wawainfo.pl
Koronawirus na Mazowszu

straz.gov.pl

Nowe dane w sprawie koronawirusa. Ile zgonów na Mazowszu? Podano niepokojące informacje

27 Kwietnia 2020

Autor tekstu:

Mateusz Dolak

Udostępnij:

W poniedziałek, 27 kwietnia w godzinach popołudniowych Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnych przypadkach zakażenia koronawirusem. Wśród chorych jest 28 osób z województwa mazowieckiego. Zmarło też ośmiu pacjentów z woj

Koronawirus. Ministerstwo Zdrowia podało nowe dane

Mamy 141 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem. COVID-19 zdiagnozowano u 43 pacjentów z województwa dolnośląskiego, 35 z woj. łódzkiego, 28 z woj. mazowieckiego, 11 z woj. śląskiego, 8 z woj. małopolskiego, 6 z woj. pomorskiego, 3 z woj. podkarpackiego, 3 z woj. opolskiego, 2 z woj. wielkopolskiego, 2 z woj. zachodniopomorskiego - poinformowało Ministerstwo Zdrowia na Twitterze. Resort zdrowia poinformował też o 23 zgonach. Wśród ofiar śmiertelnych jest ośmiu pacjentów z Mazowsza. 

Zmarli to 56-letni mężczyzna, 70-letni mężczyzna, 75-letnia kobieta, 81-letni mężczyzna i 93-letni mężczyzna, którzy byli hospitalizowani w Warszawie, 90-letnia kobieta z Siedlec oraz 83-letnia i 88-letnia kobieta z Radomia. 

Koronawirus na Mazowszu. Niepokojące statystyki

Obecnie w województwie mazowieckim potwierdzono 2348 przypadków zakażenia koronawirusem. Z powodu COVID-19 zmarło aż 174 pacjentów. Jak informuje biuro prasowe wojewody, pod obserwacją na oddziałach zakaźnych w celu wykluczenia lub potwierdzenia zachorowania przebywa 470 osób. Kwarantanną domową i nadzorem epidemiologicznym objętych jest ponad 10 tysięcy mieszkańców regionu, z kolei w izolacji przebywa 700 osób. Są też dobre informacje - według ostatnich danych (stan na 26 kwietnia) ozdrowiało 536 osób. Jak dotąd nie potwierdzono przypadków zachorowania w powiecie żuromińskim.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Mateusz DolakAutor

Jestem redaktorem prowadzącym portal Wawa Info. Trafiłem tutaj z Super Expressu, a wcześniej - pisałem dla portalu tvn24.pl i tvnwarszawa.pl. Swoją przygodę z mediami zacząłem jeszcze w liceum, kiedy współpracowałem z lokalnym radie

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@wawainfo.pl

Podobne artykuły

Wiadomości

Nie żyje profesor Jan Stanienda

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Wiadomości

26 września rusza 43. Maraton Warszawski. Nadchodzą utrudnienia

Czytaj więcej >
Obraz DUOTONE_ z Pixabay

Wiadomości

Nie żyje Hanna Lewandowska, wiceprezes Zarządu Oddziału Warszawa-Śródmieście Związku Nauczycielstwa Polskiego

Czytaj więcej >
Marek BAZAK/East News

Wiadomości

Awaria metra. Na stacji Młociny występują utrudnienia

Czytaj więcej >
Pawel Wodzynski/East News

Wiadomości

Akcja policji pod domem Rafała Trzaskowskiego. Doszło do obywatelskiego zatrzymania

Czytaj więcej >
imago stock&people/EAST NEWS

Wiadomości

Auchan wprowadza usługi pocztowe. I omija zakaz handlu w niedziele

Czytaj więcej >