Wielkie "majteczki w kropeczki" zawisły na ministerstwie. Policja ruszyła do akcji natychmiast

Autor Kamil Matuszak - 20 Listopada 2020
Majteczki w kropeczki na ministerstwie kulturyŹródło: screenshot z wideo, twitter.com/lotnabrygada

Na bramie wjazdowej Ministerstwa Kultury zawisły wielkie "majteczki w kropeczki". To happening zorganizowany przez Lotną Brygadę Opozycji, organizację, która już nie raz udowodniła, że jest bardzo kreatywna. Akcja to protest przeciwko przyznaniu pieniędzy z tarczy antykryzysowej ludziom związanym ze sceną disco polo.

Polski Samochód Elektryczny wjechał na Południową Obwodnicę Warszawy. Jest prawie gotowa, wkrótce otwarciePolski Samochód Elektryczny wjechał na Południową Obwodnicę Warszawy. Jest prawie gotowa, wkrótce otwarcieCzytaj dalej

Lotna Brygada Opozycji znów w akcji

Lotna Brygada Opozycji to organizacja, która obecna jest podczas wszystkich ostatnich protestów w stolicy Polski. Zazwyczaj protestuje w bardzo kreatywny sposób. Poprzednio były to wieszaki w pobliżu domu Jarosława Kaczyńskiego, tym razem to ogromne majtki, które pojawiły się na bramie wjazdowej do Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Przedstawiciele LBO postanowili zademonstrować swoje niezadowolenie z powodu przyznania dużej części pieniędzy z tarczy antykryzysowej dla artystów muzykom związanym m.in. ze sceną disco polową. Pojawili się w okolicach Ministerstwa Kultury, by na bramie powiesić ogromne "majteczki w kropeczki" - nawiązali w ten sposób do decyzji ministra, a jednocześnie popularnej piosenki biesiadnej grupy Bayer Full.

DZISIAJ GRZEJE:
1.
Pilny komunikat wodociągów. Dodają podchloryn sodu do wody. Badania wykryły bakterie coli
2.Ogromne oburzenie po słowach premiera. Padły ostre słowa z Zakopanego. Wszystko przez ferie

3. Synoptycy podali kiedy spadnie śnieg. Pierwsze opady będą szybciej niż się spodziewacie

"Majteczki w kropeczki" oraz nowa nazwa ministerstwa

Zaktualizowali również tabliczkę przed bramą ministerstwa. Postanowili, że instytucja, która tak niefortunnie rozdysponowała pieniędzmi, powinna zmienić nazwę i nosić miano "Ministerstwa Kulturwy Rzeczypospolitej DiscoPolowej".

Ministertwo Kultury

Na akcję Lotnej Brygady Opozycji bardzo szybko zareagowała Policja. Funkcjonariusze postanowili wylegitymować wszystkich zgromadzonych, a także poprosili ich o zdjęcie rekwizytów. Gdy jednak ich prośba nie spotkała się z pozytywnym odzewem, policjanci samodzielnie rozpoczęli ściąganie "majteczek w kropeczki".

Satyryczny wydźwięk akcji

Gdy policjant wspinał się na żeliwną bramę z ust prowokatorów padło stwierdzenie "zobaczcie, do czego służy policja w tym kraju". Jak wiemy Komenda Stołecznej Policji nie ma ostatnio dobrej prasy. Wszystko za sprawą nieopanowania zamieszek podczas Marszu Niepodległości, a także coraz brutalniejszego rozprawiania się z uczestnikami Strajków Kobiet.

Rzecznik rządu potwierdził, decyzja w sprawie znoszenia obostrzeń zapadła. Jest oficjalna zapowiedźRzecznik rządu potwierdził, decyzja w sprawie znoszenia obostrzeń zapadła. Jest oficjalna zapowiedźCzytaj dalej

Niezwykle komicznie wyglądała sytuacja, w której policjant wdrapywał się na ogrodzenie, by ściągnąć z niego wielką biało-czerwoną bieliznę. Jeszcze dowcipniejsza była reakcja członków LTO na decyzję funkcjonariuszy o zabraniu rekwizytu do radiowozu. To wówczas kreatywni przedstawiciele organizacji zaczęli wołać "pan mi ukradł majtki" oraz "oddawaj moje majtki".

Akcja zakończyła się wylegitymowaniem wszystkich zebranych pod bramą uczestników zdarzenia przez policję, a także wzmocnieniem ochrony wjazdu przez zwiększenie liczby funkcjonariuszy stacjonujących pod ministerstwem.

Materiał z tej akcji do obejrzenia poniżej.

Przypomnimy, kilka dni temu Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego ogłosiło listę osób oraz firm, które otrzymały wsparcie finansowe z tytułu strat poniesionych w wyniku pandemii. Wśród beneficjentów znaleźli się m.in. członkowie zespołu Bayer Full, Golec uOrkiestra, czy Kamil Bednarek. Opinia publiczna bardzo negatywnie zareagowała na takie rozdysponowanie środków.

Droga jest zablokowana, na miejscu są wszystkie służby. Poważny wypadek, pięć osób zostało rannychDroga jest zablokowana, na miejscu są wszystkie służby. Poważny wypadek, pięć osób zostało rannychCzytaj dalej

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

ZOBACZ TAKŻE W NASZYCH SERWISACH:

  1. Morawiecki przedstawił wielki plan walki z epidemią. Bardzo ważne informacje dla Polaków, chodzi o zmiany w obostrzeniach
  2. Nagranie ze śmiertelnego wypadku w Łodzi. Tragiczne zdarzenie zarejestrowała samochodowa kamerka.
  3. Znów się zaczęło, policja zamknęła okolice Sejmu. Ratusz ostrzega, komunikacja na objazdach
  4. Luksusowe auto roztrzaskało się, kierowca nie żyje. Media podają, że zginął milioner z Warszawy
  5. Gigantyczny karambol pod Warszawą. Kilkanaście osób rannych, jedna nie żyje
  6. Zbigniew Wodecki zabrał jeden ważny sekret do grobu. Córka uchyliła rąbka tajemnicy, fani nie mieli pojęcia
  7. 4,5 tys. Polaków z wezwaniami. Sprawdź skrzynkę na listy, ciebie też mogą wzywać

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News