Metro nie kursuje, pasażer spadł z krawędzi peronu. Służby muszą go wyciągać, wyłączono napięcie

Autor Mateusz Dolak - 6 Grudnia 2020
Na I linii metra wystąpiły w niedzielę utrudnienia w kursowaniu pociągów.Źródło: metro.waw.pl

Na odcinku I linii metra pomiędzy Młocinami a Słodowcem wystąpiły w niedzielę po godzinie 13 utrudnienia w kursowaniu pociągów. Mężczyzna wszedł na tory, konieczne było wyłączenie napięcia. Przed godziną 14 rozpoczęto przywracanie rozkładowego ruchu pociągów.

W weekend będzie bardzo niespokojnie. Znamy szczegóły prognozy pogody dla WarszawyW weekend będzie bardzo niespokojnie. Znamy szczegóły prognozy pogody dla WarszawyCzytaj dalej

Utrudnienia w metrze

W niedzielę (06.12) około godziny 13:20 wystąpiły utrudnienia na I linii metra.

"Z przyczyn technicznych zamknięta została dla ruchu stacja metra linii M1 – Młociny. Linia kursuje w pętli Kabaty – Młocin – Kabaty. Uruchomiono autobusową linię Z kursującą na trasie Metro Młocin – Kasprowicza – Sacharowa – Marymoncka – Żeromskiego – Sacharowa – Kasprowicza – Metro Młociny" - czytamy w komunikacie Warszawskiego Transportu Publicznego.

Zobacz także: Ktoś z Twoich domowników chorował na COVID-19? Nie zapominaj o kilku rzeczach

Mężczyzna na torowisku

- Pasażer po wyjściu z windy, zamiast iść wzdłuż peronu, skierował się do krawędzi i spadł na torowisko, bez kontaktu z pociągiem, ale w związku z tym, że trzeba go wyciągnąć z torowiska na peron, zostało wyłączone napięcie na trzeciej szynie - komentuje Anna Bartoń, rzecznik warszawskiego metra.

Zobacz także: Piękna kobieta pokazała pracę na wsi. Przerzuciła obornik i wyglądała stylowo

- Udzielamy pomocy tej osobie. Pociągi metra kursują do stacji Słodowiec - dodaje Bartoń. O godzinie 13:50 nastąpił koniec utrudnień i rozpoczęto przywracanie rozkładowej organizacji ruchu na I linii metra.

Utrudnienia w kursowaniu autobusów

To niejedyne utrudnienia w kursowaniu komunikacji miejskiej, z jakimi muszą się mierzyć w niedzielę mieszkańcy Warszawy.

"Z przyczyn technicznych do odwołania występują utrudnienia w kursowaniu autobusów linii 228. Możliwe opóźnienia oraz odwołania kursów" - czytamy w komunikacie opublikowanym na stronie WTP około godziny 13.

Rolnicy sparaliżują Warszawę. Setki traktorów w sobotę wyjedzie na uliceRolnicy sparaliżują Warszawę. Setki traktorów w sobotę wyjedzie na uliceCzytaj dalej

Obostrzenia w metrze

W związku z epidemią koronawirusa w komunikacji miejskiej niezmiennie obowiązują obostrzenia sanitarne. Pasażerowie powinni zachowywać pomiędzy sobą co najmniej 1,5-metrowy dystans oraz zasłaniać usta i nos z pomocą maseczki, przyłbicy, szalika czy w inny sposób.

Osobom niestosującym się do tego nakazu mogą grozić poważne konsekwencje. Przekonał się o tym pasażer, który nie tylko nie zasłaniał ust i nosa, ale także zwyzywał kobietę, która zwróciła mu na to uwagę. Z metra wyprowadzono go siłą.

Wielu może nie wytrzymać tego widoku. Obecny wygląd grobu wokalisty Budki Suflera odbiera mowę i wstrzymuje oddechWielu może nie wytrzymać tego widoku. Obecny wygląd grobu wokalisty Budki Suflera odbiera mowę i wstrzymuje oddechCzytaj dalej

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

Zobacz także w naszych serwisach:

Zobacz także jak wygląda Południowa Obwodnica Warszawy:

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News