Strażnicy miejscy przeżyli chwile grozy. Łoś biegał pomiędzy autami

Autor Karolina Kraushar - 17 Czerwca 2020
Dzikie zwierzęta na BielanachŹródło: Straż Miejska, Warszawa

Strażnicy miejscy mieli w niedzielę pełne ręce roboty. Jeszcze przed godziną 12.00 otrzymali zgłoszenie o łosiu spacerującym między blokami. Zwierzę nie chciało współpracować z funkcjonariuszami i sprawiło im niemałe problemy. Kiedy mundurowym udało się uśpić i przenieść łosia do samochodu otrzymali kolejne zgłoszenie - tym razem chodziło o dzika.

Łoś spacerował po Bielanach

W niedzielne przedpołudnie 14 czerwca grupa strażników miejskich z ekopatrolu z oddziału na Bielanach otrzymała zgłoszenie. Z zawiadomienia wynikało, że po ulicy Reymonta spacerował łoś. - Dwuletni samiec spacerował sobie spokojnie pomiędzy blokami i podjadał kwiatki w okolicznych ogródkach przy ul. Fortowej. Obawialiśmy się o jego życie, bo spłoszony mógł uciec na ruchliwą ulicę Reymonta. Rozstawaliśmy się więc tak, by nas widział i wezwaliśmy łowczego z weterynarzem. – relacjonuje obecny przy akcji strażnik z ekopatrolu.

Dzisiaj grzeje:
1. Wychodził z metra i nagle się potknął. Nieszczęśliwy wypadek w metrze. Mężczyzna stracił przytomność, ma uraz głowy
2. Duda w końcu wyjawił, co dla bezdzietnych osób po 26 roku życia. Zadowoleni?

Strażniczka miejska była w niebezpieczeństwie

Sprawą spacerującego między blokami łosia zajęła się również policja. Patrol wstrzymał ruch na skrzyżowaniu Reymonta i Broniewskiego. Nagle sytuacja zaczęła być bardzo niepokojąca. Po otrzymaniu pierwszego zastrzyku ze środkiem usypiającym dzikie zwierzę pobiegło w stronę strażniczki. Na szczęście łoś ominął kobietę i wbiegł na ulicę.

Podejrzana paczka na przystanku. Wszystko ogrodzone, nie kursują autobusy. Trwa akcja służbPodejrzana paczka na przystanku. Wszystko ogrodzone, nie kursują autobusy. Trwa akcja służbCzytaj dalej

Udało się uśpić łosia

Funkcjonariuszom szybko udało się ściągnąć zwierzę z jezdni i zagonili je ponownie w kierunku parku przy ul. Aspekt. Kiedy już łoś znalazł się wyznaczonym miejscu otrzymał kolejne dwa zastrzyki usypiające. Już po kilku minutach 300 kilogramowy łoś zasnął, a strażnicy przenieśli go do samochodu łowczego.

Dzik na Bielanach

Kiedy funkcjonariuszom udało się ulokować łosia w pojeździe, otrzymali kolejne zgłoszenie które dotyczyło dzika. Zwierzę było widziane w lesie przy ul Kasprowicza. - Pojechaliśmy ze śpiącym łosiem prosto do tego lasu. – opowiada strażnik. Tym razem funkcjonariuszom udało się dużo szybciej poradzić sobie ze spacerującym zwierzęciem. Zaledwie po 30 minutach dzika i łosia przeniesiono do Puszczy Kampinoskiej.

Akcja służb nad Wisłą. Policja wyłowiła ciałoAkcja służb nad Wisłą. Policja wyłowiła ciałoCzytaj dalej

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. GW: Nie tylko biskup Edward Janiak miał kryć księdza pedofila. Padło nazwisko, doszło do prawdziwego dramatu
  2. Tragiczna wiadomość obiegła całą Polskę. W Tatrach odnaleziono ciała Bartosza Apanasiewicza i jego partnerki
  3. Zdjęcia dawnej Warszawy znalezione na śmietniku. Mało brakowało, a przepadłyby na zawsze [GALERIA]
  4. Szkło w popularnym trunku. GIS pilnie apeluje o zwrot produktu
  5. Najnowsze doniesienia o bonie 500 plus. Wiemy jak ma wyglądać, kto go dostanie
  6. Trzy ogniska koronawirusa w jednym województwie. Sytuacja jest bardzo zła
Koronawirus na Weselu i I Komunii. Sanepid szuka osób z objawamiKoronawirus na Weselu i I Komunii. Sanepid szuka osób z objawamiCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News