wawainfo.pl
Wisłostrada

Jakub Kaminski/East News

Na Wisłostradzie zapadł się asfalt. Utrudnienia w ruchu

9 Czerwca 2021

Autor tekstu:

Alan Wysocki

Udostępnij:

Na Wisłostradzie niespodziewanie zapadł się asfalt. Wezwano służby. Panują utrudnienia w ruchu drogowym. Pojazdy mogą poruszać się tylko jednym pasem.

Skontaktowaliśmy się rzeczniczką m.st. Warszawy, która potwierdziła, że doszło do zdarzenia. Incydent miał miejsce 9 czerwca w godzinach popołudniowych. Wisłostrada stanęła w korku przez zapadnięty asfalt.

Asfalt miał zapaść się przy samej studzience na Wisłostradzie, na wysokości Cytadeli. Z naszych informacji wynika, że zablokowany jest jeden pas w kierunku centrum stolicy.

Kroki na Wisłostradzie. Korek spowodowała zapaść asfaltu

Na miejscu już po godzinie 18:00 stawiły się służby, jednak nie udało się uniknąć utrudnień w ruchu drogowym. Doszło do powstania potężnego korku.

- Nie wiemy dokładnie, co było przyczyną zapadliska. Na miejscu cały czas są służby MPWiK. Jest zabezpieczony jeden z pasów - podała tuż przed godziną 20:00 Beuth-Lutyk.

Monika Beuth-Lutyk podała, że jeszcze nie jest znana przyczyna zapadliska. Są jednak pierwsze prawdopodobne scenariusze.

- Podejrzewamy, że chodzi o sukcesywne podmywanie kanalizacji deszczowej przez ziemię ze skarpy, ponieważ tuż obok trwa budowa muzeum. Wielokrotnie sygnalizowaliśmy wykonawcy, że trzeba zabezpieczyć ziemię - wskazała rzeczniczka miasta w rozmowie z naszą redakcją.

- Ziemia wypływa w trakcie opadów ze skarpy i zatyka studzienki. Tam już wcześniej tworzyły się rozlewiska. Problem pojawiał się na początku czerwca - dodała.

Beuth-Lutyn podkreśla jednak, że zatwierdzenie i ustalenie przyczyny zdarzenia wymaga szczegółowego przeanalizowania sytuacji.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

źródło: Wawainfo.pl

Podobne artykuły

W poniedziałek w Warszawie odbędzie się kolejna odsłona Strajku Kobiet, do którego dołączy młodzież walcząca o klimat.

Ulice

O 17 znów zablokują ulice Warszawy. Protest, jakiego jeszcze nie było

Czytaj więcej >

Ulice

Na miejscu pogotowie i policja. Autobus zderzył się z rowerzystą

Czytaj więcej >
Korki w Warszawie

Ulice

Ulice w centrum są aż czarne. Komunikacja i samochody dosłownie stoją. Kobiety wyszły na ulice

Czytaj więcej >
Z ostatniej chwili

Ulice

Z ostatniej chwili: starcia na placu Trzech Krzyży. Rzucili się na protestujących, natychmiast zareagowała policja

Czytaj więcej >
Zderzenie przy placu Bankowym

Ulice

Skoda rozbiła latarnię: 68-letniemu kierowcy nagle spadł poziom cukru

Czytaj więcej >
Z ostatniej chwili

Ulice

Atak na kierowcę, trwa akcja policji. Mężczyzna ugodził go nożem, jest ranny

Czytaj więcej >