wawainfo.pl > Mazowsze > Smutne wieści z samego rana. Strażacy z Legionowa w żałobie, nie żyje Dariusz Popis
Julian Bakuła
Julian Bakuła 19.03.2022 03:22

Smutne wieści z samego rana. Strażacy z Legionowa w żałobie, nie żyje Dariusz Popis

nie żyje
Pixabay

Bardzo smutne wiadomości dotarły do nas z Legionowa. Tamtejsza Ochotnicza Straż pożarna poinformowała o śmierci Dariusza Popisa.

Młodszy brygadier Dariusz Popis nie żyje

Młodszy brygadier w stanie spoczynku Dariusz Popis nie żyje - poinformowała w piątek Ochotnicza Straż Pożarna w Legionowie. Druh Dariusz Popis zmarł 12 listopada w wieku 56 lat. 

"Ceremonia pogrzebowa rozpocznie się 20 listopada 2020 roku o godz. 14:30 na cmentarzu w Legionowie (brama główna)" - czytamy w nekrologu udostępnionym na Facebooku przez OSP w Legionowie.

Odszedł na wieczną służbę

"W żalu przyszło nam poinformować, że na wieczną służbę odszedł dh Dariusz Popis. Wielu z nas stawiając swoje pierwsze kroki miało okazję posiąść od niego wiedzę nie tylko na temat pożarnictwa [*]" - napisała OSP w Legionowie, dzieląc się tragiczną informacją, że nie żyje jeden z członków legionowskiej załogi strażackiej.

Zapowiedzianą na najbliższy piątek ceremonię pogrzebową obsługiwać będzie firma "Apokalipsa" z siedzibą przy ul. Jagiellońskiej 66 w Legionowie.

[EMBED-1042]

OSP Legionowo

Ochotnicza Straż Pożarna w Legionowie to placówka z tradycją sięgającą przedwojnia. "Wszystko zaczęło się dnia 20 stycznia 1928 roku, gdy na zgromadzeniu mieszkańców Legionowa roku Seweryn Kulczycki wysunął projekt założenia Ochotniczej Straży Pożarnej na terenie osiedla, wówczas już dość licznie zabudowanego i zamieszkałego. Projekt przyjęto z gorącą aprobatą biorąc pod uwagę konieczną potrzebę istnienia takiej placówki" - czytamy na stronie OSP w Legionowie.

Początkowo wyposażenie OSP w Legionowie było skromne i ograniczało się do sprzętu, który udało się zakupić za pieniądze z Powszechnego Zakładu Ubezpieczeń Wzajemnych i z kwest ulicznych: 4 bosaki, 1 sikawkę ręczną "Tryumf", 1 syrenę alarmową "Tyfon", 1 drabinę szczerbowskiego, 100 metrów bieżących węży tłoczonych parcianych o średnicy 52 mm oraz dwa beczkowozy dwukołowe o objętości po 300 l każdy.

Sprzęt strażacki

Współcześnie OSP w Legionowie dysponuje znacznie nowocześniejszym sprzętem. Na wyposażeniu jednostki znajduje się motorówka, kilka wozów strażackich, transporter, jeep oraz ciężarówka Star z podnośnikiem koszowym.

Tak wszechstronne wyposażenie pozwala legionowskiej jednostce interweniować w najróżniejszych warunkach i okolicznościach - w znacznej odległości od placówki, na wysokości czy nawet na wodzie. 

[Źródło zdjęcia: OSP Legionowo - osp-legionowo.pl]