wawainfo.pl
Starszy człowiek na wózku

https://pixabay.com/users/whitfieldink-5566747/

Zabili bezbronnego seniora. Teraz czeka ich surowa kara

4 Grudnia 2020

Autor tekstu:

Kamil Matuszak

Udostępnij:

We wrześniu dwóch pracowników domu opieki społecznej na Białołęce pobiło 75-letniego podopiecznego, doprowadzając do jego śmierci. Do sądu trafił akt oskarżenia przeciwko mężczyznom. Jednemu z nich grozi pięć lat więzienia za nieudzielenie p

Mężczyźni oskarżeni o śmiertelne pobicie przed sądem

Przed sądem stanęło dwóch mężczyzn, których obwinia się o pobicie ze skutkiem śmiertelnym, do którego doszło 12 września w jednym z białołęckich domów opieki społecznej. Jednym z oskarżonych jest 68-letni pensjonariusz, który zaatakował i pobił 75-latka podczas awantury - do takich wniosków doszli policyjni śledczy.

Starszy mężczyzn zmarł na skutek odniesionych obrażeń. Gdy policja zatrzymywała 68-latka, podejrzewanego o sprokurowanie bójki, znajdował się w stanie nietrzeźwym. Drugi z oskarżonych został pociągnięty do odpowiedzialności za zaniedbania, jakich dopuścić się tuż po awanturze - przede wszystkim nieudzielenie pomocy pobitemu.

Dodatkowo pracownikowi domu opieki społecznej postawiono zarzut utrudniania śledztwa policyjnego.

Pod koniec listopada Prokuratura Rejonowa Warszawa Praga-Północ wysłała do Sądu Okręgowego akt oskarżenia w tej sprawie. Obaj mężczyźni przyznali się do popełnienia zarzucanych im czynów i złożyli wyjaśnienia.

Podczas awantury doszło do tragedii

Pierwszy oskarżony, czyli 68-letni Bogdan D. odpowie przed sądem za spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, który skutkował śmiercią. Osobie oskarżonej o taki czyn grozi kara od pięciu lat więzienia nawet do 25 lat lub dożywocie.

Tuż po zatrzymaniu sąd zdecydował, że 68-latek trafi do aresztu na trzy miesiące. W najbliższy poniedziałek 7 grudnia odbędzie się posiedzenie sądu, na którym zostanie podjęta decyzja co do ewentualnego przedłużenia tego środka.

W trakcie trwania śledztwa prokuratura postawiła zarzuty jeszcze jednemu mężczyźnie. Jest nim Gabriel G., którego oskarżono o nieudzielenie pomocy poszkodowanemu. Śledczy uważają także, że utrudniał on postępowanie, pomagając domniemanemu sprawy w uniknięciu odpowiedzialności karnej.

Grozi mu za to do pięciu lat więzienia. Mężczyzna będzie odpowiadał z wolnej stopy. Prokuratura nie wnioskowała jak do tej pory o zastosowanie środków zapobiegawczych w formie aresztu tymczasowego.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

Podobne artykuły

Policja prosi o pomoc

Wiadomości

Kradzież sprzętu medycznego dla niemowląt z wadami słuchu. Policja prosi o pomoc przy odnalezieniu sprawców

Czytaj więcej >
Stołeczne WOPR

Wiadomości

Tragedia na kąpielisku w Zielonce. Tonącego nie udało się uratować

Czytaj więcej >
Jan BIELECKI/East News - zdjęcie ilustracyjne

Wiadomości

Wypadek na plaży w Nieporęcie. Trwa akcja ratunkowa

Czytaj więcej >
wawainfo.pl

Wiadomości

Nie żyje mężczyzna reanimowany przez służby na plaży w Nieporęcie

Czytaj więcej >
Straż pożarna w Skysawa

Wiadomości

Tłum strażaków pod wieżowcem Skysawa na Świętokrzyskiej. Czy sprawa jest poważna?

Czytaj więcej >

Wiadomości

Rowerzystka wjechała prosto pod pociąg. Nie żyje

Czytaj więcej >