Tragiczny wypadek na torach. Pieszy zginął pod kołami pociągu

Autor Julian Bakuła - 14 Grudnia 2020
Pieszy potrącony przez pociąg na torach przy wjeździe do Warszawy od strony Ząbek nie żyje.Źródło: wawainfo.pl

Kilka minut przed godziną 16 na torach przy wjeździe do Warszawy od strony Ząbek doszło do tragicznego w skutkach wypadku. Pieszy przechodzący przez tory został potrącony przez pociąg ze skutkiem śmiertelnym. Na miejscu pracuje policja.

Wypadek na torach. Pieszy nie żyje

- Mamy na tej trasie do czynienia z tragicznym w skutkach zdarzeniem, potrąceniem przez pociąg. W naszych systemach zgłoszenie pojawiło się około 8 minut przed godziną 16.

Ze wstępnych informacji wynika, że jest jedna ofiara śmiertelna, która miała przechodzić przez tak zwane "dzikie" przejście dla pieszych - relacjonuje w rozmowie z wawainfo.pl nadkom. Jarosław Florczyk ze stołecznej policji.

Samochód wjechał pod pociąg

O innym wypadku na torach pisaliśmy na wawainfo.pl 22 października. Dzień wcześniej dwaj mężczyźni zderzyli się z pociągiem, wjeżdżając samochodem na tory w miejscowości Prażki (gmina Będków, powiat tomaszowski).

Do zdarzenia doszło na niestrzeżonym przejeździe kolejowym. W wyniku wypadku zginął zarówno 46-letni kierowca samochodu, jak i jego pasażer. Kierujący pociągiem maszynista był trzeźwy.

Centrum Warszawy zablokowane. Chcą iść przed dom Kaczyńskiego, interweniuje policjaCentrum Warszawy zablokowane. Chcą iść przed dom Kaczyńskiego, interweniuje policjaCzytaj dalej

Czarna seria wypadków na torach

Prawdziwa czarna seria wypadków na torach nastąpiła zaledwie kilka dni później, w niedzielę 25 października, gdy jednego dnia w wyniku potrącenia przez pociąg w różnych miejscach Warszawy zginęły trzy osoby.

Do pierwszego z wypadków doszło po południu w okolicach dworca kolejowego Warszawa ZOO, gdzie potrącona przez pociąg kobieta poniosła śmierć na miejscu. W wyniku wypadku pojawiły się także utrudnienia w kursowaniu pociągów.

Potrącenie przez pociąg

Późnym popołudniem tego samego dnia doszło do kolejnego podobnego wypadku w pobliżu PKP Płudy. - Około 17:50 otrzymaliśmy zgłoszenie, że w okolicach ulicy Mehoffera doszło do potrącenia kobiety przez pociąg. Prawdopodobnie 21-letnia kobieta wtargnęła pod nadciągający pociąg. W wyniku potrącenia poniosła śmierć na miejscu. Policja prowadzi w tej sprawie czynności wyjaśniające - relacjonowała mł. asp. Irmina Sulich z komendy policji na Pradze.

W tę samą niedzielę potrącony przez pociąg został również mężczyzna przechodzący przez tory na odcinku Warszawa Wschodnia - Warszawa Rembertów. Przybyły na miejsce lekarz stwierdził zgon mężczyzny. Czynności śledcze podjęła policja pod nadzorem prokuratora.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

Artykuły polecane przez redakcję Wawa Info:

Zobacz jak wygląda Południowa Obwodnica Warszawy:

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News