Ognisko koronawirusa na budowie metra? Wszyscy pracownicy przeszli testy na COVID

Autor Aleksandra Olbryt - 20 Września 2020
metroŹródło: materiały od Czytelnika

Metro w Warszawie: pandemia koronawirusa od początku spowalnia kolejne etapy rozbudowy II linii. Na początku tygodnia pojawiły się pierwsze doniesienia o potwierdzonych przypadkach zakażenia SARS-CoV-2 wśród pracowników wykonawcy: tureckiej spółki Gülermak. Wczoraj testom zostało poddane ponad 200 osób. Jak donosi nasz czytelnik, większość z badanych uskarżało się na objawy grypopodobne.

Kolejne przypadki zakażeń na budowie metra

W sobotę wieczorem dostaliśmy od anonimowego czytelnika informację, że tego dnia o godzinie 11 odbyły się "masowe testy na COVID-19 na budowie 2. linii metra". Według relacji czytelnika, badaniom na obecność koronawirusa został poddany cały zespół TBM (maszyn drążących tunel - przyp. red.) wraz z firmą podwykonawczą. - Dość duża osób skarżyła się na dolegliwości grypopodobne - poinformował.

Dzisiaj grzeje:
1. Jasnowidz Jackowski nie ma więcej wątpliwości. Nadchodząca zima będzie inna niż zwykle, nie z powodu pogody

2. Już niebawem blisko 2 tys. Polaków otrzyma specjalne wezwania. Powód będzie zaskoczeniem
3. Dramat w parafii w Sokołowie Podlaskim. Młody ksiądz powiesił się na plebanii

Koronawirus wstrzymał drążenie metra. Niepokojące informacje z budowy, będą opóźnienia?Koronawirus wstrzymał drążenie metra. Niepokojące informacje z budowy, będą opóźnienia?Czytaj dalej

Gülermak - rzecznik firmy potwierdza

- W środku tygodnia wykryto i potwierdzono dwa przypadki zakażenia koronawirusem wśród pracowników odcinka bemowskiego. Z końcem tygodnia mogliśmy już mówić o czterech przypadkach. W czwartek podjęto decyzję o przebadaniu wszystkich pracowników TBM na Bemowie. W piątek, w obliczu kolejnych przesłanek, że koronawirusem mogą być zarażeni pracownicy na innych odcinkach, zapadła decyzja o poddaniu testom na COVID-19 wszystkich pracowników spółki - poinformował portal Wawa Info Bartosz Sawicki, rzecznik prasowy Gülermak Heavy Industries Construction & Contracting Co. Inc.

Testy w namiotach i z podziałem na grupy

- Wczoraj w godzinach popołudniowych odbyły się zapowiedziane testy, którymi objęto pracowników Gülermak i podwykonawców z innych firm pracujących przy TBM. Zostali oni podzieleni na tury. Badania odbywały się z zachowaniem pełnego reżimu sanitarnego. Wszyscy mieli maseczki i rękawiczki. Na terenie budowy na Bemowie postawiono dwa namioty, w odległości około 200 metrów od siebie - relacjonował Bartosz Sawicki.

Całodobowy ginekolog bez klauzuli sumienia. Warszawa udostępnia gabinety dla kobietCałodobowy ginekolog bez klauzuli sumienia. Warszawa udostępnia gabinety dla kobietCzytaj dalej

Kolejne przypadki - będzie więcej?

Zapytany o "dolegliwości grypopodobne", o których informował czytelnik, Bartosz Sawicki stwierdził: - W dniu wykonywania testów, czyli w sobotę 19 września, nikt obecny na miejscu nie zgłaszał złego samopoczucia ani wspomnianych objawów. Wszystkie osoby, które narzekały na symptomy wskazujące na zakażenie COVID-em, sygnalizowały je wcześniej i od razu zostały poddane testom. - Wyniki sobotnich badań spływają do nas sukcesywnie. Potwierdzono już kolejne przypadki zachorowań, ale nie chciałbym jeszcze mówić o konkretnych liczbach - przekazał rzecznik .

Masowe testy na COVID-19 w następnym tygodniu

W sobotę przebadano ok. 200 osób. W związku z napływającymi wynikami badań i budzącymi niepokój informacjami o złym samopoczuciu u kolejnych pracowników, testom na koronawirusa mają zostać poddani wszyscy pracownicy spółki oraz wszystkie osoby zatrudnione przez podwykonawców, pracujące przy tarczach TBM na wszystkich odcinkach. - Łącznie będzie to około 500 osób - podsumował Bartosz Sawicki. - W związku z tym rozruch drugiej tarczy TMB na Bemowie, który miał się odbyć w poniedziałek 21 września, nie dojdzie do skutku - dodał.

Kolejna wtopa. Kierowca autobusu jechał bez prawa jazdy. Konsekwencje będą suroweKolejna wtopa. Kierowca autobusu jechał bez prawa jazdy. Konsekwencje będą suroweCzytaj dalej

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Pod pałacem prezydenckim gromadzą się tłumy, zaraz się zacznie. Wiemy, co się dzieje
  2. Wideo - „Policję dzwoń Wiesiek” - Kolizja w Gdańsku - kto wymusił pierwszeństwo?
  3. Ojciec zapomniał dzieci z pociągu. Rozpaczliwy apel, są poszukiwane
  4. Tragedia na torach, nic nie dało się zrobić. Rozpędzony pociąg zabił mężczyznę
  5. Trzy osoby nie żyją, ewakuowano kilkudziesięciu mieszkańców. Samochód uderzył w skrzynkę z gazem, wybuchł pożar
  6. Kinga Duda nie zarobi doradzając ojcu. Ale inni doradcy dostają duże pieniądze – ujawniamy kwotę
Śmiertelne potrącenie na torach, kobieta nie żyje. Bardzo duże utrudnienia w kursowaniu pociągówŚmiertelne potrącenie na torach, kobieta nie żyje. Bardzo duże utrudnienia w kursowaniu pociągówCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News