Dwie osoby nie żyją, samochód jest totalnie zniszczony. Śmiertelny wypadek na torach w kierunku Warszawy

Autor Julian Bakuła - 22 Października 2020
Nie żyją dwaj mężczyźni, którzy wjechali pod pociąg na niestrzeżonych przejeździe kolejowymŹródło: policja

Nie żyją dwaj mężczyźni, którzy w środę (21.10) wjechali pod pociąg na przejeździe kolejowym w miejscowości Prażki (gmina Będków, powiat tomaszowski). Ich samochód zderzył się z pociągiem osobowym relacji Zielona Góra - Warszawa Wschodnia.

Czy popierasz rozszerzenie obostrzeń?Czy popierasz rozszerzenie obostrzeń?Czytaj dalej

Nie żyją dwaj mężczyźni, którzy wjechali pod pociąg

Nie żyją dwaj mężczyźni, którzy w środę (21.10) przed godziną 14 wjechali pod pociąg na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w miejscowości Prażki (gmina Będków, powiat Tomaszów Mazowiecki). Mężczyźni podróżujący samochodem marki Volkswagen Passat zderzyli się z pociągiem osobowym relacji Zielona Góra - Warszawa Wschodnia. Wskutek zderzenia bordowe auto uległo całkowitemu zmiażdżeniu. Nie żyje zarówno 46-letni kierowca samochodu, jak i jego pasażer.

Dzisiaj grzeje:
1. Jest decyzja rządu, premier właśnie potwierdził. Uczniowie podstawówek będą uczyć się zdalnie
2. Kwarantanna, test albo gigantyczna kara dla Polaków. Nowe przepisy nie wszystkim się spodobają
3. Nastolatka w nocy zamknęła się w łazience. Doszło do tragedii, nie żyje

Dziś ogłoszą nowe obostrzenia i strefy. Cała Polska znajdzie się w strefie czerwonej?Dziś ogłoszą nowe obostrzenia i strefy. Cała Polska znajdzie się w strefie czerwonej?Czytaj dalej

Maszynista pociągu był trzeźwy

Jak dowiadujemy się z komunikatu policji, maszynista kierujący pociągiem był trzeźwy. Na miejscu wypadku pracowała policja, straż pożarna, prokurator oraz Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Technicznego. Funkcjonariusze ustalili świadków wypadku oraz zabezpieczyli ślady.

Wypadki na torach pozostają utrapieniem polskich dróg

Pomimo ponawianych ostrzeżeń policji wypadki na torach pozostają prawdziwym utrapieniem polskich dróg. O podobnym wypadku informowaliśmy na Wawa Info w maju. Samochód osobowy audi A3 wjechał wtedy na tory na Olszynce Grochowskiej i został uderzony przez pociąg. Był to jednak strzeżony przejazd kolejowy. Kierująca samochodem wjechała na tory najprawdopodobniej dlatego, że przejazd był nie do końca zamknięty. Kobieta na szczęście przeżyła wypadek.

Wjechanie na tory to jedna z najczęstszych przyczyn wypadków kolejowych

Jak dowiadujemy się z opublikowanego przez Państwową Komisję Badania Wypadków Kolejowych raportu "Bezpieczeństwo w transporcie kolejowym", wjechanie pojazdów samochodowych pod nadjeżdżające pociągi jest drugą najczęstszą przyczyną wypadków kolejowych (27 proc.) - po wypadkach, do których dochodzi w wyniku przechodzenia przez tory w miejscach niedozwolonych (40 proc.).

Piesi na torach stwarzają niebezpieczeństwo przede wszystkim dla siebie

We wrześniu pisaliśmy na Wawa Info o potrąceniu dwóch mężczyzn przez pociąg Kolei Mazowieckich w pobliżu stacji Warszawa Wschodnia. Obaj mężczyźni przeżyli i zostali przetransportowani do szpitala. Tyle szczęścia nie miał niestety mężczyzna, który 3 czerwca bieżącego roku wpadł pod jadący w kierunku Warszawy pociąg na torowisku pomiędzy Brwinowem a Parzniewem. Mężczyzna zginął na miejscu.

Zaledwie dzień wcześniej podobna tragedia zdarzyła się w Warszawie. Mężczyzna w wieku 50-60 lat przechodzący w niedozwolonym miejscu przez tory w pobliżu PKP Żerań zginął pod kołami pociągu. Z kolei w maju doszło do wypadku na torach w Nowej Iwicznej. - Pod pociąg towarowy jadący z elektrociepłowni Siekierki wpadł mężczyzna, którego tożsamość do chwili obecnej jest nieustalona - relacjonował wtedy nadkom. Jarosław Sawicki z policji w Piasecznie. Mimo przeprowadzenia akcji ratunkowej jego życia nie udało się uratować.

Wypadki na torach, czy to spowodowane przez samochody, czy przez pieszych, skutkują często dużymi utrudnieniami komunikacyjnymi, blokując zarówno przejazd samochodów, jak i ruch pociągów. Tak było chociażby w marcu, gdy pod kołami pociągu na trasie kolejowej pomiędzy Żyrardowem a Skierniewicami zginął mężczyzna, który wtargnął na tory poza wyznaczonym przejściem w pobliżu miejscowości Radziwiłłów Mazowiecki. Konieczne było wtedy wprowadzenia ruchu wahadłowego pociągów. Należało się liczyć z kilkudziesięciominutowymi opóźnieniami.

Tego rodzaju wypadki są też niestety plagą warszawskiego metra, w którym wielokrotnie w przeszłości dochodziło do samobójstw według tego samego scenariusza: ofiara rzucała się pod pociąg metra i ginęła pod jego kołami. Tak było w przypadku 14-letniego Kaspra, który zdecydował się na ten krok prawdopodobnie ze względu na trudności w odnalezieniu się wśród rówieśników jako osoba transpłciowa.

Rewolucja w Kościele, wszystko przez jeden film o Papieżu. Rewolucja w Kościele, wszystko przez jeden film o Papieżu. "Kim jestem, by ich oceniać?"Czytaj dalej

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Biedronka szykuje potężną niespodziankę. Będzie rozdawać vouchery na 20 złotych, musisz jednak być jednego dnia w sklepie
  2. Zderzenie Audi z autobusem w Katowicach - Kto zawinił?
  3. Dziś ogłoszą nowe obostrzenia i strefy. Cała Polska znajdzie się w strefie czerwonej?
  4. Dwa pasy zablokowane, wjazd do Warszawy mocno utrudniony. Tragiczny wypadek, nie żyje jedna osoba
  5. Spłonęło 50 aut, nowy blok może nadawać się do rozbiórki. Przyczyną pożaru okazał się pojazd elektryczny
  6. Jak działają maseczki? Pierwsze takie badanie
  7. Anna Lewandowska zdradziła swój sekret. Niezwykły domowy chleb, zrobisz go w godzinę

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News