wawainfo.pl
zdj. ilustracyjne

Wikimedia Commons/U.S. Air Force photo by Airman 1st Class Gustavo Castillo

Ukrywał się przed policją, został ponownie zatrzymany. "Łowcy Głów" namierzyli "Hossa" w Warszawie

19 Marca 2022

Autor tekstu:

Mateusz Kobyłka

Udostępnij:

Arkadiusz Ł. ps. "Hoss" został zatrzymany w Warszawie. Jak podaje policja, ukrywał się w mieszkaniu. Mężczyzna, ze względu na przestępczą karierę, nazywany jest "królem mafii wnuczkowej". | www.wawainfo.pl - najnowsze informacje

Łowcy Głów w akcji

W piątek o godzinie 17 funckjonariusze Zespołu Poszukiwań Celowych KWP w Poznaniu zatrzymali Arkadiusza Ł., który ukrywał się w mieszkaniu na warszawskiej Woli. Była to jedna z jego licznych kryjówek. Funkcjonariusze, którzy dokonali zatrzymania, znani są jako Łowcy Głów ze względu na bardzo wysoką skuteczność w poszukiwaniu szczególnie niebezpiecznych przestęców. W tym przypadku chodziło o liczne wyłudzenia oraz żerowanie na osobach starszych i samotnych. 25 marca za Arkadiuszem Ł. wydano list gończy. Stało się tak, z uwagi na nieprawomocny wyrok siedmiu lat pozbawienia wolności, który zapadł we wrześniu. Teraz rozpatrywana jest apelacja od orzeczenia sądu.

Sąd wydał list gończy

Skazany wielokrotnie próbował uciekać policji. Gdy w 2015 roku został zatrzymany ze swoim bratem, przyznał się do winy i poszedł na współpracę. Przez to sąd nie zdecydował się o zastosowaniu aresztu tymczasowego. Obaj mężczyźni zgodzili się nawet na dobrowolne poddanie się karze i wpłacili poręczenie majątkowe. Wszystko zmieniło się, gdy sprawa nabrała tempa.

Zabawa w kotka i myszkę

Kolejnego zatrzymania dokonano w lutym 2017 roku na Woli w Warszawie, po tym jak na jaw wyszły wyłudzenia na kwotę prawie 1,6 mln zł w latach 2012-2014. Na podstawie materiałów zebranych przez prokuraturę czynności dokonało Centralne Biuro Śledcze Policji. Sprawa ta nabrała rozgłosu, ponieważ Sąd Rejonowy Warszawa-Mokotów uznał, że wobec podejrzanego nie należy stosować aresztu. Zamiast tego sędzia zastosował dozór policyjny. Okazało się też, że przekroczył czas 24 godzin na zbadanie wniosku i decyzję w tej sprawie. Po miesiącu "Hoss" został ponownie zatrzymany. Wynajął mieszkanie na Żoliborzu i to w nim ukrywał się przed organami ścigania.

Sprawa się skomplikowała

Jesienią 2019 roku, prokuratura ponownie oskarżyła Arkadiusza Ł, ale zrobiła to po tym jak zapadł pierwszy wyrok (Hoss się od niego odwołał, dlatego jest nadal nieprawomocny). Sąd Okręgowy w Poznaniu z tego powodu umorzył postępowanie, a król wnuczkowej znów znalazł się na wolności. 20 marca - dwa dni po tej decyzji - Prokuratura Okręgowa w Warszawie skierowała wniosek o zastosowanie aresztu, obawiając się, że nieprawomocnie skazany znów będzie się ukrywał. Sąd przyjął wniosek i wydał nakaz ponownego aresztowania na pół roku. Jak nie trudno się domyślić, "Hossa" pod wskazanym przez niego adresem nie było. Dlatego wydano za nim list gończy. Teraz będzie oczekiwał na prawomocny wyrok sądu.

Czekamy na wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Tagi:

WolaWarszawa

Mateusz KobyłkaAutor

Nazywam się Mateusz Kobyłka i jestem redaktorem strony Wawa Info. Ukończyłem archeologię na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Doświadczenie zdobywałem w portalach studenckich, skupiających się na lokalnym życiu kulturalnym i najważniejszych wydarzeniach w mieście. W Warszawie mieszkam od dwóch lat. Decyzji o przeprowadzce do stolicy nie żałowałem ani chwili. To tutaj poczułem wiatr w żaglach, a wielkomiejskie życie świetnie oddziałuje na kreatywność i rozwój moich pasji.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@wawainfo.pl

Podobne artykuły

W poniedziałek będzie 10. rocznica śmierci Jolanty Brzeskiej. Wieczorem planują zgromadzenie

Czytaj więcej >
Szczepionka

Zaszczepili się przeciwko koronawirusowi, teraz przerywają milczenie. Afera w szpitalu Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego

Czytaj więcej >

Koszmar w centrum Warszawy, w akcji policja i straż pożarna. Mężczyzna na oczach ludzi skoczył z mostu

Czytaj więcej >
Kolejny wypadek w Złotych Tarasach

Kolejny śmiertelny wypadek w Złotych Tarasach

Czytaj więcej >