolejowym

policja

Dwie osoby nie żyją, samochód jest totalnie zniszczony. Śmiertelny wypadek na torach w kierunku Warszawy

22 Października 2020

Autor tekstu:

Julian Bakuła

Udostępnij:

Nie żyją dwaj mężczyźni, którzy w środę (21.10) wjechali pod pociąg na przejeździe kolejowym w miejscowości Prażki (gmina Będków, powiat tomaszowski). Ich samochód zderzył się z pociągiem osobowym relacji Zielona Góra - Wa

Nie żyją dwaj mężczyźni, którzy wjechali pod pociąg

Nie żyją dwaj mężczyźni, którzy w środę (21.10) przed godziną 14 wjechali pod pociąg na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w miejscowości Prażki (gmina Będków, powiat Tomaszów Mazowiecki). Mężczyźni podróżujący samochodem marki Volkswagen Passat zderzyli się z pociągiem osobowym relacji Zielona Góra - Warszawa Wschodnia. Wskutek zderzenia bordowe auto uległo całkowitemu zmiażdżeniu. Nie żyje zarówno 46-letni kierowca samochodu, jak i jego pasażer.

Maszynista pociągu był trzeźwy

Jak dowiadujemy się z komunikatu policji, maszynista kierujący pociągiem był trzeźwy. Na miejscu wypadku pracowała policja, straż pożarna, prokurator oraz Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Technicznego. Funkcjonariusze ustalili świadków wypadku oraz zabezpieczyli ślady.

Wypadki na torach pozostają utrapieniem polskich dróg

Pomimo ponawianych ostrzeżeń policji wypadki na torach pozostają prawdziwym utrapieniem polskich dróg. O podobnym wypadku informowaliśmy na Wawa Info w maju. Samochód osobowy audi A3 wjechał wtedy na tory na Olszynce Grochowskiej i został uderzony przez pociąg. Był to jednak strzeżony przejazd kolejowy. Kierująca samochodem wjechała na tory najprawdopodobniej dlatego, że przejazd był nie do końca zamknięty. Kobieta na szczęście przeżyła wypadek.

[EMBED-899]

Wjechanie na tory to jedna z najczęstszych przyczyn wypadków kolejowych

Jak dowiadujemy się z opublikowanego przez Państwową Komisję Badania Wypadków Kolejowych raportu "Bezpieczeństwo w transporcie kolejowym", wjechanie pojazdów samochodowych pod nadjeżdżające pociągi jest drugą najczęstszą przyczyną wypadków kolejowych (27 proc.) - po wypadkach, do których dochodzi w wyniku przechodzenia przez tory w miejscach niedozwolonych (40 proc.).

Piesi na torach stwarzają niebezpieczeństwo przede wszystkim dla siebie

We wrześniu pisaliśmy na Wawa Info o potrąceniu dwóch mężczyzn przez pociąg Kolei Mazowieckich w pobliżu stacji Warszawa Wschodnia. Obaj mężczyźni przeżyli i zostali przetransportowani do szpitala. Tyle szczęścia nie miał niestety mężczyzna, który 3 czerwca bieżącego roku wpadł pod jadący w kierunku Warszawy pociąg na torowisku pomiędzy Brwinowem a Parzniewem. Mężczyzna zginął na miejscu

Zaledwie dzień wcześniej podobna tragedia zdarzyła się w Warszawie. Mężczyzna w wieku 50-60 lat przechodzący w niedozwolonym miejscu przez tory w pobliżu PKP Żerań zginął pod kołami pociągu. Z kolei w maju doszło do wypadku na torach w Nowej Iwicznej. -  Pod pociąg towarowy jadący z elektrociepłowni Siekierki wpadł mężczyzna, którego tożsamość do chwili obecnej jest nieustalona - relacjonował wtedy nadkom. Jarosław Sawicki z policji w Piasecznie. Mimo przeprowadzenia akcji ratunkowej jego życia nie udało się uratować. 

Wypadki na torach, czy to spowodowane przez samochody, czy przez pieszych, skutkują często dużymi utrudnieniami komunikacyjnymi, blokując zarówno przejazd samochodów, jak i ruch pociągów. Tak było chociażby w marcu, gdy pod kołami pociągu na trasie kolejowej pomiędzy Żyrardowem a Skierniewicami zginął mężczyzna, który wtargnął na tory poza wyznaczonym przejściem w pobliżu miejscowości Radziwiłłów Mazowiecki. Konieczne było wtedy wprowadzenia ruchu wahadłowego pociągów. Należało się liczyć z kilkudziesięciominutowymi opóźnieniami.

Tego rodzaju wypadki są też niestety plagą warszawskiego metra, w którym wielokrotnie w przeszłości dochodziło do samobójstw według tego samego scenariusza: ofiara rzucała się pod pociąg metra i ginęła pod jego kołami. Tak było w przypadku 14-letniego Kaspra, który zdecydował się na ten krok prawdopodobnie ze względu na trudności w odnalezieniu się wśród rówieśników jako osoba transpłciowa.

Podobne artykuły

Mazowsze

Mazowsze. Zahaczył o przyczepę, wpadł w poślizg i dachował

Czytaj więcej >

Mazowsze

Józefosław. Aż 20 zgłoszeń po silnej ulewie

Czytaj więcej >
Nad całym Mazowszem przeszły silne burze z intensywnymi opadami i porywistym wiatrem

Mazowsze

Burze nad Polską: 588 interwencji straży pożarnej na Mazowszu

Czytaj więcej >
Wypadek

Mazowsze

Samochód uderzył w drzewo. Jedna osoba nie żyje

Czytaj więcej >
Facebook/Policja Wyszków

Mazowsze

Tragiczny wypadek pod Wyszkowem. Mężczyzna spadł z ciągnika. Wpadł pod koła, nie żyje

Czytaj więcej >
Facebook/Ochotnicza Straż Pożarna - Ratownictwo Wodne

Mazowsze

Wypadek na trasie S7. Zablokowana droga w kierunku Gdańska

Czytaj więcej >