wawainfo.pl
Koronawirus w kościele

Pixabay

Kolejna smutna wiadomość z mazowieckiej diecezji. Nie żyje ksiądz, chorował na COVID-19

27 Lipca 2020

Autor tekstu:

Karolina Kraushar

Udostępnij:

Koronawirus w kościele. Zmarł kolejny emerytowany ksiądz przebywający w Domu Księży Seniorów w Radomiu. Po tym, jak na początku lipca w mediach pojawiła się informacja o jedenastu duchownych, którzy otrzymali pozytywny wynik testów na

Koronawirus w kościele na Mazowszu 

Pisaliśmy już o ognisku koronawirusa, które wybuchło w Domu Księży Seniorów w Radomiu. Jedenastu emerytowanych księży otrzymało na początku lipca pozytywne wyniki testów na SARS-CoV-2. Niestety w wyniku zarażenia koronawirusem zmarło już czterech księży przebywających w placówce. W minioną sobotę radomska diecezja poinformowała o śmierci ks. kan. Henryk Bienia. Miał 90 lat, kapłanem był 63 lata.

Nie żyje ks. kan. Henry Bień

Ks. kan. Henry Bień urodził się 15 marca 1930 roku w Radzanowie, a święcenia kapłańskie przyjął 27 lat później, 16 czerwca 1957 roku. Pracował jako wikariusz w parafiach: Bogoria, Niekłań, Łoniów, Stromiec, Drzewica, Szydłowiec, Słupia Nowa, Osiek i Klwów. Ksiądz był proboszczem w Sobótce i Kowalikowie. Na emeryturę przeszedł w 2005 roku i od tamtego czasu mieszkał w domu Księży Seniorów w Radomiu.

Koronawirus wśród księży 

Wcześniej informowaliśmy o śmierci księży, którzy zarazili się koronawirusem, przebywając w DKS w Radomiu. Pierwszą ofiarą koronawirusa w DKS w Radomiu był ks. kan. Mieczysław Marchewka, który zmarł 5 lipca. We wtorek 14 lipca zmarło kolejnych dwóch księży z diecezji radomskiej, ks. kan. Bogumił Orłowski oraz ks. kan. Andrzej Sasin. Trzy dni później w wyniku choroby COVID-19 zmarł ks. kan. Stanisław. Groszek.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

Podobne artykuły

Policja prosi o pomoc

Wiadomości

Kradzież sprzętu medycznego dla niemowląt z wadami słuchu. Policja prosi o pomoc przy odnalezieniu sprawców

Czytaj więcej >
Stołeczne WOPR

Wiadomości

Tragedia na kąpielisku w Zielonce. Tonącego nie udało się uratować

Czytaj więcej >
Jan BIELECKI/East News - zdjęcie ilustracyjne

Wiadomości

Wypadek na plaży w Nieporęcie. Trwa akcja ratunkowa

Czytaj więcej >
wawainfo.pl

Wiadomości

Nie żyje mężczyzna reanimowany przez służby na plaży w Nieporęcie

Czytaj więcej >
Straż pożarna w Skysawa

Wiadomości

Tłum strażaków pod wieżowcem Skysawa na Świętokrzyskiej. Czy sprawa jest poważna?

Czytaj więcej >

Wiadomości

Rowerzystka wjechała prosto pod pociąg. Nie żyje

Czytaj więcej >