Nagła zmiana planów. Narodowcy w ostatniej chwili podjęli decyzję. Marsz jednak idzie ulicami Warszawy

Autor Kamil Matuszak - 11 Listopada 2020
Mimo zakazu Narodowscy wyszli na uliceŹródło: Jakub Kaminski/East News

Marsz Niepodległości 2020 powoli rusza z okolic Ronda Dmowskiego. Przejazd karawany z biało-czerwonymi elementami jest głównym elementem wydarzenia. Część gromadzi się również na ulicach pieszo. Mają oni zamiar przemaszerować trasę z flagami w dłoniach.

Ogrom radiowozów, zablokowane ulice. Policja ruszyła do akcji, szykują się na przyjazd narodowcówOgrom radiowozów, zablokowane ulice. Policja ruszyła do akcji, szykują się na przyjazd narodowcówCzytaj dalej

Rozpoczyna się Marsz Niepodległości 2020

Centrum Warszawy jest sparaliżowane już od godziny 11:00, gdy na ulicach pojawiła się policja i zaczęła blokowanie strategicznych dla Marszu Niepodległości 2020 lokalizacji. Utrudnienia pojawiły się od Al. Jerozolimskich oraz od ronda Zawiszy aż po Stadion Narodowy, oraz Rondo Waszyngtona.

Oficjalny start przejazdu zaplanowany jest na 14:00, a od 13:30 w centrum gromadzą się samochody, motocykle oraz rowerzyści. Jak się okazuje, mimo braku pozwolenia na tradycyjny marsz 11 listopada na ulicach pojawiają się również piesi, którzy mają ze sobą flagi oraz pirotechnikę.

Dzisiaj grzeje:
1.Rządowy ekspert wygadał się jak może wyglądać lockdown. Zakaz wychodzenia z domu to nie jedyne obostrzenie
2. Polsat: Dziesiątki ofiar śmiertelnych i zaginionych. Żywioł za granicą nie oszczędził nikogo. Odradzamy wszelkie podróże
3. Tłum babć przyszedł przed komendę policji. Funkcjonariusze w końcu odpuścili, polska babcia na wolności

Pilny apel prezydenta. Andrzej Duda przed chwilą pojawił się w mediach. Orędzie z okazji Święta NiepodległościPilny apel prezydenta. Andrzej Duda przed chwilą pojawił się w mediach. Orędzie z okazji Święta NiepodległościCzytaj dalej

Przejazd Marszu Niepodległości wykroczeniem

Już w ubiegłym tygodniu prezydent Warszawy odmówił wydania pozwolenia na odbycie się Marszu Niepodległości 2020 w tradycyjnej formie, ze względu na panującą pandemię oraz ogólnopolskie zaostrzenia. Stowarzyszenie Marszu Niepodległości szybko zareagowało na decyzję oznajmiając, że marsz 11 listopada się odbędzie, ale organizatorzy zastanawiają się nad jego formą.

Postawiono na przejazd samochodowy ulicami miasta, który miał chronić weteranów, szczególnie narażonych na zakażenia koronawirusem.

Okazało się jednak, co potwierdziła rzeczniczka stołecznego ratusza, że przejazd samochodowy zajmujący jakiś teren (jak ma to miejsce w tym przypadku), zgodnie z przepisami powinien pozytywną decyzję Biura Polityki Mobilności i Transportu - czyli organu, który zarządza ruchem w Warszawie.

Procedura uzyskania zezwolenia na wykorzystanie drogi w sposób szczególny zajmuje do 30 dni - oznacza to, że w tym momencie przejazd jest wykroczeniem drogowym.

Narodowcy wyszli na ulice mimo zakazu

Nie powstrzymuje to jednak części Narodowców w wyjściu na ulice w celu świętowania Dnia Niepodległości. Grupy zbierają się w różnych miejscach. Wchodzą na pasy, którymi mają jechać pojazdy.

- Nie ma na razie informacji o większych incydentach poza odpalanymi racami. Słychać policyjne komunikaty nawołujące do rozejścia się z uwagi na sytuację epidemiologiczną – relacjonuje dla TVN24 reporter znajdujący się na miejscu wydarzeń.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

Narodowcy już są na ulicach. Centrum sparaliżowane, kordony policji w gotowości. Marsz Niepodległości 2020 w WarszawieNarodowcy już są na ulicach. Centrum sparaliżowane, kordony policji w gotowości. Marsz Niepodległości 2020 w WarszawieCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wszystko się zmieniło. Podali nowe wytyczne do noszenia maseczek, wiele osób będzie zaskoczonych
  2. 46-letni mężczyzna wracał z grzybobrania. Umierał w męczarniach
  3. Co dzieje się w szpitalu na Stadionie Narodowym? Ujawniono niepokojące szczegóły
  4. Od kliku dni zbierali krew, Paweł Rosiński nie żyje. Policja właśnie przekazała tragiczną wiadomość
  5. Tragiczne wydarzenie w Warszawie. Policja i pogotowie zablokowały ruch na miejscu, nie żyje mężczyzna
  6. 10 zastępów straży, w akcji grupa poszukiwawcza, 3 osoby pod gruzami. Tragedia w centrum Polski
  7. Księża nie mogą narzekać. Waloryzacja emerytur będzie dla nich wyjątkowo hojna

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News