wawainfo.pl > Wiadomości > Łosie wpadły do zbiornika. 12 zastępów straży pożarnej próbowało je uratować, jeden nie przeżył
Mateusz Kobyłka
Mateusz Kobyłka 19.03.2022 03:25

Łosie wpadły do zbiornika. 12 zastępów straży pożarnej próbowało je uratować, jeden nie przeżył

łosie
pixabay.com/ franz2608

Zwierzęta wpadły w pułapkę

Strażacy otrzymali zgłoszenie w sobotę wieczorem. Wynikało z niego, że do basenu przeciwpożarowego na Białołęce wpadły dwa łosie. Do zdarzenia doszło na ul. Płochocińskiej. Na miejsce wysłano 12 zastępów straży pożarnej. Wkrótce zjawili się także zawiadomieni o sprawie pracownicy nadleśnictwa. Sytuacja była dramatyczna, zwierzęta nie miały sił i nie mogły wydostać się po stromych ścianach zbiornika.

Sytuacja była poważna

Strażacy chcąc pomóc zwierzętom zaczęli wypompowywać wodę. - W akcji brało udział 12 zastępów straży pożarnej. Strażacy wypompowali wodę ze zbiornika. Jedno zwierzę zdechło, drugie zostało uśpione środkami nasennymi przez łowczego z nadleśnictwa. Łoś został wydobyty z basenu i przewieziony w bezpieczne miejsce - powiedział w rozmowie telefonicznej st. sekc. Bartosz Maciąg z Państwowej Straży Pożarnej.

Drugie zwierzę nie przeżyło

Niestety, jedno zwierzę zdechło zanim doczekało się ratunku. Drugie udało się uratować dzięki skonstruowanej przez strażaków tratwie. Po podaniu mu środków nasennych wyczerpanym zwierzęciem zaopiekowali się pracownicy nadleśnictwa.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Powiązane