wawainfo.pl
Niejeden podróżny mógł zostać wprowadzony w błąd na stacji metra Stokłosy.

Marek BAZAK/East News

Pasażerowie nie wiedzą, dokąd jadą. Olbrzymia pomyłka urzędników metra

8 Grudnia 2020

Autor tekstu:

Julian Bakuła

Udostępnij:

W wyniku karygodnej pomyłki tablice informujące o kierunku jazdy pociągu na jednej ze stacji warszawskiego metra działały błędnie. Pociągi jadące na Młociny oznaczone były jako jadące na Kabaty - i na odwrót. Wystarczyła chwila nieuwagi, by udać s

Warszawskie metro wprowadza w błąd

Jak donosi Super Express, na stacji I linii metra Stokłosy wyświetlacze wskazujące kierunek jazdy pociągów i czas pozostały do ich przyjazdu wskutek błędu urzędników działały wadliwie. Tablice elektroniczne wyświetlały nieprawidłowe kierunki.

Istniało więc spore ryzyko, że nieuważni lub przyjezdni pasażerowie chcący dotrzeć na Młociny wsiądą do pociągu jadącego w stronę Kabat - lub odwrotnie. Mogło to przysporzyć nie lada problemów użytkownikom komunikacji miejskiej.

Nocne prace naprawcze

Według Super Expressu wadliwe działanie wyświetlaczy na stacji metra Stokłosy wiązało się z realizacją przetargu na montaż monitorów SIP na stacjach I linii metra. Za inwestycję odpowiedzialna jest firma Rail-Mil.

- Błąd został zauważony przez pracowników Metra i został zgłoszony do Wykonawcy. W związku z faktem, iż prace mogą być wykonywane wyłącznie w czasie przerwy nocnej, firma Rail-Mil zobowiązała się do usunięcia tego problemu - przywołuje słowa rzecznik metra warszawskiego Anny Bartoń Super Express. Naprawa miała zostać przeprowadzona w nocy z poniedziałku na wtorek.

Mężczyzna na torach metra

W niedzielę (06.12) informowaliśmy na wawainfo.pl o niebezpiecznym incydencie, jaki miał miejsce na I linii metra. Na torach znalazł się mężczyzna, który wymagał pomocy. Konieczne było wyłączenie napięcia na jednej z szyn, w związku z czym pojawiły się utrudnienia w kursowaniu metra. 

- Pasażer po wyjściu z windy, zamiast iść wzdłuż peronu, skierował się do krawędzi i spadł na torowisko, bez kontaktu z pociągiem, ale w związku z tym, że trzeba go wyciągnąć z torowiska na peron, zostało wyłączone napięcie na trzeciej szynie. Udzielamy pomocy tej osobie. Pociągi metra kursują do stacji Słodowiec - tłumaczyła rzecznik warszawskiego metra Anna Bartoń.

Pasażer metra nie założył maseczki

Prawdziwie dramatyczna sytuacja miała miejsce w warszawskim metrze w październiku. Kobieta zwróciła uwagę jednemu z pasażerów, który - wbrew obowiązującym obostrzeniom - nie zasłaniał ust i nosa z pomocą maseczki, ani w żaden inny sposób. 

Mężczyzna zareagował agresywnie, wyzywając kobietę. Wtedy interwencję podjął podróżujący tym samym wagonem policjant w cywilu wraz z jeszcze jednym pasażerem. Po dłuższej szarpaninie mężczyźni wywlekli na peron niesubordynowanego pasażera.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

Podobne artykuły

Policja prosi o pomoc

Wiadomości

Kradzież sprzętu medycznego dla niemowląt z wadami słuchu. Policja prosi o pomoc przy odnalezieniu sprawców

Czytaj więcej >
Stołeczne WOPR

Wiadomości

Tragedia na kąpielisku w Zielonce. Tonącego nie udało się uratować

Czytaj więcej >
Jan BIELECKI/East News - zdjęcie ilustracyjne

Wiadomości

Wypadek na plaży w Nieporęcie. Trwa akcja ratunkowa

Czytaj więcej >
wawainfo.pl

Wiadomości

Nie żyje mężczyzna reanimowany przez służby na plaży w Nieporęcie

Czytaj więcej >
Straż pożarna w Skysawa

Wiadomości

Tłum strażaków pod wieżowcem Skysawa na Świętokrzyskiej. Czy sprawa jest poważna?

Czytaj więcej >

Wiadomości

Rowerzystka wjechała prosto pod pociąg. Nie żyje

Czytaj więcej >