Kolejna smutna wiadomość z mazowieckiej diecezji. Nie żyje ksiądz, chorował na COVID-19

Autor Karolina Kraushar - 27 Lipca 2020
Koronawirus w kościeleŹródło: Pixabay

Koronawirus w kościele. Zmarł kolejny emerytowany ksiądz przebywający w Domu Księży Seniorów w Radomiu. Po tym, jak na początku lipca w mediach pojawiła się informacja o jedenastu duchownych, którzy otrzymali pozytywny wynik testów na obecność koronawirusa, już czterech z nich niestety zmarło w wyniku choroby COVID-19. Teraz diecezja Radomska poinformowała o kolejnej ofierze epidemii. Nie żyje ks. kan. Henryka Bień.

Koronawirus w kościele na Mazowszu

Pisaliśmy już o ognisku koronawirusa, które wybuchło w Domu Księży Seniorów w Radomiu. Jedenastu emerytowanych księży otrzymało na początku lipca pozytywne wyniki testów na SARS-CoV-2. Niestety w wyniku zarażenia koronawirusem zmarło już czterech księży przebywających w placówce. W minioną sobotę radomska diecezja poinformowała o śmierci ks. kan. Henryk Bienia. Miał 90 lat, kapłanem był 63 lata.

Dzisiaj grzeje:
1. Minister Szumowski postawił sprawę jasno. Wielu Polaków nie może uwierzyć
2. Potężna ulewa na Mazowszu. Miejscowość dosłownie płynie, wszystko zalane
3. Lidl szarżuje z promocjami. Kiełbasa po złotówce, ćwiartki z kurczaka za niecałe 3 zł

Nie żyje ks. kan. Henry Bień

Ks. kan. Henry Bień urodził się 15 marca 1930 roku w Radzanowie, a święcenia kapłańskie przyjął 27 lat później, 16 czerwca 1957 roku. Pracował jako wikariusz w parafiach: Bogoria, Niekłań, Łoniów, Stromiec, Drzewica, Szydłowiec, Słupia Nowa, Osiek i Klwów. Ksiądz był proboszczem w Sobótce i Kowalikowie. Na emeryturę przeszedł w 2005 roku i od tamtego czasu mieszkał w domu Księży Seniorów w Radomiu.

Koronawirus wśród księży

Wcześniej informowaliśmy o śmierci księży, którzy zarazili się koronawirusem, przebywając w DKS w Radomiu. Pierwszą ofiarą koronawirusa w DKS w Radomiu był ks. kan. Mieczysław Marchewka, który zmarł 5 lipca. We wtorek 14 lipca zmarło kolejnych dwóch księży z diecezji radomskiej, ks. kan. Bogumił Orłowski oraz ks. kan. Andrzej Sasin. Trzy dni później w wyniku choroby COVID-19 zmarł ks. kan. Stanisław. Groszek.

Kłęby dymu nad Warszawą. Służby musiały działać szybkoKłęby dymu nad Warszawą. Służby musiały działać szybkoCzytaj dalej

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kim tak naprawdę jest Agnieszka Kotońska z ”Gogglebox”? Widzowie nie mieli pojęcia
  2. Pilne upomnienie w stronę TVN przez KRRiT, zarzucono publicznie kłamstwo Justynie Pochanke. Czy dlatego odeszła?
  3. Zdjęcia - Polonez powróci na polskie drogi. Wygląda obłędnie. Jeden szczegół zaskakuje
  4. Tragedia w Pruszkowie. Podczas imprezy wyrzucili butelkę z okna na 3. piętrze. Trafili w starszą kobietę, jest w szpitalu
  5. Policja każe wszystkim opuścić mieszkania jutro o 6 rano. Będzie ogromna akcja, przyjadą saperzy
  6. Zbliża się nagła zmiana pogody. Będzie mocno uciążliwa dla wszystkich
  7. Siostra Kory ujawniła jej ostatnie słowa przed śmiercią. Ciężko powstrzymać łzy
Auto nagle stanęło w płomieniach. Duże utrudnienia na drodze, trwa akcja służbAuto nagle stanęło w płomieniach. Duże utrudnienia na drodze, trwa akcja służbCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News