wawainfo.pl > Wiadomości > Mężczyzna zerwał kobiecie łańcuszek z szyi w tramwaju. Potem go połknął
redakcja info
redakcja info 19.03.2022 03:24

Mężczyzna zerwał kobiecie łańcuszek z szyi w tramwaju. Potem go połknął

Mężczyzna podejrzewany o kradzież
Policja

Kradzież w tramwaju

W poniedziałek (25.05) około godziny 13 doszło do kradzieży w tramwaju. Poszkodowana kobieta jechała w stronę Centrum. Gdy pojazd zatrzymał się na przystanku Most Poniatowskiego, obcy mężczyzna zerwał jej z szyi drogocenny, złoty łańcuszek, po czym wysiadł z tramwaju i rzucił się do ucieczki. Kobieta zaczęła krzyczeć, co zaalarmowało przypadkowych przechodniów. Przystąpili oni do pogoni za mężczyzną. 

Ucieczka i pościg

- 42-latek został ujęty kilkaset metrów dalej, na ulicy Solec - relacjonuje nadkom. Robert Szumiata z Komendy Rejonowej Policji na Śródmieściu. Policjanci ze śródmiejskiej komendy, poproszeni o interwencję, zatrzymali mężczyznę. Jednak nie znaleziono przy nim ukradzionej biżuterii wartej ponad cztery tysiące złotych. Policjanci przypuszczali, że zatrzymany mógł zgubić lub umyślnie wyrzucić w trakcie ucieczki przedmiot i zarazem dowód kradzieży. 

Torsje go zdradziły

Prawdę poznali dopiero, gdy zaprowadzili zatrzymanego 42-latka do radiowozu. - Nagle poczuł się źle i zaczął narzekać na dolegliwości żołądkowe. Łańcuszek odnalazł się, kiedy 42-latek doznał torsji. Wtedy było już wiadomo, że go połknął - zdradza nadkom. Szumiata. Mężczyźnie przedstawiono zarzuty, za które grozić może do 5 lat pozbawienia wolności.

Czekamy na wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Powiązane