Smutne wieści z samego rana. Strażacy z Legionowa w żałobie, nie żyje Dariusz Popis

Autor Julian Bakuła - 15 Listopada 2020
Druh Dariusz Popis nie żyje.Źródło: Pixabay

Druh Dariusz Popis nie żyje. Zmarły w wieku 56 lat strażak uczył pożarnictwa wielu innych członków straży pożarnej w Legionowie. Pogrzeb odbędzie się w przyszłym tygodniu.

Bardzo smutne wiadomości dotarły do nas z Legionowa. Tamtejsza Ochotnicza Straż pożarna poinformowała o śmierci Dariusza Popisa.

Młodszy brygadier Dariusz Popis nie żyje

Młodszy brygadier w stanie spoczynku Dariusz Popis nie żyje - poinformowała w piątek Ochotnicza Straż Pożarna w Legionowie. Druh Dariusz Popis zmarł 12 listopada w wieku 56 lat.

"Ceremonia pogrzebowa rozpocznie się 20 listopada 2020 roku o godz. 14:30 na cmentarzu w Legionowie (brama główna)" - czytamy w nekrologu udostępnionym na Facebooku przez OSP w Legionowie.

Odszedł na wieczną służbę

"W żalu przyszło nam poinformować, że na wieczną służbę odszedł dh Dariusz Popis. Wielu z nas stawiając swoje pierwsze kroki miało okazję posiąść od niego wiedzę nie tylko na temat pożarnictwa [*]" - napisała OSP w Legionowie, dzieląc się tragiczną informacją, że nie żyje jeden z członków legionowskiej załogi strażackiej.

Zapowiedzianą na najbliższy piątek ceremonię pogrzebową obsługiwać będzie firma "Apokalipsa" z siedzibą przy ul. Jagiellońskiej 66 w Legionowie.

W żalu przyszło nam poinformować, że na wieczną służbę odszedł dh Dariusz Popis. Wielu z nas stawiając swoje pierwsze kroki miało okazję posiąść od niego wiedzę nie tylko na temat pożarnictwa [*]

Opublikowany przez Ochotnicza Straż Pożarna w Legionowie Piątek, 13 listopada 2020

OSP Legionowo

Ochotnicza Straż Pożarna w Legionowie to placówka z tradycją sięgającą przedwojnia. "Wszystko zaczęło się dnia 20 stycznia 1928 roku, gdy na zgromadzeniu mieszkańców Legionowa roku Seweryn Kulczycki wysunął projekt założenia Ochotniczej Straży Pożarnej na terenie osiedla, wówczas już dość licznie zabudowanego i zamieszkałego. Projekt przyjęto z gorącą aprobatą biorąc pod uwagę konieczną potrzebę istnienia takiej placówki" - czytamy na stronie OSP w Legionowie.

Początkowo wyposażenie OSP w Legionowie było skromne i ograniczało się do sprzętu, który udało się zakupić za pieniądze z Powszechnego Zakładu Ubezpieczeń Wzajemnych i z kwest ulicznych: 4 bosaki, 1 sikawkę ręczną "Tryumf", 1 syrenę alarmową "Tyfon", 1 drabinę szczerbowskiego, 100 metrów bieżących węży tłoczonych parcianych o średnicy 52 mm oraz dwa beczkowozy dwukołowe o objętości po 300 l każdy.

Sprzęt strażacki

Współcześnie OSP w Legionowie dysponuje znacznie nowocześniejszym sprzętem. Na wyposażeniu jednostki znajduje się motorówka, kilka wozów strażackich, transporter, jeep oraz ciężarówka Star z podnośnikiem koszowym.

Tak wszechstronne wyposażenie pozwala legionowskiej jednostce interweniować w najróżniejszych warunkach i okolicznościach - w znacznej odległości od placówki, na wysokości czy nawet na wodzie.

Star 244P P-184H

[Źródło zdjęcia: OSP Legionowo - osp-legionowo.pl]

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News