wawainfo.pl
Koronawirus w  SGSP

Wikipedia, By Panek - Own work, CC

Kolejni studenci ze szkoły pożarniczej z koronawirusem. Już kilkudziesięciu ma pozytywy wynik

22 Kwietnia 2020

Autor tekstu:

Karolina Kraushar

Udostępnij:

12 nowych podchorążych z pozytywnymi wynikami testów na koronawirusa. Łącznie zakażonych jest 77 studentów Jak przekazał nam kapitan Dariusz Baranowski, wśród osób, u których wykryto wirus SARS- CoV-2 nie ma nikogo z kad

Ponowne wyniki na obecność wirusa SARS-CoV 2

Kolejne pozytywne wyniki na obecność koronawirusa wśród studentów ze Szkoły Głównej Służby Pożarniczej. Liczba zakażonych wzrosła do 77 osób. - Według stanu na 22 kwietnia do godziny 12 zakażonych koronawirusem w SGSP jest 77 podchorążych. Pozytywne wyniki na obecność SARS- CoV 2 uzyskali jedynie studenci, nikt z kadry nie jest zakażony - mówi kpt. Dariusz Baranowski z SGSP. 

Podchorążowie przebywają w izolatorach 

Oczywiście podchorążowie zakażeni koronawiruesm zostali niezwłocznie odizolowani od reszty studentów. - Podchorążowie z pozytywnym wynikiem testu na koronawirusa  przebywają obecnie w izolatorium Państwowej Inspekcji Sanitarnej MSWiA. 12 nowych zakażonych osób czeka na transport, który jest organizowany w izolatkach w SGSP - przekazał Baranowski.

Dyslokacja podchorążych 

W oświadczeniu z dnia 17 kwietnia czytamy, że "decyzją Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej, przeprowadzona została dyslokacja podchorążych SGSP do innych jednostek organizacyjnych. Dyslokacja miała na celu ograniczenie potencjalnego rozprzestrzeniania się zakażenia poprzez podział na mniejszej grupy, przy zapewnieniu dobrych warunków bytowych w czasie trwania kwarantanny"- Jak informuje Zespół do Spraw Informacji i Kontaktu z Mediami, podchorążowie z ujemnym wynikiem na obecność SARS-CoV 2 przebywają w kilku jednostkach organizacyjnych PSP i są to: Szkoła Główna Służby Pożarniczej, Centralna Szkoła PSP w Częstochowie, Szkoła Podoficerska PSP w Bydgoszczy, Ośrodek Szkoleniowy w Tylnej Górze Szkoły Podoficerskiej PSP w Bydgoszczy, Ośrodek Szkolenia w Pionkach KW PSP w Warszawie oraz Ośrodek Szkolenia KW PSP w Olsztynie.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Karolina KrausharAutor

Karolina Kraushar jest redaktorką strony. Zanim znalazła się w Wawa Info, pracowała w dziale wideo portalu Wyborcza.pl oraz w radiu Chillizet. Do Warszawy przyjechała kilka lat temu i z miejsca się w niej zakochała. Szczególnie uwiel

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@wawainfo.pl

Podobne artykuły

Wiadomości

Rafał Trzaskowski poinformował o śmierci prezesa Związku Powstańców Warszawskich

Czytaj więcej >

Wiadomości

Pierwsza restauracja w stolicy dla zaszczepionych klientów

Czytaj więcej >

Wiadomości

Nie żyje ksiądz prałat Marian Rola. W piątek pogrzeb duchownego

Czytaj więcej >

Wiadomości

Rafał Trzaskowski ostrzega przed skutkami Polskiego Ładu

Czytaj więcej >

Wiadomości

Nie żyje profesor Jan Stanienda

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Wiadomości

26 września rusza 43. Maraton Warszawski. Nadchodzą utrudnienia

Czytaj więcej >