wawainfo.pl
Warszawa zorganizowała konkurs, w którym rozdaje choinki

Jan Bielecki/East News

Rozdają za darmo choinki. Wiemy, co trzeba zrobić, by dostać jedną z nich

4 Grudnia 2020

Autor tekstu:

Kamil Matuszak

Udostępnij:

Stołeczny ratusz rozdaje mieszkańcom za darmo choinki. Każdy warszawiak ma szansę na jedno z 200 drzewek. Co trzeba zrobić, by cieszyć się darmowym bożonarodzeniowym prezentem od miasta?

Warszawa rozdaje choinki

Władze Warszawy chcą na początku grudnia rozbudzić w mieszkańcach bożonarodzeniowego ducha. Tegoroczne święta będą różniły się mocno od wszystkich poprzednich, dlatego ratusz postara się zrobić wszystko, byśmy choć na chwilę zapomnieli o tym, co dzieje się wokół nas.

Miasto ogłosiło, że przez najbliższe dni będzie rozdawać choinki. Każdy warszawiak ma szansę na jedno z 200 pięknych i pachnących drzewek. Dzięki temu już za chwilę będzie mógł je udekorować we własnym domu i powoli zaczynać świętowanie.

Co trzeba zrobić, by stać się właścicielem jednej z tych ślicznych iglastych roślin? Możliwości są dwie, każda wiąże się ze wzięciem udziału w specjalnie przygotowanym z tej okazji konkursie.

Dwa świąteczne konkursy

Pierwszy z nich polega na przygotowaniu świątecznych ozdób, które będą przygotowane wyłącznie z materiałów ponownego użycia według reguły "less waste". Do zrobienia ozdób możemy wykorzystywać wszystko to, czemu chcielibyśmy nadać drugie życie. Mogą być to zużyte opakowania i pojemniki, czy chociażby zużyta odzież.

Wszyscy doskonale wiedzą, że nadawanie drugiego życia rzeczom, które na pierwszy rzut oka są już zużyte jest świetną zabawą, a dodatkowo pomaga ograniczyć ilość tworzonych odpadów.

Drugą możliwość zdobycia świątecznego drzewka daje konkurs na pieczenie świątecznych pierniczków. Uczestnicy powinni przygotować wypieki, które w jakiś sposób będą kojarzyć się z Warszawą. Oprócz walorów smakowych, pod uwagę będzie także pomysł oraz tematyczne powiązanie ze stolicą.

Do kiedy można nadsyłać zgłoszenia?

Stworzone dzieła należy sfotografować, a zdjęcia przesłać oficjalną drogą mailową. W obu przypadkach stołeczne władze przygotowały specjalne adresy elektroniczne, na które można wysyłać swoje zgłoszenia.

Według regulaminu zgłoszenia można nadsyłać do: w przypadku konkursu na ozdoby - do 7 grudnia do godz. 15:00; w przypadku warszawskich pierniczków - do 11 grudnia do godz. 15:00.

Akcja spotkała się z zainteresowaniem. Mamy nadzieję, że w domach wielu warszawiaków już niedługo zagoszczą choinki, które przygotował dla mieszkańców stołeczny ratusz.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

Podobne artykuły

Policja prosi o pomoc

Wiadomości

Kradzież sprzętu medycznego dla niemowląt z wadami słuchu. Policja prosi o pomoc przy odnalezieniu sprawców

Czytaj więcej >
Stołeczne WOPR

Wiadomości

Tragedia na kąpielisku w Zielonce. Tonącego nie udało się uratować

Czytaj więcej >
Jan BIELECKI/East News - zdjęcie ilustracyjne

Wiadomości

Wypadek na plaży w Nieporęcie. Trwa akcja ratunkowa

Czytaj więcej >
wawainfo.pl

Wiadomości

Nie żyje mężczyzna reanimowany przez służby na plaży w Nieporęcie

Czytaj więcej >
Straż pożarna w Skysawa

Wiadomości

Tłum strażaków pod wieżowcem Skysawa na Świętokrzyskiej. Czy sprawa jest poważna?

Czytaj więcej >

Wiadomości

Rowerzystka wjechała prosto pod pociąg. Nie żyje

Czytaj więcej >