wawainfo.pl
Pieszy potrącony przez pociąg na torach przy wjeździe do Warszawy od strony Ząbek nie żyje.

wawainfo.pl

Tragiczny wypadek na torach. Pieszy zginął pod kołami pociągu

14 Grudnia 2020

Autor tekstu:

Julian Bakuła

Udostępnij:

Kilka minut przed godziną 16 na torach przy wjeździe do Warszawy od strony Ząbek doszło do tragicznego w skutkach wypadku. Pieszy przechodzący przez tory został potrącony przez pociąg ze skutkiem śmiertelnym. Na miejscu pracuje policja.

Wypadek na torach. Pieszy nie żyje

- Mamy na tej trasie do czynienia z tragicznym w skutkach zdarzeniem, potrąceniem przez pociąg. W naszych systemach zgłoszenie pojawiło się około 8 minut przed godziną 16.

Ze wstępnych informacji wynika, że jest jedna ofiara śmiertelna, która miała przechodzić przez tak zwane "dzikie" przejście dla pieszych - relacjonuje w rozmowie z wawainfo.pl nadkom. Jarosław Florczyk ze stołecznej policji.

Samochód wjechał pod pociąg

O innym wypadku na torach pisaliśmy na wawainfo.pl 22 października. Dzień wcześniej dwaj mężczyźni zderzyli się z pociągiem, wjeżdżając samochodem na tory w miejscowości Prażki (gmina Będków, powiat tomaszowski).

Do zdarzenia doszło na niestrzeżonym przejeździe kolejowym. W wyniku wypadku zginął zarówno 46-letni kierowca samochodu, jak i jego pasażer. Kierujący pociągiem maszynista był trzeźwy

Czarna seria wypadków na torach

Prawdziwa czarna seria wypadków na torach nastąpiła zaledwie kilka dni później, w niedzielę 25 października, gdy jednego dnia w wyniku potrącenia przez pociąg w różnych miejscach Warszawy zginęły trzy osoby.

Do pierwszego z wypadków doszło po południu w okolicach dworca kolejowego Warszawa ZOO, gdzie potrącona przez pociąg kobieta poniosła śmierć na miejscu. W wyniku wypadku pojawiły się także utrudnienia w kursowaniu pociągów.

Potrącenie przez pociąg

Późnym popołudniem tego samego dnia doszło do kolejnego podobnego wypadku w pobliżu PKP Płudy. - Około 17:50 otrzymaliśmy zgłoszenie, że w okolicach ulicy Mehoffera doszło do potrącenia kobiety przez pociąg. Prawdopodobnie 21-letnia kobieta wtargnęła pod nadciągający pociąg. W wyniku potrącenia poniosła śmierć na miejscu. Policja prowadzi w tej sprawie czynności wyjaśniające - relacjonowała mł. asp. Irmina Sulich z komendy policji na Pradze.

W tę samą niedzielę potrącony przez pociąg został również mężczyzna przechodzący przez tory na odcinku Warszawa Wschodnia - Warszawa Rembertów. Przybyły na miejsce lekarz stwierdził zgon mężczyzny. Czynności śledcze podjęła policja pod nadzorem prokuratora.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

Zobacz jak wygląda Południowa Obwodnica Warszawy:[EMBED-1119]

Podobne artykuły

Od poniedziałku plac Bankowy zamieni się w plac budowy, tramwaje rozpoczynają drugi etap prac technicznych

Ulice

Remont torowiska w okolicach placu Bankowego. Zamykanych jest 18 przystanków, a tramwaje będą jeździć objazdami

Czytaj więcej >
KASIA ZAREMBA/AGENCJA SE/East News

Ulice

Wypadek na trasie S8 w kierunku Poznania. Stworzył się gigantyczny korek

Czytaj więcej >

Ulice

Wał Miedzeszyński. Zderzenie dwóch samochodów, są ranni

Czytaj więcej >

Ulice

Wypadek w Warszawie. Z impetem wjechała w pieszego, trwa akcja ratunkowa

Czytaj więcej >
wawainfo.pl

Ulice

Mokotów: wypadek na Puławskiej. Zablokowany jeden pas ruchu

Czytaj więcej >
arembowski / Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

Ulice

Wypadek na Stegnach, z samochodów niewiele zostało. Jedna osoba trafiła do szpitala

Czytaj więcej >