wawainfo.pl
Marsz Niepodległości 2020

East News

Kordony policji otoczyły okolice szpitala. Demonstranci rzucają kamieniami i butelkami

11 Listopada 2020

Autor tekstu:

Mateusz Dolak

Udostępnij:

Zamieszki w okolicy stacji PKP przy Stadionie Narodowym w Warszawie. Demonstranci próbowali schować się na stacji. Do akcji wkroczyła policja, w kierunku funkcjonariuszy poleciały kamienie, race i butelki.

Starcia w Warszawie

W trakcie Marszu Niepodległości w Warszawie doszło do zamieszek. Rozpoczęły się one kilka chwil po godzinie 14:00. Na początku niebezpieczne zachowanie maszerujących pojawiło się przy Al. Jerozolimskich, a następnie na Rondzie de Gaulle'a. Policja szybko zareagowała na agresję, która pojawiła się podczas nielegalnego zgromadzenia.

Część demonstrantów udała się wraz z przejazdem samochodowym w okolice Stadionu Narodowego. To właśnie tam doszło do rozległych starć, podczas których w kierunku funkcjonariuszy poleciały butelki, race i kamienie. Policjanci otoczyli, a następnie zaczęli rozpraszać najbardziej agresywnych uczestników manifestacji.

Policja otacza i zatrzymuje agresywnych demonstrantów

Komenda Stołeczna Policji donosi, że wobec części demonstrantów użyto gazu łzawiącego oraz broni gładkolufowej. Policja zatrzymała najbardziej agresywnych uczestników zgromadzenia. Policja otacza demonstrantów, którzy cały czas gromadzą się na błoniach. W to miejsce kierowane są kolejne grupy funkcjonariuszy ściąganych z lewobrzeżnej Warszawy.

"W celu przywrócenia porządku publicznego, w ramach obowiązującego prawa prowadzone są działania pododdziałów zwartych policji. Kilku policjantów zostało rannych. Wykorzystywane są środki przymusu bezpośredniego w tym gaz pieprzowy i w indywidualnych przypadkach broń gładkolufowa" - poinformowała stołeczna policja na Twitterze.

Policja musiała reagować bardzo szybko i zdecydowanie, ponieważ manifestujący zgromadzili się w okolicy wjazdu karetek dla pacjentów z COVID-19, którzy cały czas dowożeni są do szpitala na Stadionie Narodowym.

Manifestujący schronili się przed policją wewnątrz stacji

Część uczestników, którzy nie chcieli zrezygnować z manifestacji schroniła się na stacji Warszawa Stadion. Grupki policjantów próbują wejść na stację, uciekający rzucają w ich stronę zapalone race.

Policja odcięła dostęp ludziom zgromadzonym na błoniach do stacji Warszawa Stadion. Stamtąd dobiegają odgłosy petard.

Utrudnienia w kursowaniu pociągów

Otrzymaliśmy także informację, że o odwołania został wstrzymany całkowity ruch pociągów jadących przez linię średnicową podmiejską (pociągi jadące przez stację Warszawa Wschodnia, Warszawa Stadion, Warszawa Powiśle, Warszawa Ochota, Warszawa Zachodnia) oraz pociągi jadące przez linię średnicową dalekobieżną (pociągi jadące przez stacje Warszawa Wschodnia – Warszawa Centralna – Warszawa Zachodnia).

Z utrudnieniami muszą liczyć się także pasażerowie pociągów. Działania służb na stacji Warszawa Stadion powodują utrudnienia w kursowaniu Szybkiej Kolei Miejskiej i Kolei Mazowieckich. Chodzi o składy linii: R1, R2, R3, R6, R7, R8, RL, S1, S2, S3.

Incydenty na trasie Marszu Niepodległości

Przypomnijmy, że na trasie Marszu Niepodległości doszło do kilku groźnych incydentów: część manifestujących próbowała wedrzeć się do salonu Empik, a w stronę balkonów mieszkań poleciały race, powodując pożar.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

Mateusz DolakAutor

Jestem redaktorem prowadzącym portal Wawa Info. Trafiłem tutaj z Super Expressu, a wcześniej - pisałem dla portalu tvn24.pl i tvnwarszawa.pl. Swoją przygodę z mediami zacząłem jeszcze w liceum, kiedy współpracowałem z lokalnym radiem i telewizją.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@wawainfo.pl

Podobne artykuły

Pexels Rodnae Productions

Wiadomości

E-sport - w czym tkwi jego fenomen?

Czytaj więcej >

Wiadomości

Wawa Info zmienia się w goniec.pl - Warszawa

Czytaj więcej >

Wiadomości

Świąteczna Warszawa. Specjalne metro i choinka na pl. Zamkowym

Czytaj więcej >
Protest pod Sejmem na ul. Wiejskiej

Wiadomości

Protest pod Sejmem. "Aborcja znaczy życie"

Czytaj więcej >

Wiadomości

Warszawska Karta Miejska za darmo dla osób powyżej 70. roku życia

Czytaj więcej >
Pogrzeb 19-letniego Igora. / fot. WawaInfo

Wiadomości

Pogrzeb 19-letniego Igora. Wzruszające słowa księdza

Czytaj więcej >