wawainfo.pl

parafia

Ksiądz powiesił się na plebanii. Znajomi rodziny oskarżają parafię, matka musiała zapożyczyć się na organizację pogrzebu

19 Marca 2022

Autor tekstu:

Mateusz Dolak

Prokuratura umarza śledztwo

Przypomnijmy, 35-letni ksiądz Arkadiusz T. z Parafii Miłosierdzia Bożego w Sokołowie Podlaskim w połowie września 2020 roku został znaleziony martwy na plebanii. Z ustaleń prokuratury wynika, że popełnił samobójstwo.

Śmierć młodego duchownego wstrząsnęła lokalną społecznością. Jak podawał "Super Express" , ks. Arek był lubiany przez parafialną młodzież, która zawsze mogła liczyć na jego życzliwość i pomoc. Duchowny znany był ze swojej pasji do jednośladów, bo od kilku lat podróżował motocyklem po Polsce.

- Znałem go i wiem, że był to twardy facet. Ktoś musiał stanąć na jego drodze, że wybrał tak desperackie wyjście. Nigdy nie załamywał się, chociaż widziałem ostatnio, że przeżywa rozterki. Pytałem, czy chce się z czegoś zwierzyć. Odpowiedział, że jeszcze nie teraz - przekonywał w rozmowie z tabloidem znajomy księdza Adam Karwowski.

Prokuratura po śmierci duchownego wszczęła śledztwo. Jak udało nam się ustalić, zostało ono umorzone. - Śledztwo umorzono, ponieważ w tej sprawie nie znaleziono znamion czynu zabronionego - powiedział w rozmowie z Wawa Info Łukasz Soczewka z Prokuratury Rejonowej w Sokołowie Podlaskim.

Rodzina przerywa milczenie

W połowie stycznia dziennikarze "Gazety Wyborczej" dotarli do miejscowości rodzinnej z której pochodził 35-latek i rozmawiali z osobą podającą się za znajomą rodziny.

Z relacji która ukazała się na portalu internetowym gazety wynika, że rodzina o śmierci księdza dowiedziała się od proboszcza telefonicznie. A o szczegółach - że popełnił samobójstwo - dopiero kilka dni później od policji. "Gazeta Wyborcza" opisała też jak wyglądała sprawa pogrzebu.

"Najpierw msza pożegnalna w Sokołowie Podlaskim, gdzie pracował, później msza pożegnalna w Jabłoniu, gdzie został pochowany. Ciało wożono. Za wszystko płaciła matka. Musiała się zapożyczyć u rodziny."

- Czemu w kurii albo na parafii nie pomyśleli, że matce, wdowie może brakować pieniędzy. Obrazili się na Arka, że tak zrobił? A jak jej córka pojechała po rzeczy Arka, to siedziała sama i pakowała dobytek do pudeł. Ani proboszcz, ani wikary nie przyszli i nie powiedzieli, że jej współczują, nie zapytali, czy rodzina potrzebuje czegoś. Z matką od pogrzebu nikt z księży nie rozmawiał. Nie odezwali się nawet koledzy z seminarium. Myśli, że syn poszedł do piekła, bo tak zrobił, a księża się na niego obrazili. - relacjonowała rozmówczyni GW.

Co na to parafia?

O komentarz do doniesień "Wyborczej" próbowaliśmy zapytać proboszcza w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Sokołowie Podlaskim. - Nie komentuję sprawy, szczęść boże. Pozdrawiam, życzę miłego dnia - powiedział do słuchawki ks. Krzysztof Stanisław Kisielewicz i rozłączył się.

Po nieudanej próbie rozmowy z proboszczem, zadzwoniliśmy do rzecznika diecezji drohiczyńskiej. Ksiądz Marcin Gołębiewski przyznał, że nie zna szczegółów sprawy, ale zapewnił, że jak najszybciej odniesie się do doniesień medialnych.

źródło: wawainfo.pl, "Gazeta Wyborcza", se.plzdjęcie główne : strona parafii

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Artykuły polecane przez redakcję WAWA INFO:

Tagi:

Podobne artykuły

Mazowsze

Mogielnica. Tragedia na budowie, nie żyje mężczyzna
Czytaj więcej >

Mazowsze

Odszedł kolejny Powstaniec Warszawski. W wieku 98 lat zmarła Leokadia Zofia Grabowska
Czytaj więcej >

Mazowsze

Żuromin. Nawałnica zerwała dach sklepu
Czytaj więcej >

Mazowsze

Konstancin-Jeziorna: kobieta boso i w samej piżamie pobiegła na komisariat
Czytaj więcej >

Mazowsze

Poszukiwana listem gończym 26-latka złapana. Wraz z partnerem podróżowała autem, oboje byli kompletnie pijani
Czytaj więcej >

Mazowsze

Tajemnicze zwłoki z Jadwisina pod Serockiem. W nocy z wtorku na środę odnaleziono ciało młodego mężczyzny
Czytaj więcej >
Mateusz Dolak

Jestem redaktorem prowadzącym portal Wawa Info. Trafiłem tutaj z Super Expressu, a wcześniej - pisałem dla portalu tvn24.pl i tvnwarszawa.pl. Swoją przygodę z mediami zacząłem jeszcze w liceum, kiedy współpracowałem z lokalnym radiem i telewizją.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Więcej z kategorii Mazowsze

Mazowsze

Komunikaty prasowe

Mazowiecka Uczelnia Medyczna z wielkimi sukcesami naukowymi
Czytaj więcej >
Mazowsze

Anna Dymarczyk

IMGW podwyższyło ostrzeżenia do 3. stopnia w mazowieckich powiatach. Jest się czego bać?
Czytaj więcej >
Mazowsze

Alan Wysocki

Józefosław. Aż 20 zgłoszeń po silnej ulewie
Czytaj więcej >
Mazowsze

Anna Dymarczyk

Elżbietów: strażacy musieli wycinać poszkodowanych z pojazdu. Byli zakleszczeni
Czytaj więcej >
Mazowsze

Anna Dymarczyk

Płock: wichura zniszczyła nagrobki na cmentarzach przy Alejach Kobylińskiego
Czytaj więcej >
Mazowsze

Jakub Bujnik

Powiat Piaseczyński. Mężczyzna zmarł w pracy.
Czytaj więcej >