wawainfo.pl > Ulice > Tragiczny wypadek na torach. Pieszy zginął pod kołami pociągu
Julian Bakuła
Julian Bakuła 19.03.2022 03:22

Tragiczny wypadek na torach. Pieszy zginął pod kołami pociągu

Pieszy potrącony przez pociąg na torach przy wjeździe do Warszawy od strony Ząbek nie żyje.
wawainfo.pl

Wypadek na torach. Pieszy nie żyje

- Mamy na tej trasie do czynienia z tragicznym w skutkach zdarzeniem, potrąceniem przez pociąg. W naszych systemach zgłoszenie pojawiło się około 8 minut przed godziną 16.

Ze wstępnych informacji wynika, że jest jedna ofiara śmiertelna, która miała przechodzić przez tak zwane "dzikie" przejście dla pieszych - relacjonuje w rozmowie z wawainfo.pl nadkom. Jarosław Florczyk ze stołecznej policji.

Samochód wjechał pod pociąg

O innym wypadku na torach pisaliśmy na wawainfo.pl 22 października. Dzień wcześniej dwaj mężczyźni zderzyli się z pociągiem, wjeżdżając samochodem na tory w miejscowości Prażki (gmina Będków, powiat tomaszowski).

Do zdarzenia doszło na niestrzeżonym przejeździe kolejowym. W wyniku wypadku zginął zarówno 46-letni kierowca samochodu, jak i jego pasażer. Kierujący pociągiem maszynista był trzeźwy

Czarna seria wypadków na torach

Prawdziwa czarna seria wypadków na torach nastąpiła zaledwie kilka dni później, w niedzielę 25 października, gdy jednego dnia w wyniku potrącenia przez pociąg w różnych miejscach Warszawy zginęły trzy osoby.

Do pierwszego z wypadków doszło po południu w okolicach dworca kolejowego Warszawa ZOO, gdzie potrącona przez pociąg kobieta poniosła śmierć na miejscu. W wyniku wypadku pojawiły się także utrudnienia w kursowaniu pociągów.

Potrącenie przez pociąg

Późnym popołudniem tego samego dnia doszło do kolejnego podobnego wypadku w pobliżu PKP Płudy. - Około 17:50 otrzymaliśmy zgłoszenie, że w okolicach ulicy Mehoffera doszło do potrącenia kobiety przez pociąg. Prawdopodobnie 21-letnia kobieta wtargnęła pod nadciągający pociąg. W wyniku potrącenia poniosła śmierć na miejscu. Policja prowadzi w tej sprawie czynności wyjaśniające - relacjonowała mł. asp. Irmina Sulich z komendy policji na Pradze.

W tę samą niedzielę potrącony przez pociąg został również mężczyzna przechodzący przez tory na odcinku Warszawa Wschodnia - Warszawa Rembertów. Przybyły na miejsce lekarz stwierdził zgon mężczyzny. Czynności śledcze podjęła policja pod nadzorem prokuratora.

Powiązane