wawainfo.pl > Wiadomości > W Warszawie powstał nowy pomnik Lecha Kaczyńskiego. Emocjonalny wpis prezydenta
Mateusz Kobyłka
Mateusz Kobyłka 19.03.2022 03:25

W Warszawie powstał nowy pomnik Lecha Kaczyńskiego. Emocjonalny wpis prezydenta

Lech Kaczyński
Wikimedia Commons (CC 3.0)/hancellery of the President of the Republic of Poland

Pomnik odsłonięto bez rozgłosu

Odsłonięcie nowej pamiątki ku czci zmarłego pod Smoleńskiem prezydenta odbyło się tym razem bez medialnego rozgłosu. Inicjatorem postawienia nowego pomnika śp. Lecha Kaczyńskiego był Andrzej Duda. Do przedsięwzięcia odniósł się na swoim Twitterze. 

"Był moim Nauczycielem"

Andrzej Duda w emocjonalny sposób odniósł się do postaci tragicznie zmarłego prezydenta. We wpisie odnosi się do niego jako do mentora, który wskazał mu polityczną drogę i polską rację stanu. Na temat pomnika i opóźnień w jego odsłonięciu zabrał głos proboszcz archikatedry. - Miało być odsłonięte 10 kwietnia, ale z powodu epidemii wszystko się przesunęło w czasie. - cytuje ks. Bogdana Bartołda Gazeta Wyborcza.

Popiersie na marmurowym cokole

Nowy pomnik powstał w formie odlanego z brązu popiersia umieszczonego na cokole z pomarańczowego marmuru. Do całości dołączona jest również tablica z krzyżem, imieniem i nazwiskiem zmarłego oraz datą jego narodzin i śmierci. Cokół zdobi godło Polski.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Tagi: Warszawa