wawainfo.pl
Druh Dariusz Popis nie żyje.

Pixabay

Smutne wieści z samego rana. Strażacy z Legionowa w żałobie, nie żyje Dariusz Popis

15 Listopada 2020

Autor tekstu:

Julian Bakuła

Udostępnij:

Druh Dariusz Popis nie żyje. Zmarły w wieku 56 lat strażak uczył pożarnictwa wielu innych członków straży pożarnej w Legionowie. Pogrzeb odbędzie się w przyszłym tygodniu.

Bardzo smutne wiadomości dotarły do nas z Legionowa. Tamtejsza Ochotnicza Straż pożarna poinformowała o śmierci Dariusza Popisa.

Młodszy brygadier Dariusz Popis nie żyje

Młodszy brygadier w stanie spoczynku Dariusz Popis nie żyje - poinformowała w piątek Ochotnicza Straż Pożarna w Legionowie. Druh Dariusz Popis zmarł 12 listopada w wieku 56 lat. 

"Ceremonia pogrzebowa rozpocznie się 20 listopada 2020 roku o godz. 14:30 na cmentarzu w Legionowie (brama główna)" - czytamy w nekrologu udostępnionym na Facebooku przez OSP w Legionowie.

Odszedł na wieczną służbę

"W żalu przyszło nam poinformować, że na wieczną służbę odszedł dh Dariusz Popis. Wielu z nas stawiając swoje pierwsze kroki miało okazję posiąść od niego wiedzę nie tylko na temat pożarnictwa [*]" - napisała OSP w Legionowie, dzieląc się tragiczną informacją, że nie żyje jeden z członków legionowskiej załogi strażackiej.

Zapowiedzianą na najbliższy piątek ceremonię pogrzebową obsługiwać będzie firma "Apokalipsa" z siedzibą przy ul. Jagiellońskiej 66 w Legionowie.

[EMBED-1042]

OSP Legionowo

Ochotnicza Straż Pożarna w Legionowie to placówka z tradycją sięgającą przedwojnia. "Wszystko zaczęło się dnia 20 stycznia 1928 roku, gdy na zgromadzeniu mieszkańców Legionowa roku Seweryn Kulczycki wysunął projekt założenia Ochotniczej Straży Pożarnej na terenie osiedla, wówczas już dość licznie zabudowanego i zamieszkałego. Projekt przyjęto z gorącą aprobatą biorąc pod uwagę konieczną potrzebę istnienia takiej placówki" - czytamy na stronie OSP w Legionowie.

Początkowo wyposażenie OSP w Legionowie było skromne i ograniczało się do sprzętu, który udało się zakupić za pieniądze z Powszechnego Zakładu Ubezpieczeń Wzajemnych i z kwest ulicznych: 4 bosaki, 1 sikawkę ręczną "Tryumf", 1 syrenę alarmową "Tyfon", 1 drabinę szczerbowskiego, 100 metrów bieżących węży tłoczonych parcianych o średnicy 52 mm oraz dwa beczkowozy dwukołowe o objętości po 300 l każdy.

Sprzęt strażacki

Współcześnie OSP w Legionowie dysponuje znacznie nowocześniejszym sprzętem. Na wyposażeniu jednostki znajduje się motorówka, kilka wozów strażackich, transporter, jeep oraz ciężarówka Star z podnośnikiem koszowym.

Tak wszechstronne wyposażenie pozwala legionowskiej jednostce interweniować w najróżniejszych warunkach i okolicznościach - w znacznej odległości od placówki, na wysokości czy nawet na wodzie. 

[Źródło zdjęcia: OSP Legionowo - osp-legionowo.pl]

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

Podobne artykuły

Mazowsze

Mazowsze. Zahaczył o przyczepę, wpadł w poślizg i dachował

Czytaj więcej >

Mazowsze

Józefosław. Aż 20 zgłoszeń po silnej ulewie

Czytaj więcej >
Nad całym Mazowszem przeszły silne burze z intensywnymi opadami i porywistym wiatrem

Mazowsze

Burze nad Polską: 588 interwencji straży pożarnej na Mazowszu

Czytaj więcej >
Wypadek

Mazowsze

Samochód uderzył w drzewo. Jedna osoba nie żyje

Czytaj więcej >
Facebook/Policja Wyszków

Mazowsze

Tragiczny wypadek pod Wyszkowem. Mężczyzna spadł z ciągnika. Wpadł pod koła, nie żyje

Czytaj więcej >
Facebook/Ochotnicza Straż Pożarna - Ratownictwo Wodne

Mazowsze

Wypadek na trasie S7. Zablokowana droga w kierunku Gdańska

Czytaj więcej >