wawainfo.pl
wazne

Na skorupkach jajek z Mazowsza wykryto pałeczki Salmonelli Enteritidis. GIS wydał pilne ostrzeżenie

18 Czerwca 2021

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

Udostępnij:

Ważne ostrzeżenie dotyczące żywności wydane przez GIS. Na popularnych jajkach z Mazowsza zostały wykryte pałeczki Salmonelli Enteritidis. Znajdowały się one na skorupkach przebadanych partii.

W toku przeprowadzonej kontroli Główny Inspektorat Sanitarny (GIS) ustalił, iż jeden z najpopularniejszych produktów lądujących w naszych sklepowych koszykach, stanowić może dla nas zagrożenie.

Wszystkie osoby, które w ostatnim czasie kupiły jajka firmy Invest Michiel Sp. j., muszą zapoznać się ze szczegółami publicznego ostrzeżenia dotyczącego żywności wydanego przez GIS. Jasno określone, która partia nie powinna być spożywana przez konsumentów.

Jajka miały na skorupce pałeczki Salmonelli Enteritidis

Nieustannie GIS przeprowadza kontrole mające zapewnić bezpieczeństwo konsumentom. Co jakiś czas badania ujawniają nieprawidłowości, w tym te zagrażające naszemu zdrowiu.

Tym razem GIS poinformował o wykryciu pałeczek Salmonelli Enteritidis na skorpukach jajek. Produkt sprzedawany jest pod nazwą „Świeże jaja ze ściółki, klasa A, kategoria wagowa L-Duże, 10 szt”.

Jej producentem jest INVEST MICHEL Sp. j., z siedzibą mieszczącą się w miejscowości Dębe Wielkie przy ul. Kobierne 44A. GIS podaje, iż numer zakładu pakowania jaj to PL 14125903 WE.

Niebezpieczna jest konkretna partia jaj

Informacje przekazywane przez GIS należy potraktować poważnie. W publicznym ostrzeżeniu zaznaczono, że chociaż pałeczki salmonelli znajdują się na skorupkach jaj, to bardzo łatwo przenieść je na białko oraz żółtko w czasie przygotowywania posiłku.

Zastrzeżono jednocześnie, że szczególnie niebezpieczne jest spożywanie wskazanych jajek na surowo. Mimo wykrycia bakterii w czasie kontroli nie stwierdzono naruszeń procedur higienicznych.

Jajka stanowiące potencjalne zagrożenie dla zdrowia, a nawet życia oznaczone są na skorupkach kodem 2PL30251355 K1A. Wskazana data spożycia to 24/06/2021.

Natychmiastowe działanie

Przekazano, iż osoby posiadające w domu jajka z pałeczkami Salmonelli Enteritidis mogą zgłaszać się z produktem, nawet niekompletnym, do zakładu pakowania. Można zrobić to, korzystając z numeru 606 990 211. Firma zwróci pieniądze bądź wymieni produkt na nowy.

Trwają działania mające wyjaśnić, jak doszło do zanieczyszczenia pałeczkami salmonelli skorupek jaj. GIS zaznaczył, że wiadomości na temat zdarzenia przekazane zostały do Powiatowego Lekarza Weterynarii w Mińsku Mazowieckim.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Artykuły polecane przez redakcję WAWA INFO:

  • Kłęby dymu nad Mokotowem. Mieszkańcy pytają co się dzieje

  • W nocy z wtorku na środę policja rzeczna poszukiwała mężczyzny, który skoczył do Wisły z mostu Poniatowskiego

  • Parada Równości 2021. Znamy trasę

Źródło: wawainfo.pl

Podobne artykuły

Policja prosi o pomoc

Wiadomości

Kradzież sprzętu medycznego dla niemowląt z wadami słuchu. Policja prosi o pomoc przy odnalezieniu sprawców

Czytaj więcej >
Stołeczne WOPR

Wiadomości

Tragedia na kąpielisku w Zielonce. Tonącego nie udało się uratować

Czytaj więcej >
Jan BIELECKI/East News - zdjęcie ilustracyjne

Wiadomości

Wypadek na plaży w Nieporęcie. Trwa akcja ratunkowa

Czytaj więcej >
wawainfo.pl

Wiadomości

Nie żyje mężczyzna reanimowany przez służby na plaży w Nieporęcie

Czytaj więcej >
Straż pożarna w Skysawa

Wiadomości

Tłum strażaków pod wieżowcem Skysawa na Świętokrzyskiej. Czy sprawa jest poważna?

Czytaj więcej >

Wiadomości

Rowerzystka wjechała prosto pod pociąg. Nie żyje

Czytaj więcej >