wawainfo.pl

wawainfo.pl

"Nastąpi równo o 12, to zemsta za lockdown". Przedszkola znów dostały maile. służby postawione na nogi

26 Marca 2021

Autor tekstu:

Mateusz Dolak

Udostępnij:

Trwa ewakuacja przedszkoli w Warszawie. Powód? Mail z informacją o podłożonym ładunku wybuchowym. "Podłożono bombę odłamkową z odłamkami metalu i gwoździ , detonacja nastąpi o 12, w samo południe, to zemsta za lockdown" - brzmi wiadomość.

Ewakuacja przedszkoli

W piątek nad ranem rodzice zaalarmowali naszą redakcję, że muszą odebrać swoje dzieci z przedszkoli. Informację przekazali między innymi opiekunowie dzieci chodzących do przedszkola przy ulicy Pileckiego.

Jak udało się nam ustalić, placówki w Warszawie i niektóre w Polsce dostały maila z informacją o bombie z odłamkami metalu i gwoździ, która rzekomo ma eksplodować o godzinie 12. "Uciekajcie bo wszyscy zgina, ja nie żartuje, przekonacie się, ale wtedy będzie wasz koniec" - czytamy w mailu.

W kilku przedszkolach w Warszawie zarządzono ewakuacje. Na miejscu są pirotechnicy i psy tropiące. - Z naszych informacji wynika, że wiadomość wpłynęła do dziewięciu placówek - potwierdziła Karolina Gałecka, rzeczniczka stołecznego ratusza.

To nie pierwszy raz w ciągu ostatnich kilku dni, kiedy służby w Warszawie są postawione na nogi.

Jak pisaliśmy na wawainfo.pl, w środę na Stadionie Narodowym odbyło się przeszukanie po otrzymaniu maila z informacją o ładunku wybuchowym. W akcji udział brało kilka załóg policji i cztery zastępy straży pożarnej. Po sprawdzeniu pirotechnicznym, okazało się, że wiadmość była fałszywa. Więcej na ten temat pisaliśmy TUTAJ.

Przedszkole na Pileckiego już kolejny raz dostało podobnego maila. Tydzień temu pisaliśmy, że do placówki wpłynęła informacja o bombie gazowej. Pracownicy natychmiast zaalarmowali rodziców i zarządzili ewakuację.

"W ocenie służb, każdy taki mail powinien być traktowany wiarygodnie i powinny się odbyć działania zapewniające bezpieczeństwo ludzi znajdujących się na terenie placówki" - napisała dyrekcja w wiadomości do rodziców.

Karolina Gałecka twierdzi, że sytuacja dezorganizuje pracę placówek. - Oczekujemy od policji, że ustali sprawców fałszywych alarmów - podsumowała rzeczniczka.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Artykuły polecane przez redakcję WAWA INFO:

źródło: wawainfo.plzdjęcie główne: wawainfo.pl

Mateusz DolakAutor

Jestem redaktorem prowadzącym portal Wawa Info. Trafiłem tutaj z Super Expressu, a wcześniej - pisałem dla portalu tvn24.pl i tvnwarszawa.pl. Swoją przygodę z mediami zacząłem jeszcze w liceum, kiedy współpracowałem z lokalnym radie

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@wawainfo.pl

Podobne artykuły

Wiadomości

Nie żyje profesor Jan Stanienda

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Wiadomości

26 września rusza 43. Maraton Warszawski. Nadchodzą utrudnienia

Czytaj więcej >
Obraz DUOTONE_ z Pixabay

Wiadomości

Nie żyje Hanna Lewandowska, wiceprezes Zarządu Oddziału Warszawa-Śródmieście Związku Nauczycielstwa Polskiego

Czytaj więcej >
Marek BAZAK/East News

Wiadomości

Awaria metra. Na stacji Młociny występują utrudnienia

Czytaj więcej >
Pawel Wodzynski/East News

Wiadomości

Akcja policji pod domem Rafała Trzaskowskiego. Doszło do obywatelskiego zatrzymania

Czytaj więcej >
imago stock&people/EAST NEWS

Wiadomości

Auchan wprowadza usługi pocztowe. I omija zakaz handlu w niedziele

Czytaj więcej >