Narodowcy już są na ulicach. Centrum sparaliżowane, kordony policji w gotowości. Marsz Niepodległości 2020 w Warszawie

Autor Mateusz Dolak - 11 Listopada 2020
Marsz Niepodległości 2020Źródło: East News

Po godzinie 13 na ulicach pojawili się pierwsi uczestnicy samochodowego "Marszu Niepodległości 2020". Zgromadzeni zbierają się w okolicach ronda Dmowskiego skąd o godzinie 14 ma ruszyć przejazd. W gotowości są już policjanci i służby miasta, które zablokowały między innymi aleje Jerozolimskie. Z racji, że wszystko zostało zablokowane, Warszawiacy nie mogą dostać się do centrum.

Pilny apel prezydenta. Andrzej Duda przed chwilą pojawił się w mediach. Orędzie z okazji Święta NiepodległościPilny apel prezydenta. Andrzej Duda przed chwilą pojawił się w mediach. Orędzie z okazji Święta NiepodległościCzytaj dalej

Marsz Niepodległości 2020

W środę, 11 listopada, o godzinie 14 na ulicach Warszawy rozpocznie się Marsz Niepodległości 2020. Marsz Niepodległości 2020 w praktyce nie będzie marszem a przejazdem samochodów trasą, którą zazwyczaj przechodziły środowiska narodowe. Organizatorzy zmienili jego formułę w ostatniej chwili.

Oficjalnie twierdzą, że to z uwagi na sytuację epidemiczną w Polsce. Zmiana formuły marszu może mieć związek także z decyzją prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego, który nie wydał zgody na jego organizację ze względów sanitarno-epidemiologicznych po konsultacji z wojewodą i sanepidem.

Utrudnienia już od godziny 13

W związku z przejazdem Marszu Niepodległości 2020 zapowiadaną trasą po pętli od ronda Dmowskiego do ronda Waszyngtona w Warszawie można spodziewać się dużych utrudnień komunikacyjnych.

Pierwsze utrudnienia pojawiły się już około godziny 13, gdy na stołecznych ulicach pojawiły się pierwsze samochody i motocykle uczestników marszu. Na rondzie Dmowskiego pojawiają się także pierwsi piesi z biało-czerwonymi flagami i opaskami, co może oznaczać, że wbrew zakazowi stołecznego ratusza zmotoryzowanemu "marszowi" towarzyszyć będzie jednak także marsz tradycyjny.

Dzisiaj grzeje:
1.Ogrom radiowozów, zablokowane ulice. Policja ruszyła do akcji, szykują się na przyjazd narodowców
2. Znaleźli grób legendy TVP. Okropny widok, aż łzy napływają do oczu, był słynnym polskim podróżnikiem
3. Pilny apel prezydenta. Andrzej Duda przed chwilą pojawił się w mediach. Orędzie z okazji Święta Niepodległości

Ogrom radiowozów, zablokowane ulice. Policja ruszyła do akcji, szykują się na przyjazd narodowcówOgrom radiowozów, zablokowane ulice. Policja ruszyła do akcji, szykują się na przyjazd narodowcówCzytaj dalej

"Nasza cywilizacja, nasze zasady"

Hasło Marszu Niepodległości 2020 brzmi: "Nasza cywilizacja, nasze zasady", a plakat wydarzenia odwołuje się zarówno do symboliki historycznej, jak i do aktualnych wydarzeń. Widzimy na nim rycerza husarii rozbijającego mieczem leżącą na ziemi gwiazdę w barwach tęczy, symbolu LGBT.

Plakat i hasło marszu odwoływać się mogą do ostatnich protestów w ramach strajku kobiet, które wyrażały poparcie także dla osób LGBT i sprzeciwiały się dyskryminowaniu i stygmatyzowaniu ich. Demonstracje te były punktem odniesienia dla organizatora Marszu Niepodległości 2020 Roberta Bąkiewicza, który widział w nich usprawiedliwienia dla organizacji marszu pomimo obostrzeń epidemicznych i ograniczenia liczebności zgromadzeń publicznych.

Komunikacja przez radio

Z uwagi na obostrzenia epidemiczne zmianie uległa nie tylko formuła Marszu Niepodległości 2020, który - przynajmniej oficjalnie - nie jest w tym roku przemarszem, lecz przejazdem. Kolejnym novum jest sposób komunikowania się uczestników i organizatorów wydarzenia.

"W tym roku przemówienia, piosenki patriotyczne, ale przede wszystkim KOMUNIKATY LOGISTYCZNE podamy przez radio w samochodzie! Wszyscy nastawiamy odbiorniki na 87,8 FM! Podjęliśmy w tym celu współpracę z Radiem Wnet, które dla ułatwienia przebiegu wydarzenia udostępni swoje fale! Nadawanie rozpocznie się jutro o godzinie 9 i będzie trwało przez cały przebieg Marszu Niepodległości!" - poinformowali organizatorzy Marszu Niepodległości 2020 na Facebooku.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

Jasnowidz Jackowski wysyła ostrzeżenie. Najnowsza przepowiednia zapowiada koniec, zostało niewiele czasuJasnowidz Jackowski wysyła ostrzeżenie. Najnowsza przepowiednia zapowiada koniec, zostało niewiele czasuCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. ING wystosował ważny komunikat. Chodzi o bezpieczeństwo klientów
  2. Zaczęło się od żartu Elona Muska, który przerodził się w nowy biznes
  3. Rządowy ekspert wygadał się jak może wyglądać lockdown. Zakaz wychodzenia z domu to nie jedyne obostrzenie
  4. Jasnowidz Jackowski wysyła ostrzeżenie. Najnowsza przepowiednia zapowiada koniec, zostało niewiele czasu
  5. Tragedia w Warszawie. Mężczyzna wyskoczył z siódmego piętra
  6. IKEA zakazała pracownikom noszenia symboli strajku kobiet? Tak, to prawda
  7. Oficjalnie: Gwiazdor Legii ma koronawirusa, dzisiaj miał zagrać w trakcie meczu reprezentacji

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News