Łosie wpadły do zbiornika. 12 zastępów straży pożarnej próbowało je uratować, jeden nie przeżył

Autor - 26 Kwietnia 2020
łosieŹródło: pixabay.com/ franz2608

Na Białołęce dwa łosie wpadły do basenu przeciwpożarowego przy ul. Płochocińskiej. Sytuacja miała miejsce w sobotę 25 kwietnia. W akcji ratowania zwierząt brało udział aż 12 zastępów straży pożarnej oraz pracownicy nadleśnictwa. Konieczne było wypompowanie wody ze zbiornika i zbudowanie specjalnej tratwy. | www.wawainfo.pl - najnowsze informacje z Mazowsza.

Zwierzęta wpadły w pułapkę

Strażacy otrzymali zgłoszenie w sobotę wieczorem. Wynikało z niego, że do basenu przeciwpożarowego na Białołęce wpadły dwa łosie. Do zdarzenia doszło na ul. Płochocińskiej. Na miejsce wysłano 12 zastępów straży pożarnej. Wkrótce zjawili się także zawiadomieni o sprawie pracownicy nadleśnictwa. Sytuacja była dramatyczna, zwierzęta nie miały sił i nie mogły wydostać się po stromych ścianach zbiornika.

Dzisiaj grzeje:
1. Pilne: Zamknięto część lasów na Mazowszu. Sytuacja jest poważna
2. Spycharki kopią masowe groby, nie nadążają z chowaniem zmarłych. Zdjęcia z kraju w Ameryce Płd. porażają

Sytuacja była poważna

Strażacy chcąc pomóc zwierzętom zaczęli wypompowywać wodę. - W akcji brało udział 12 zastępów straży pożarnej. Strażacy wypompowali wodę ze zbiornika. Jedno zwierzę zdechło, drugie zostało uśpione środkami nasennymi przez łowczego z nadleśnictwa. Łoś został wydobyty z basenu i przewieziony w bezpieczne miejsce - powiedział w rozmowie telefonicznej st. sekc. Bartosz Maciąg z Państwowej Straży Pożarnej.

Drugie zwierzę nie przeżyło

Niestety, jedno zwierzę zdechło zanim doczekało się ratunku. Drugie udało się uratować dzięki skonstruowanej przez strażaków tratwie. Po podaniu mu środków nasennych wyczerpanym zwierzęciem zaopiekowali się pracownicy nadleśnictwa.

Dym z Biebrzańskiego Parku Narodowego dotarł nad Warszawę. Mieszkańcy piszą o smrodzie, wszystko widać na mapieDym z Biebrzańskiego Parku Narodowego dotarł nad Warszawę. Mieszkańcy piszą o smrodzie, wszystko widać na mapieCzytaj dalej

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Fatalna wiadomość przekazana przez Adama Małysza. Współczujemy
  2. Tragiczna wiadomość dotarła do Polski. Nie żyje młody piłkarz, pozostawił żonę i dwójkę małych dzieci
  3. Dwa ciała w Wiśle. Akcja policji, sprawą już zajmuje się prokurator
  4. Kobieta zakażona koronawirusem poszła do sklepu. Została aresztowana, usłyszała zarzuty, grozi jej więzienie
  5. Policja do tej pory nie może ich znaleźć. Mogą być niebezpieczni, lepiej uważajcie
  6. Premier: już od 4 maja zniesienie kolejnych obostrzeń. Wielu Polaków długo na to czekało
Smutna wiadomość z warszawskiego ZOO. Nie żyje panda, jej śmierć stanowiła zagadkęSmutna wiadomość z warszawskiego ZOO. Nie żyje panda, jej śmierć stanowiła zagadkęCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News