Mężczyzna uderzył księdza w twarz, wcześniej groził mu siekierą

Autor Mateusz Dolak - 19 Marca 2021
zdjęcie ilustracyjneŹródło: Pixabay

Awantura na terenie kościoła w powiecie otwockim. Mężczyzna uderzył księdza w twarz, a wcześniej groził mu siekierą - poinformowała policja.

Uderzył księdza

Jak relacjonują funkcjonariusze, wszystko wydarzyło się w poniedziałek. Na policję zadzwonił zdenerwowany duchowny, który poprosił o natychmiastową interwencję na terenie kościoła.

Patrol ruszył błyskawicznie, ale na miejscu nie było śladu po awanturze. Na policjantów czekał za to kleryk, który powiedział, że nieznany mu mężczyzna przy użyciu siekiery groził drugiemu księdzu pozbawieniem życia. Agresor ostatecznie miał uderzyć go w twarz i uciec.

- Policjanci ustalili rysopis sprawcy i natychmiast zaczęli go szukać na terenie miasta - relacjonowała sierż. sztab. Paulina Harabin z policji w Otwocku.

Stołeczna policja zapowiada kontrolę obostrzeńStołeczna policja zapowiada kontrolę obostrzeńCzytaj dalej

Duchowny go rozpoznał

Poszukiwania nie trwały długo. Mundurowi w ciągu kilku minut znaleźli mężczyznę, którego wygląd odpowiadał rysopisowi napastnika. Poszukiwany ukrył się na posesji niedaleko kościoła. Przed wejściem na jej teren, leżała siekiera i maczeta.

Mundurowi zabrali mężczyznę do radiowozu. - Wraz z 36-latkiem ponownie udali się na teren kościoła. Pokrzywdzony ksiądz rozpoznał mężczyznę i potwierdził zdarzenie - dodała Harabin.

W międzyczasie do policjantów podeszła kobieta, która oświadczyła, że widziała całą sytuację. Okazało się, że ona również padła ofiarą gróźb ze strony 36-latka.

Pijany

Policjanci wobec ujawnionych faktów zatrzymali mężczyznę. Po przewiezieniu na komendę został zbadany alkomatem. Okazało się, że był pijany.

Po wytrzeźwieniu usłyszał dwa zarzuty dotyczące kierowania gróźb, za które grożą dwa lata więzienia. Prokurator zastosował wobec niego dozór - musi stawiać się siedem razy w tygodni na komendzie w Otwocku.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Artykuły polecane przez redakcję WAWA INFO:

źródło: wawainfo.pl
zdjęcie główne ilustracyjne: pixabay

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News