Służby zatrzymały Mikołaja. Mikołajki muszą zostać odwołane

Autor Julian Bakuła - 6 Grudnia 2020
Służba Więzienna miała już odwoływać Mikołajki.Źródło: Facebook / Okręgowy Inspektorat Służby Więziennej w Warszawie - Facebook.com/OISWWARSZAWA/

Służba Więzienna poinformowała w sobotę wieczorem o zatrzymaniu świętego Mikołaja. W związku z tym istniało ryzyko, że tegoroczne Mikołajki się nie odbędą. Dzięki interwencji wysoko postawionych osób udało się jednak zwolnić świętego Mikołaja z aresztu.

Młody proboszcz powiesił się na parafii. Właśnie ujawniono nowe fakty, parafianie nie dowierzająMłody proboszcz powiesił się na parafii. Właśnie ujawniono nowe fakty, parafianie nie dowierzająCzytaj dalej

Niemal odwołano Mikołajki

W sobotę Służba Więzienna była o krok od odwołania Mikołajek. Późnym wieczorem Okręgowy Inspektorat Służby Więziennej (OISW) w Warszawie poinformował na Facebooku o zatrzymaniu św. Mikołaja, który miał złamać kilka przepisów.

"Historia pewnego Mikołaja Cz. 1 UWAGA ❗️❗️❗️Złe wiadomości ???? Mikołajki muszą zostać odwołane ????????????⛔️- Mikołaj tak się do was śpieszył, że... złamał kilka przepisów ????Co robić ? ???? Czasu jest mało ⏳" - czytamy we wpisie OISW.

Historia pewnego Mikołaja Cz. 1 UWAGA ❗️❗️❗️Złe wiadomości ???? Mikołajki muszą zostać odwołane ????????????⛔️- Mikołaj tak się do was śpieszył, że... złamał kilka przepisów ???? Co robić ? ???? Czasu jest mało ⏳

Opublikowany przez Okręgowy Inspektorat Służby Więziennej w Warszawie Sobota, 5 grudnia 2020

Zobacz także: Nowy plan resortu zdrowia. Benefity dla zaszczepionych

Służba Więzienna wycofała się ze swojej decyzji

Na szczęście na krótko potem Służba Więzienna wycofała się ze swojej bezprecedensowej i kontrowersyjnej decyzji. Prawdopodobnie nastąpiło to pod wpływem nacisków "z góry".

Zobacz także: Choroby genetyczne związane z płcią. Diametralnie wpływają na życie pacjentów

"UWAGA ❗❗❗ Alarm odwołany, na szczęście wpłynął nakaz zwolnienia Mikołaja????" - czytamy w kolejnym wpisie opublikowanym przez OISW na Facebooku. Nie sprecyzowano jednak, kto wstawił się za św. Mikołajem.

Historia pewnego Mikołaja Cz. 3 UWAGA ❗❗❗ Alarm odwołany, na szczęście wpłynął nakaz zwolnienia Mikołaja????

Opublikowany przez Okręgowy Inspektorat Służby Więziennej w Warszawie Sobota, 5 grudnia 2020

Teksty wybrane dla Ciebie:

Kobiety w areszcie tworzą upominki

Zaangażowanie polskiej Służby Więziennej w Mikołajki oraz w przygotowania do świąt nie ograniczają się tylko i wyłącznie do zwolnienia z aresztu św. Mikołaja. Areszt śledczy na Grochowie prowadzi także programy resocjalizacyjne dla osadzonych w nim kobiet, w ramach których tworzą one świąteczne upominki.

"Szczególnie w okresie świąt akcje takie jak te są bardzo ważne, zarówno dla pań, które w nich biorą udział, jak i osób, które później zostają obdarowane wykonanymi przez nie upominkami. Takie prezenty bywają bezcenne" - czytamy we wpisie OISW.

#Mikołajki #BombkaDlaBohatera Areszt Śledczy na Grochowie prowadzi wiele programów resocjalizacyjnych, w których...

Opublikowany przez Okręgowy Inspektorat Służby Więziennej w Warszawie Niedziela, 6 grudnia 2020

Wielu może nie wytrzymać tego widoku. Obecny wygląd grobu wokalisty Budki Suflera odbiera mowę i wstrzymuje oddechWielu może nie wytrzymać tego widoku. Obecny wygląd grobu wokalisty Budki Suflera odbiera mowę i wstrzymuje oddechCzytaj dalej

Warszawa rozdaje choinki

W przygotowania do świąt Bożego Narodzenia włączył się także stołeczny ratusz, organizując konkurs, w ramach którego każdy mieszkaniec Warszawy ma szansę wygrać jedną z 200 choinek.

W konkursie można wziąć udział, wysyłając na adres ozdoby@businessandculture.pl zdjęcie ozdób świątecznych własnoręcznie wykonanych z materiałów ponownego użycia lub wysyłając na adres pierniczki@businessandculture.pl zdjęcia upieczonych przez nas pierników, które kojarzyć się będą z Warszawą.

Ze względu na epidemię koronawirusa tegoroczne święta Bożego Narodzenia odbędą się w ścisłym reżimie sanitarnym. Każda rodzina będzie mogła zaprosić pod swój dach najwyżej 5 osób spoza domu. Ze względu na ograniczenie działalności branży hotelarskiej większość z nas może także zapomnieć o wyjazdach na święta.

Pijany chciał jeździć autobusem. Powstrzymano go w ostatniej chwili, poniósł konsekwencjePijany chciał jeździć autobusem. Powstrzymano go w ostatniej chwili, poniósł konsekwencjeCzytaj dalej

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

Zobacz także w naszych serwisach:

Zobacz także jak wygląda Południowa Obwodnica Warszawy:

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News