Napad na bank w Błoniu. Policja zatrzymała dwie osoby

Autor Mateusz Dolak - 3 Maja 2021
Źródło: wawainfo.pl

Policja złapała mężczyzn podejrzanych o napad na bank w Błoniu. Okazało się, że to ojciec i jego syn. Obaj usłyszeli już zarzuty i trafili do aresztu. Grozi im nawet 15 lat więzienia. Policja poinformowała, że w akcji uczestniczyli antyterroryści.

Zatrzymani po napadzie na bank

O poszukiwaniach sprawców napadu pisaliśmy na wawainfo.pl. Do napadu w Błoniu doszło w piątek 23 kwietnia około południa.

Dwóch mężczyzn nagle wtargnęło do oddziału banku przy ulicy Poniatowskiego. Byli w maseczkach, w pewnym momencie wyciągnęli broń i sterroryzowali pracowników będących na zmianie. Jeden z bandytów wyciągnął broń i strzelił w sufit. Napastnicy na stole zostawili też przedmiot przypominający bombę.

- Zastraszone pracownice wydały mężczyznom pieniądze, po czym napastnicy uciekli do zaparkowanego nieopodal samochodu. Mężczyźni poruszając się ulicami Błonia odjechali w kierunku Rokitna. Na jednej z ulic drogę uciekającym utrudnił stojący wzdłuż ulicy samochód ciężarowy. Wobec jego kierowcy, uciekający mężczyźni, zaczęli wymachiwać przedmiotem przypominającym broń, co miało oznaczać, że powinien jak najszybciej ułatwić im przejazd - powiedziała Edyta Adamus z Komendy Stołecznej Policji.

Tłumy chcą zapisać się do fryzjera. Booksy notuje rekordy popularnościTłumy chcą zapisać się do fryzjera. Booksy notuje rekordy popularnościCzytaj dalej

Jak podawaliśmy na naszym portalu, na szczęście nikomu nic się nie stało. Policja przez kilka dni prowadziła zakrojone poszukiwania. Funkcjonariusze apelowali do świadków o zgłaszanie się na komendę i przejrzenie rejestratorów w samochodach.

Usłyszeli zarzuty

Policjanci prowadzili śledztwo pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Warszawie. W działania zaangażowani byli najlepsi funkcjonariusze, którzy wpadli na trop podejrzanych.

Jak podają kryminalni, zatrzymanie mężczyzn było bardzo spektakularne.

- Wraz z funkcjonariuszami Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji w Warszawie udali się do ustalonej miejscowości, gdzie, jak się okazało zatrzymali ojca i syna w wieku 55 i 23 lat, podejrzanych o napad na placówkę bankową z użyciem broni i kradzież pieniędzy pochodzących z napadu - wyjaśniła Adamus.

Mężczyźni ukradli około kilkunastu tysięcy. Z nieoficjalnych ustaleń wynika, że napadli na bank bo 55-latek popadł w problemy finansowe.

Ojciec i syn usłyszeli zarzuty i trafili do tymczasowego aresztu. Grozi im do 15 lat więzienia.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

źródło: wawainfo
zdjęcie główne: Pixabay

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News