Ksiądz zakażony koronawirusem. Sanepid apeluje do wiernych

Autor Mateusz Dolak - 24 Marca 2021
Źródło: WawaINFO materiały własne

Mazowsze: sanepid wydał apel do uczestników mszy z 15 marca 2021 roku. Ksiądz, który w niej uczestniczył zachorował na COVID19.

Pilny apel do wiernych

Komunikat pojawił się na stronie sanepidu w Garwolinie.

Jak czytamy, trwa dochodzenie epidemiologiczne w związku z chorobą księdza z kolegiaty pw. Przemienienia Pańskiego.

"W związku z prowadzonym dochodzeniem epidemiologicznym dotyczącym stwierdzonego w dniu 18.03.2021 r. zachorowania na COVID-19 u księdza z Kolegiaty pw. Przemienienia Pańskiego w Garwolinie, Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Garwolinie prosi osoby uczestniczące we Mszy Św. w dniu 15.03.2021 r. godz. 15.30, w przypadku zauważenia u siebie lub bliskich objawów zakażenia SARS-CoV-2, o pilny kontakt z lekarzem podstawowej opieki zdrowotnej" - podano w komunikacie.

Pamiętajmy, by w przypadku wystąpienia objawów, nie wychodzić z domu i nie kontaktować się osobiście z bliskimi. Należy jak najszybciej skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu, który wystawi skierowanie na test.

W przypadku, gdy wynik będzie pozytywny - lekarz nałoży na nas obowiązek izolacji. Za złamanie zakazu wychodzenia z domu grozi bardzo duża kara pieniężna.

Akcja antyterrorystów przed BiedronkąAkcja antyterrorystów przed BiedronkąCzytaj dalej

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Artykuły polecane przez redakcję WAWA INFO:

źródło: wawainfo.pl
zdjęcie główne ilustracyjne: wawainfo.pl

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News