Jedyny powiat na Mazowszu bez koronawirusa. Gdzie jest najmniej zakażonych?

Autor Mateusz Dolak - 28 Kwietnia 2020
Walka z koronawirusemŹródło: straz.gov.pl

Powiat żuromiński to jedyne miejsce w województwie mazowieckim, w którym nie potwierdzono żadnego przypadku koronawirusa. W kilku innych powiatach liczba potwierdzonych przypadków jest stosunkowo mała. Gdzie jest najlepiej? | www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje z Mazowsza.

Koronawirus na Mazowszu. Jak wygląda sytuacja na Mazowszu?

Epidemia koronawirusa mocno dała się we znaki mieszkańcom Mazowsza. Obecnie, według najnowszych statystyk podawanych przez Wojewódzką Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Warszawie - w całym regionie potwierdzono 2376 przypadków zakażenia koronawirusem. Z powodu COVID-19 zmarło 182 pacjentów. Biuro prasowe wojewody poinformowało też, że pod obserwacją na oddziałach zakaźnych w celu wykluczenia lub potwierdzenia zachorowania przebywa 470 osób. Kwarantanną domową i nadzorem epidemiologicznym objętych jest ponad 10 tysięcy mieszkańców regionu, z kolei w izolacji przebywa 700 osób. Są też dobre informacje - według ostatnich danych (stan na 26 kwietnia) ozdrowiało 536 osób.

Ostatnia "twierdza" bez koronawirusa

Jak dotąd nie potwierdzono przypadków zachorowania na COVID-19 jedynie w powiecie żuromińskim. W poniedziałek, 27 kwietnia pierwszy przypadek zachorowania potwierdzono natomiast w powiecie sokołowskim, który jak dotąd był drugim powiatem bez chorych na koronawirusa. Według danych, które podała Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Żurominie, w powiecie kwarantanną domową objęte są 33 osoby, 6 osób ma tzw. nadzór epidemiologiczny. Z powodu podejrzenia zakażenia COVID-19 hospitalizowanych jest dwóch mieszkańców powiatu. Niską liczbę zakażeń koronawirusem (poniżej 5) odnotowano też w powiatach: ciechanowskim, gostynińskim, makowskim, płońskim, przasnyskim, piaseczyńsim, legionowskim, mławskim oraz łosickim.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News