wawainfo.pl
Sokołów Podlaski

parafia

Ksiądz powiesił się na plebanii. Znajomi rodziny oskarżają parafię, matka musiała zapożyczyć się na organizację pogrzebu

25 Stycznia 2021

Autor tekstu:

Mateusz Dolak

Udostępnij:

Powraca sprawa samobójstwa księdza Arkadiusza z Sokołowa Podlaskiego. Jak dowiedział się portal Wawa Info, prokuratura umorzyła śledztwo w tej sprawie. Z kolei "Gazeta Wyborcza" rozmawiała z rodziną i najbliższymi znajomymi bliskich zmarł

Prokuratura umarza śledztwo

Przypomnijmy, 35-letni ksiądz Arkadiusz T. z Parafii Miłosierdzia Bożego w Sokołowie Podlaskim w połowie września 2020 roku został znaleziony martwy na plebanii. Z ustaleń prokuratury wynika, że popełnił samobójstwo.

Śmierć młodego duchownego wstrząsnęła lokalną społecznością. Jak podawał "Super Express" , ks. Arek był lubiany przez parafialną młodzież, która zawsze mogła liczyć na jego życzliwość i pomoc. Duchowny znany był ze swojej pasji do jednośladów, bo od kilku lat podróżował motocyklem po Polsce.

- Znałem go i wiem, że był to twardy facet. Ktoś musiał stanąć na jego drodze, że wybrał tak desperackie wyjście. Nigdy nie załamywał się, chociaż widziałem ostatnio, że przeżywa rozterki. Pytałem, czy chce się z czegoś zwierzyć. Odpowiedział, że jeszcze nie teraz - przekonywał w rozmowie z tabloidem znajomy księdza Adam Karwowski.

Prokuratura po śmierci duchownego wszczęła śledztwo. Jak udało nam się ustalić, zostało ono umorzone. - Śledztwo umorzono, ponieważ w tej sprawie nie znaleziono znamion czynu zabronionego - powiedział w rozmowie z Wawa Info Łukasz Soczewka z Prokuratury Rejonowej w Sokołowie Podlaskim.

Rodzina przerywa milczenie

W połowie stycznia dziennikarze "Gazety Wyborczej" dotarli do miejscowości rodzinnej z której pochodził 35-latek i rozmawiali z osobą podającą się za znajomą rodziny.

Z relacji która ukazała się na portalu internetowym gazety wynika, że rodzina o śmierci księdza dowiedziała się od proboszcza telefonicznie. A o szczegółach - że popełnił samobójstwo - dopiero kilka dni później od policji. "Gazeta Wyborcza" opisała też jak wyglądała sprawa pogrzebu.

"Najpierw msza pożegnalna w Sokołowie Podlaskim, gdzie pracował, później msza pożegnalna w Jabłoniu, gdzie został pochowany. Ciało wożono. Za wszystko płaciła matka. Musiała się zapożyczyć u rodziny."

- Czemu w kurii albo na parafii nie pomyśleli, że matce, wdowie może brakować pieniędzy. Obrazili się na Arka, że tak zrobił? A jak jej córka pojechała po rzeczy Arka, to siedziała sama i pakowała dobytek do pudeł. Ani proboszcz, ani wikary nie przyszli i nie powiedzieli, że jej współczują, nie zapytali, czy rodzina potrzebuje czegoś. Z matką od pogrzebu nikt z księży nie rozmawiał. Nie odezwali się nawet koledzy z seminarium. Myśli, że syn poszedł do piekła, bo tak zrobił, a księża się na niego obrazili. - relacjonowała rozmówczyni GW.

Co na to parafia?

O komentarz do doniesień "Wyborczej" próbowaliśmy zapytać proboszcza w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Sokołowie Podlaskim. - Nie komentuję sprawy, szczęść boże. Pozdrawiam, życzę miłego dnia - powiedział do słuchawki ks. Krzysztof Stanisław Kisielewicz i rozłączył się.

Po nieudanej próbie rozmowy z proboszczem, zadzwoniliśmy do rzecznika diecezji drohiczyńskiej. Ksiądz Marcin Gołębiewski przyznał, że nie zna szczegółów sprawy, ale zapewnił, że jak najszybciej odniesie się do doniesień medialnych.

źródło: wawainfo.pl, "Gazeta Wyborcza", se.plzdjęcie główne : strona parafii

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Artykuły polecane przez redakcję WAWA INFO:

Podobne artykuły

Mazowsze

Chwila nieuwagi i trzy auta uległy kolizji. Policja pokazuje filmik

Czytaj więcej >
Wypadek w Sokołowie Podlaskim

Mazowsze

Śmiertelny wypadek w Sokołowie Podlaskim. W aucie odnaleziono narkotyki

Czytaj więcej >
Bandyci z Żyrardowa

Mazowsze

Nagła akcja antyterrorystów z dwóch miast. Zatrzymali dwóch napastników związanych z zabójstwem 20-latka w Żyrardowie

Czytaj więcej >
W Budach Michałowskich doszło do pożaru stadniny koni.

Mazowsze

Pożar stadniny. Właściciel próbował ratować zwierzęta. Niestety, sam został mocno poparzony

Czytaj więcej >
W weekend na Mazowszu doszło do dwóch podobnych wypadków.

Mazowsze

17 i 29-latek zginęli tej samej nocy. Policja podała szczegóły, ogromna tragedia

Czytaj więcej >
Zaginęła 23-letnia Karolina Puławska.

Mazowsze

Widzieliście ją? Trwają poszukiwania Karoliny Puławskiej

Czytaj więcej >