Nowe dane w sprawie koronawirusa. Ile zgonów na Mazowszu? Podano niepokojące informacje

Autor Mateusz Dolak - 27 Kwietnia 2020
Koronawirus na MazowszuŹródło: straz.gov.pl

W poniedziałek, 27 kwietnia w godzinach popołudniowych Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnych przypadkach zakażenia koronawirusem. Wśród chorych jest 28 osób z województwa mazowieckiego. Zmarło też ośmiu pacjentów z województwa mazowieckiego. | www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje z Mazowsza.

Koronawirus. Ministerstwo Zdrowia podało nowe dane

Mamy 141 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem. COVID-19 zdiagnozowano u 43 pacjentów z województwa dolnośląskiego, 35 z woj. łódzkiego, 28 z woj. mazowieckiego, 11 z woj. śląskiego, 8 z woj. małopolskiego, 6 z woj. pomorskiego, 3 z woj. podkarpackiego, 3 z woj. opolskiego, 2 z woj. wielkopolskiego, 2 z woj. zachodniopomorskiego - poinformowało Ministerstwo Zdrowia na Twitterze. Resort zdrowia poinformował też o 23 zgonach. Wśród ofiar śmiertelnych jest ośmiu pacjentów z Mazowsza.

Zmarli to 56-letni mężczyzna, 70-letni mężczyzna, 75-letnia kobieta, 81-letni mężczyzna i 93-letni mężczyzna, którzy byli hospitalizowani w Warszawie, 90-letnia kobieta z Siedlec oraz 83-letnia i 88-letnia kobieta z Radomia.

Koronawirus na Mazowszu. Niepokojące statystyki

Obecnie w województwie mazowieckim potwierdzono 2348 przypadków zakażenia koronawirusem. Z powodu COVID-19 zmarło aż 174 pacjentów. Jak informuje biuro prasowe wojewody, pod obserwacją na oddziałach zakaźnych w celu wykluczenia lub potwierdzenia zachorowania przebywa 470 osób. Kwarantanną domową i nadzorem epidemiologicznym objętych jest ponad 10 tysięcy mieszkańców regionu, z kolei w izolacji przebywa 700 osób. Są też dobre informacje - według ostatnich danych (stan na 26 kwietnia) ozdrowiało 536 osób. Jak dotąd nie potwierdzono przypadków zachorowania w powiecie żuromińskim.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News