wawainfo.pl > Wiadomości > Napad na bank w Błoniu. Policja zatrzymała dwie osoby
Mateusz Dolak
Mateusz Dolak 19.03.2022 03:19

Napad na bank w Błoniu. Policja zatrzymała dwie osoby

wawainfo.pl

Zatrzymani po napadzie na bank

O poszukiwaniach sprawców napadu pisaliśmy na wawainfo.pl. Do napadu w Błoniu doszło w piątek 23 kwietnia około południa.

Dwóch mężczyzn nagle wtargnęło do oddziału banku przy ulicy Poniatowskiego. Byli w maseczkach, w pewnym momencie wyciągnęli broń i sterroryzowali pracowników będących na zmianie. Jeden z bandytów wyciągnął broń i strzelił w sufit. Napastnicy na stole zostawili też przedmiot przypominający bombę.

- Zastraszone pracownice wydały mężczyznom pieniądze, po czym napastnicy uciekli do zaparkowanego nieopodal samochodu. Mężczyźni poruszając się ulicami Błonia odjechali w kierunku Rokitna. Na jednej z ulic drogę uciekającym utrudnił stojący wzdłuż ulicy samochód ciężarowy. Wobec jego kierowcy, uciekający mężczyźni, zaczęli wymachiwać przedmiotem przypominającym broń, co miało oznaczać, że powinien jak najszybciej ułatwić im przejazd - powiedziała Edyta Adamus z Komendy Stołecznej Policji.

Jak podawaliśmy na naszym portalu, na szczęście nikomu nic się nie stało. Policja przez kilka dni prowadziła zakrojone poszukiwania. Funkcjonariusze apelowali do świadków o zgłaszanie się na komendę i przejrzenie rejestratorów w samochodach.

Usłyszeli zarzuty

Policjanci prowadzili śledztwo pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Warszawie. W działania zaangażowani byli najlepsi funkcjonariusze, którzy wpadli na trop podejrzanych.

Jak podają kryminalni, zatrzymanie mężczyzn było bardzo spektakularne.

- Wraz z funkcjonariuszami Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji w Warszawie udali się do ustalonej miejscowości, gdzie, jak się okazało zatrzymali ojca i syna w wieku 55 i 23 lat, podejrzanych o napad na placówkę bankową z użyciem broni i kradzież pieniędzy pochodzących z napadu - wyjaśniła Adamus.

Mężczyźni ukradli około kilkunastu tysięcy. Z nieoficjalnych ustaleń wynika, że napadli na bank bo 55-latek popadł w problemy finansowe.

Ojciec i syn usłyszeli zarzuty i trafili do tymczasowego aresztu. Grozi im do 15 lat więzienia.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

źródło: wawainfozdjęcie główne: Pixabay