Nie żyje aktor polskich filmów i seriali. Na co dzień pracował w warszawskich teatrach

Autor Julian Bakuła - 17 Listopada 2020
Aktor Janusz Leśniewski nie żyje.Źródło: https://unsplash.com/@kylewilliamurban

Aktor filmowy i teatralny Janusz Leśniewski nie żyje - poinformował w niedzielę ZASP. Leśniewski znany jest z wielu filmów i seriali, jednak na co dzień pracował w stołecznych teatrach. Ostatnio można go było oglądać w spektaklu "Requiemaszyna" w Instytucie Teatralnym im. Zbigniewa Raszewskiego. Artysta miał 69 lat.

Przez pół tygodnia sklepy będą zamknięte. Czeka nas kilka dni bez robienia zakupówPrzez pół tygodnia sklepy będą zamknięte. Czeka nas kilka dni bez robienia zakupówCzytaj dalej

Aktor Janusz Leśniewski nie żyje

W niedzielę (15.11.) Związek Artystów Scen Polskich (ZASP) poinformował na Facebooku, że nie żyje aktor filmowy, serialowy i teatralny Janusz Leśniewski. "Dzisiaj odszedł Janusz Leśniewski - aktor teatrów warszawskich: Komedii, Ochoty, Popularnego, w latach 90. redaktor w Oddziale Warszawskim TVP (WOT). Absolwent Wydziału Aktorskiego warszawskiej PWST, którą zakończył, grając w spektaklu dyplomowym postać Konrada i Maski 6 w „Wyzwoleniu” Stanisława Wyspiańskiego w reżyserii Zygmunta Hübnera" - czytamy we wpisie ZASP.

Debiutem Leśniewskiego była rola Pierrota w reżyserowanym przez Zdzisława Leśniaka „Błękitnym potworze” Carlo Gozziego na deskach Teatru Komedia. Znany jest także z roli Władysława Topolnickiego w „Klubie kawalerów” Bałuckiego, doktora Ranka w "Norze" Ibsena czy Lwowa w "Iwanowie" Czechowa.

Dzisiaj odszedł Janusz Leśniewski - aktor teatrów warszawskich: Komedii, Ochoty, Popularnego, w latach 90. redaktor w...

Opublikowany przez Związek Artystów Scen Polskich Niedziela, 15 listopada 2020

Dziesiątki ról w filmach i w serialach

Urodzony 28 listopada 1951 r. w Warszawie aktor Janusz Leśniewski zagrał "dziesiątki ról w filmach i serialach" - informuje ZASP. Ostatnio można go było oglądać w reżyserowanej przez Martę Górnicką "Requiemaszynie" na podstawie tekstów Władysława Broniewskiego w Instytucie Teatralnym im. Zbigniewa Raszewskiego czy w "Bublotece" Małgorzaty Karoliny Piekarskiej.

Leśniewski grał także w popularnych serialach i wielu telewidzów może go kojarzyć z produkcji takich jak "Barwy szczęścia", "Na wspólnej" czy "Blondynka". Do końca pozostawał aktywny.

Jak podaje portal telemagazyn.pl, zaledwie kilka tygodni temu objął stanowisko przewodniczącego Sekcji Repartycyjnej Innych Form Audiowizualnych w ZASP.

Dzisiaj grzeje:
1.Powstanie kolejny tymczasowy szpital w Warszawie. Wiemy gdzie i kiedy zostanie otwarty
2. Cała rodzina zginęła, niewyobrażalny dramat. Wiadomość z zagranicy obiegła media, chcieli tylko wypocząć na plaży
3. Sytuacja w Warszawie jest coraz gorsza. Mimo pomocy mieszkańców, interesy upadają

Niebywałe sceny w centrum Warszawy, interweniować musieli funkcjonariusze miejscy. Udało się go złapaćNiebywałe sceny w centrum Warszawy, interweniować musieli funkcjonariusze miejscy. Udało się go złapaćCzytaj dalej

Nie żyje znany aktor teatralny

"Od lat działał społecznie w ZASP-ie, pełniąc w nim różne funkcje. Trudno uwierzyć, że dwa tygodnie temu ostatni raz wpadł do swojego Stowarzyszenia, którego ideałom pozostał wierny do końca" - wspomina zmarłego aktora ZASP we wpisie na Facebooku.

Pod wpisem pojawiły się liczne komentarze z kondolencjami i wspomnieniami na temat zmarłego. "W latach 1987-89 był lektorem II Programu podziemnego Radia Solidarność nagrywającego audycje w mieszkaniu nr 18 przy ulicy Wiejskiej 15 w Warszawie. Czytał "Wiadomości" na zmianę ze Stanisławem Biczysko" - napisał Andrzej Józef Dąbrowski.

Nie żyje Dariusz Gnatowski znany z "Kiepskich"

To nie pierwsza tragiczna wiadomość ze świata teatru i telewizji, jaką przekazujemy w ostatnim czasie. 20 października informowaliśmy o śmierci Dariusza Gnatowskiego szeroko znanego z roli "Boczka" w serialu "Świat według Kiepskich".

Jak podaje RMF FM, Gnatowski cierpiał na zapalenie płuc i ciężką niewydolność oddechową. Ponadto 21 października służby sanitarno-epidemiologiczne dostały wyniki jego testu wskazujące, że aktor był zakażony koronawirusem.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

Zniszczono pomnik Jana Pawła II w Legionowie. Podobne przypadki na Żoliborzu, Ursynowie i w KonstancinieZniszczono pomnik Jana Pawła II w Legionowie. Podobne przypadki na Żoliborzu, Ursynowie i w KonstancinieCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Gdy się pojawią, nasza śledziona potrzebuje wsparcia. Objawy, których lepiej nie lekceważyć
  2. Na zdjęciu ukrywa się dziecko. Potrafisz je odnaleźć? Przypominamy o odblaskach
  3. Brutalny napad na starsze małżeństwo. Zaatakowano ich, gdy zbierali grzyby w mazowieckim lesie
  4. Pracownicy warszawskiego biurowca usłyszeli głośny huk i uderzenie w okno. Na miejscu pojawili się szybko funkcjonariusze
  5. Jak będzie wyglądać Boże Narodzenie? Ministerstwo zabrało głos, w Warszawie zapadły pierwsze decyzje
  6. Wiśniewski nie wytrzymał, zrównał z ziemią Świerzyńskiego. Wszystko poszło na żywo w Polsacie
  7. Jeden z największych banków w Polsce zdecydował się na zaskakujący krok. Klienci mają powody do radości

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News