wawainfo.pl
Automat z maseczkami

SM "Służew nad Dolinką"

Spółdzielnia postawiła automat z maseczkami i żelami. Ceny powaliły mieszkańców

9 Kwietnia 2020

Autor tekstu:

Karolina Kraushar

Udostępnij:

Spółdzielnia Mieszkaniowa "Służew nad Dolinką" postawiła automat ze środkami higienicznymi. Nie wszyscy mieszkańcy są zachwyceni tym pomysłem. Powodem są bardzo wysokie ceny produktów. Za maseczkę trzeba zapłacić około dziewięciu z

Automat z maseczkami

Spółdzielnia Mieszkaniowa "Służew nad Dolinką" na czas epidemii postawiła automat z rękawiczkami, maseczkami oraz żelem antybakteryjnym. Maszyna znajduje się przy ulicy Mozarta 1, pomiędzy wejściem do biura Spółdzielni, a wejściem do Klubu Seniora i biblioteki. 

Zaskakująco wysokie ceny

W automacie znalazły się produkty higieniczne, niezbędne do zachowania bezpieczeństwa w dobie pandemii koronawirusa. Jak twierdzą mieszkańcy Mokotowa, ceny produktów nie zachęcają do kupna. Za jedną maseczkę trzeba zapłacić 8,80 zł, a jedna para rękawiczek jednorazowych to koszt 2,50 zł. Mieszkańcy osiedla mogą kupić w automacie również żele antybakteryjne w dwóch wersjach. W buteleczce o pojemności 60 mililitrów za 13,50 zł, lub w saszetkach, po trzy sztuki za 4,50zł. Administrator automatu poinformował, że jeśli na rynku będą dostępne filtry do maseczek wielorazowych - pojawią się one w asortymencie. Za zakupy zapłacimy wyłącznie kartą. 

Zdania są podzielone

Pod postem informującym o uruchomieniu automatu pojawiło się wiele komentarzy. Jedni chwalą tę inicjatywę. Inni - krytykują wysokie ceny produktów. Na zarzuty związane z wysokim kosztem środków higienicznych spółdzielnia przypomina, że to nie ona prowadzi ich sprzedaż. - Gdybyśmy kupili maseczki i rękawiczki, to mieszkańcy musieliby za to zapłacić - czytamy w komentarzu. - Jest duże zainteresowanie automatem. Ceny produktów są adekwatne do ich jakości. Biorąc pod uwagę aktualne ceny tego typu materiałów oraz jakość tych maseczek. Są to maseczki medyczne, trójwarstwowe, z atestami, wyprodukowane w Polsce. Uważamy, że cena nie jest wysoka. Spółdzielnia nie jest administratorem automatu i nie ma wpływu na cenę - stwierdziła w rozmowie z wawainfo.pl Maja Bocian, zastępca kierownika ds. eksploatacyjnych w SM "Służew nad Dolinką".

Czekamy na wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Podobne artykuły

Kardynał Stefan Wyszyński beatyfikowany

Wiadomości

Beatyfikacja kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie już wkrótce. Episkopat podał szczegóły

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Wiadomości

Karambol na S8. Zablokowana droga w kierunku Poznania

Czytaj więcej >
PIOTR GRZYBOWSKI/East News - zdjęcie ilustracyjne

Wiadomości

Poważna awaria wodociągów na Pradze-Południe. Zalane ulice, samochody i tramwaje kierowane na objazdy

Czytaj więcej >
Nocna akcja policji rzecznej w okolicy mostu Poniatowskiego w Warszawie

Wiadomości

W nocy z wtorku na środę policja rzeczna poszukiwała mężczyzny, który skoczył do Wisły z mostu Poniatowskiego

Czytaj więcej >
Piotr Molecki/East News

Wiadomości

Uwaga na falę upałów na Mazowszu. Jest ostrzeżenie II stopnia

Czytaj więcej >
Wypadek na S7

Wiadomości

Koszmarny wypadek na S7, służby nie miały wyjścia, wykorzystano psy tropiące. Zderzenie trzech pojazdów

Czytaj więcej >