Minister zdrowia powiedział co dalej z obostrzeniami

Autor Mateusz Dolak - 7 Kwietnia 2021
Źródło: KPRM

O godzinie 11 rozpoczęła się konferencja ministra zdrowia w sprawie obostrzeń w związku z pandemią koronawirusa w Polsce. Co dalej z obostrzeniami?

Sytuacja w szpitalach

Minister zdrowia swoją konferencję zaczął od przedstawienia sytuacji w poszczególnych województwach. Jak wskazał, są miejsca gdzie sytuacja jest zła.

- Cały czas mamy trudną sytuację w szpitalach. Parametry zajętości są na poziomie zbliżającym się do 80 procent. Są one parametrami niebezpiecznymi. Mamy regiony, gdzie sytuacja jest względnie bezpieczna, ale są też regiony gdzie napięcie jest bardzo duże - powiedział Adam Niedzielski.

Co dalej z obostrzeniami?

W dalszej części skomentował najnowsze dane dotyczące dziennej liczby wykrytych zachorowań.

- Jesteśmy w takiej sytuacji, gdy widzimy niewielki spadek dziennej liczby zachorowań, ale on jest związany z okresem świątecznym, który mamy za sobą. Reprezentatywne informacje z jaką sytuacją będziemy mieli do czynienia, poznamy w kolejnych dniach. Skutek tego jak się zachowywaliśmy w święta zobaczymy dopiero w następnym tygodniu - stwierdził minister zdrowia.

I powiedział to, co od dawna przewidywały media. Obostrzenia, które obecnie obowiązują, zostają przedłużone.

- Musimy w najbliższym czasie przyglądać się sytuacji. Z tego powodu przedłużamy obowiązywanie zasad bezpieczeństwa do 18 kwietnia - podsumował Adam Niedzielski.

Lista obowiązujących obostrzeń:

- zamknięte są centra i galerie handlowe (wyjątki: sklepy spożywcze, apteki, drogerie, salony prasowe, księgarnie)
- zamknięte są sklepy meblowe i budowlane powyżej dwóch tysięcy metrów kwadratowych
- zamknięte są salony urody, zakłady kosmetyczne oraz salony fryzjerskie
- zamknięte są przedszkola i żłobki. Wyjątek stanowi opieka dla dzieci dzieci osób pracujących w opiece zdrowotnej lub w służbach mundurowych: policji, straży pożarnej, żołnierzy itp.
- działalność obiektów sportowych ograniczona jest wyłącznie do sportu zawodowego
- obowiązują limity na targu, poczcie, w sklepach - 1 osoba na 15 m2 w obiektach do 100m2, 1 osoba na 20m2 w obiektach powyżej 100m2.
- w obiektach kultu religijnego 1 osoba na 20m2 z zachowaniem odległości 1,5 metra.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Artykuły polecane przez redakcję WAWA INFO:

źródło: wawainfo.pl
zdjęcie główne: KPRM

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News