wawainfo.pl
Mimo zakazu Narodowscy wyszli na ulice

Jakub Kaminski/East News

Nagła zmiana planów. Narodowcy w ostatniej chwili podjęli decyzję. Marsz jednak idzie ulicami Warszawy

11 Listopada 2020

Autor tekstu:

Kamil Matuszak

Udostępnij:

Marsz Niepodległości 2020 powoli rusza z okolic Ronda Dmowskiego. Przejazd karawany z biało-czerwonymi elementami jest głównym elementem wydarzenia. Część gromadzi się również na ulicach pieszo. Mają oni zamiar przemaszerować trasę z fl

Rozpoczyna się Marsz Niepodległości 2020

Centrum Warszawy jest sparaliżowane już od godziny 11:00, gdy na ulicach pojawiła się policja i zaczęła blokowanie strategicznych dla Marszu Niepodległości 2020 lokalizacji. Utrudnienia pojawiły się od Al. Jerozolimskich oraz od ronda Zawiszy aż po Stadion Narodowy, oraz Rondo Waszyngtona.

Oficjalny start przejazdu zaplanowany jest na 14:00, a od 13:30 w centrum gromadzą się samochody, motocykle oraz rowerzyści. Jak się okazuje, mimo braku pozwolenia na tradycyjny marsz 11 listopada na ulicach pojawiają się również piesi, którzy mają ze sobą flagi oraz pirotechnikę.

Przejazd Marszu Niepodległości wykroczeniem

Już w ubiegłym tygodniu prezydent Warszawy odmówił wydania pozwolenia na odbycie się Marszu Niepodległości 2020 w tradycyjnej formie, ze względu na panującą pandemię oraz ogólnopolskie zaostrzenia. Stowarzyszenie Marszu Niepodległości szybko zareagowało na decyzję oznajmiając, że marsz 11 listopada się odbędzie, ale organizatorzy zastanawiają się nad jego formą.

Postawiono na przejazd samochodowy ulicami miasta, który miał chronić weteranów, szczególnie narażonych na zakażenia koronawirusem.

Okazało się jednak, co potwierdziła rzeczniczka stołecznego ratusza, że przejazd samochodowy zajmujący jakiś teren (jak ma to miejsce w tym przypadku), zgodnie z przepisami powinien pozytywną decyzję Biura Polityki Mobilności i Transportu - czyli organu, który zarządza ruchem w Warszawie.

Procedura uzyskania zezwolenia na wykorzystanie drogi w sposób szczególny zajmuje do 30 dni - oznacza to, że w tym momencie przejazd jest wykroczeniem drogowym.

Narodowcy wyszli na ulice mimo zakazu

Nie powstrzymuje to jednak części Narodowców w wyjściu na ulice w celu świętowania Dnia Niepodległości. Grupy zbierają się w różnych miejscach. Wchodzą na pasy, którymi mają jechać pojazdy.

- Nie ma na razie informacji o większych incydentach poza odpalanymi racami. Słychać policyjne komunikaty nawołujące do rozejścia się z uwagi na sytuację epidemiologiczną – relacjonuje dla TVN24 reporter znajdujący się na miejscu wydarzeń.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

Podobne artykuły

Policja prosi o pomoc

Wiadomości

Kradzież sprzętu medycznego dla niemowląt z wadami słuchu. Policja prosi o pomoc przy odnalezieniu sprawców

Czytaj więcej >
Stołeczne WOPR

Wiadomości

Tragedia na kąpielisku w Zielonce. Tonącego nie udało się uratować

Czytaj więcej >
Jan BIELECKI/East News - zdjęcie ilustracyjne

Wiadomości

Wypadek na plaży w Nieporęcie. Trwa akcja ratunkowa

Czytaj więcej >
wawainfo.pl

Wiadomości

Nie żyje mężczyzna reanimowany przez służby na plaży w Nieporęcie

Czytaj więcej >
Straż pożarna w Skysawa

Wiadomości

Tłum strażaków pod wieżowcem Skysawa na Świętokrzyskiej. Czy sprawa jest poważna?

Czytaj więcej >

Wiadomości

Rowerzystka wjechała prosto pod pociąg. Nie żyje

Czytaj więcej >