Mężczyzna chory na COVID uciekł ze szpitala

Autor Mateusz Dolak - 2 Marca 2021
zdjęcie ilustracyjneŹródło: East News

Mężczyzna chory na COVID19 uciekł ze szpitala w Mławie - poinformowała policja. Funkcjonariusze odnaleźli go w domu. Teraz, będzie miał bardzo duże problemy.

Przez okno

47-letni mężczyzna był hospitalizowany z powodu zakażenia koronawirusem. W sobotę około godziny 16 nagle zniknął z oddziału. Jak udało się nam nieoficjalnie ustalić, wykorzystał nieuwagę personelu i uciekł przez okno.

Lekarze i pielęgniarki natychmiast wszczęli alarm. O sprawie poinformowano sanepid, który na pomoc wezwał policję.

Zniknęła tablica poświęcona Lechowi KaczyńskiemuZniknęła tablica poświęcona Lechowi KaczyńskiemuCzytaj dalej

Wrócił do domu

Poszukiwania nie trwały długo. - Funkcjonariusze odnaleźli go w miejscu zamieszkania - powiedziała asp. szt. Anna Pawłowska z komendy w Mławie.

Mężczyzna ponownie trafił do szpitala. Policjanci prowadzą postępowanie wyjaśniające. 47-latkowi grozi kara w wysokości od 5 do 30 tysięcy złotych. Jeśli okaże się, że po drodze spotkał postronne osoby, może usłyszeć zarzuty.

Za narażenie zdrowia innych osób grożą mu trzy lata więzienia.

Ucieczki chorych

Ucieczki pacjentów ze szpitali nie zdarzają się często. Wysoka kara i widmo więzienia skutecznie odstraszają takich delikwentów. Są jednak osoby, które za nic mają obowiązujące prawo i bezpieczeństwo innych.

W marcu 2020 roku pisaliśmy o mężczyźnie chorym na COVID, który pomimo nałożonej izolacji wyszedł ze szpitala MSWiA. Okazało się, że opuścił placówkę, by zrobić zakupy w sklepie monopolowym. Po drodze spotkał dwie osoby.

W jego sprawie toczy się postępowanie przed sądem.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Artykuły polecane przez redakcję WAWA INFO:

źródło: wawainfo.pl
zdjęcie główne ilustracyjne: East News

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News