wawainfo.pl
Koronawirus w ośrodku dla cudzoziemców

policja

Nowe ognisko koronawirusa w Warszawie. Wśród chorych są dzieci. 63 osoby zakażone

6 Czerwca 2020

Autor tekstu:

Karolina Kraushar

Udostępnij:

Koronawirus w ośrodku dla cudzoziemców na Targówku. Zakażone są 63 osoby. Cudzoziemcy pozostają pod opieką lekarską, a Urząd do Spraw Cudzoziemców jest w stałym kontakcie z Państwową Inspekcją Sanitarną.

Koronawirus w ośrodku dla cudzoziemców

Pierwsze przypadki zakażenia wirusem SARS-CoV-2 u mieszkańców ośrodka na warszawskim Targówku stwierdzono 22 maja. - W związku z tym niezwłocznie wykonano testy na potwierdzenie obecności wirusa SARS-CoV-2 wśród wszystkich mieszkańców oraz personelu ośrodka. Według stanu na 5 czerwca potwierdzono 63 przypadki zakażenia. Cztery osoby zostały hospitalizowane, u pozostałych zakażonych objawy choroby przebiegają łagodnie - czytamy w komunikacie na stronie Urzędu do Spraw Cudzoziemców.

Ośrodek dla cudzoziemców objęty kwarantanną

Zgodnie z zaleceniami Państwowej Inspekcji Sanitarnej w ośrodku wprowadzono kwarantannę, a o zaistniałej sytuacji została powiadomiona policja, która sprawuje nadzór nad jej przebiegiem. Sprawie przyglądają się też władze dzielnicy Targówek. Mieszkańcy ośrodka mają zapewnioną stałą opiekę medyczną i psychologiczną, środki do dezynfekcji, maseczki oraz wyżywienie dostarczane przez firmę zewnętrzną. Pracownicy Urzędu do Spraw Cudzoziemców są w stałym kontakcie z mieszkańcami, którzy otrzymują wsparcie w zakupie artykułów żywnościowych i innych niezbędnych produktów.

111 mieszkańców ośrodka dla cudzoziemców

Ośrodek dla cudzoziemców na warszawskim Targówku aktualnie zamieszkuje 111 osób. Wśród nich jest 38 dorosłych i 73 dzieci ubiegających się o ochronę międzynarodową w Polsce.  Jest to jedyna placówka prowadzona przez Urząd do Spraw Cudzoziemców, która została przeznaczona do kwaterowania tylko samotnych kobiet i matek z dziećmi. Jak zapewnia urząd, we wszystkich ośrodkach odwołano zajęcia grupowe, a mieszkańcom placówek zalecono unikanie zgromadzeń ludzkich. Wprowadzono restrykcyjne zalecenia dotyczące sprzątania i odkażania powierzchni wspólnych. Cudzoziemcom udostępniono środki do dezynfekcji rąk, maseczki oraz materiały informacyjne w zrozumiałych dla nich językach na temat metod zapobiegania zakażeniu. Dzieci w wieku szkolnym realizowały naukę w formie zdalnej.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

Podobne artykuły

Policja prosi o pomoc

Wiadomości

Kradzież sprzętu medycznego dla niemowląt z wadami słuchu. Policja prosi o pomoc przy odnalezieniu sprawców

Czytaj więcej >
Stołeczne WOPR

Wiadomości

Tragedia na kąpielisku w Zielonce. Tonącego nie udało się uratować

Czytaj więcej >
Jan BIELECKI/East News - zdjęcie ilustracyjne

Wiadomości

Wypadek na plaży w Nieporęcie. Trwa akcja ratunkowa

Czytaj więcej >
wawainfo.pl

Wiadomości

Nie żyje mężczyzna reanimowany przez służby na plaży w Nieporęcie

Czytaj więcej >
Straż pożarna w Skysawa

Wiadomości

Tłum strażaków pod wieżowcem Skysawa na Świętokrzyskiej. Czy sprawa jest poważna?

Czytaj więcej >

Wiadomości

Rowerzystka wjechała prosto pod pociąg. Nie żyje

Czytaj więcej >