Rozdają za darmo choinki. Wiemy, co trzeba zrobić, by dostać jedną z nich

Autor Kamil Matuszak - 4 Grudnia 2020
Warszawa zorganizowała konkurs, w którym rozdaje choinkiŹródło: Jan Bielecki/East News

Stołeczny ratusz rozdaje mieszkańcom za darmo choinki. Każdy warszawiak ma szansę na jedno z 200 drzewek. Co trzeba zrobić, by cieszyć się darmowym bożonarodzeniowym prezentem od miasta?

W weekend będzie bardzo niespokojnie. Znamy szczegóły prognozy pogody dla WarszawyW weekend będzie bardzo niespokojnie. Znamy szczegóły prognozy pogody dla WarszawyCzytaj dalej

Warszawa rozdaje choinki

Władze Warszawy chcą na początku grudnia rozbudzić w mieszkańcach bożonarodzeniowego ducha. Tegoroczne święta będą różniły się mocno od wszystkich poprzednich, dlatego ratusz postara się zrobić wszystko, byśmy choć na chwilę zapomnieli o tym, co dzieje się wokół nas.

Miasto ogłosiło, że przez najbliższe dni będzie rozdawać choinki. Każdy warszawiak ma szansę na jedno z 200 pięknych i pachnących drzewek. Dzięki temu już za chwilę będzie mógł je udekorować we własnym domu i powoli zaczynać świętowanie.

Co trzeba zrobić, by stać się właścicielem jednej z tych ślicznych iglastych roślin? Możliwości są dwie, każda wiąże się ze wzięciem udziału w specjalnie przygotowanym z tej okazji konkursie.

Dwa świąteczne konkursy

Pierwszy z nich polega na przygotowaniu świątecznych ozdób, które będą przygotowane wyłącznie z materiałów ponownego użycia według reguły "less waste". Do zrobienia ozdób możemy wykorzystywać wszystko to, czemu chcielibyśmy nadać drugie życie. Mogą być to zużyte opakowania i pojemniki, czy chociażby zużyta odzież.

Wszyscy doskonale wiedzą, że nadawanie drugiego życia rzeczom, które na pierwszy rzut oka są już zużyte jest świetną zabawą, a dodatkowo pomaga ograniczyć ilość tworzonych odpadów.

Drugą możliwość zdobycia świątecznego drzewka daje konkurs na pieczenie świątecznych pierniczków. Uczestnicy powinni przygotować wypieki, które w jakiś sposób będą kojarzyć się z Warszawą. Oprócz walorów smakowych, pod uwagę będzie także pomysł oraz tematyczne powiązanie ze stolicą.

Teksty wybrane dla Ciebie:

Rolnicy sparaliżują Warszawę. Setki traktorów w sobotę wyjedzie na uliceRolnicy sparaliżują Warszawę. Setki traktorów w sobotę wyjedzie na uliceCzytaj dalej

Do kiedy można nadsyłać zgłoszenia?

Stworzone dzieła należy sfotografować, a zdjęcia przesłać oficjalną drogą mailową. W obu przypadkach stołeczne władze przygotowały specjalne adresy elektroniczne, na które można wysyłać swoje zgłoszenia.

Według regulaminu zgłoszenia można nadsyłać do: w przypadku konkursu na ozdoby - do 7 grudnia do godz. 15:00; w przypadku warszawskich pierniczków - do 11 grudnia do godz. 15:00.

Akcja spotkała się z zainteresowaniem. Mamy nadzieję, że w domach wielu warszawiaków już niedługo zagoszczą choinki, które przygotował dla mieszkańców stołeczny ratusz.

Wielu może nie wytrzymać tego widoku. Obecny wygląd grobu wokalisty Budki Suflera odbiera mowę i wstrzymuje oddechWielu może nie wytrzymać tego widoku. Obecny wygląd grobu wokalisty Budki Suflera odbiera mowę i wstrzymuje oddechCzytaj dalej

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

Zobacz także w naszych serwisach:

Zobacz także jak wygląda Południowa Obwodnica Warszawy:

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News