wawainfo.pl > Dzielnice > Marsz obrońców zwierząt ruszył przez centrum Warszawy
Alan Wysocki
Alan Wysocki 19.03.2022 03:32

Marsz obrońców zwierząt ruszył przez centrum Warszawy

Śródmieście
Facebook/Włodek Ciejka

Śródmieście. Kilkaset osób ruszyło przez centrum miasta, upominając się o prawa zwierząt. Organizatorzy "Marszu wyzwolenia zwierząt" domagają się zrezygnowania z noszenia futer, zamknięcia rzeźni i ferm.

Wydarzenie ruszyło w sobotę o godzinie 12:00. Do godziny 15:00 należy spodziewać się utrudnień w okolicach Śródmieścia. Trasa marszu przebiega przez Marszałkowską – Al. Jerozolimskie do ronda de Gaulle’a – powrót Al. Jerozolimskimi do ronda Dmowskiego – Marszałkowska – Senatorska – Miodowa – pl. Zamkowy.

- Gatunek ludzki swoją antropocentryczną i dominującą postawą nad istotami nie-ludzkimi przyczynia się do ich cierpienia i śmierci. Chcemy pokazać naszą solidarność ze zwierzętami i upomnieć się o szacunek i sprawiedliwość dla nich - deklarują organizatorzy.

Śródmieście. Ruszył "Marsz wyzwolenia zwierząt"

Za inicjatywą stoi aż 7 organizacji. Zaliczają się do nich grupy: Polska dla Zwierząt, Stowarzyszenie Przyjaciele Kubusia, Weganie z Polski, Viva!, V-gun dla Zwierząt, Green Rev Institute oraz ivegan.pl.

Marsz wyruszył spod Pałacu Kultury i Nauki i ruszył ulicą Marszałkowską prosto na rondo Dmowskiego. Wśród zgromadzonych widać przedstawicieli ruchów anarchistycznych, Lewicy Razem oraz Zielonych.

Protestujący przygotowali transparenty z hasłami: "Czas na świat bez rzeźni", "Oddajcie zwierzętom prawa", "Ucz śpiewania nie strzelania", "Przemoc rodzi przemocy", czy też "Nie dla przemocy wobec zwierząt".

Wydarzenie za pośrednictwem Facebooka relacjonował Włodek Ciejka.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Artykuły polecane przez redakcję WAWA INFO:

źródło: wawainfo.pl, Facebook/Włodek Ciejka zdjęcie główne: Facebook/Włodek Ciejka

Powiązane