wawainfo.pl
koronawirus z żłobku

Pixabay

Koronawirus w żłobku. Zakażonych 12 dzieci i 11 rodziców

13 Czerwca 2020

Autor tekstu:

Julian Bakuła

Udostępnij:

W piątek (12.06) sanepid w Radomiu potwierdził kolejne zakażenia wśród dzieci chodzących do żłobka przy ulicy Polskiego Czerwonego Krzyża oraz wśród ich rodziców. Zakażonych jest 12 dzieci i 11 rodziców. Niedługo wyniki badań

Dzieci zakażone koronawirusem w Radomiu

Na Wawa Info informowaliśmy pod koniec maja o nowych ogniskach koronawirusa w Radomiu. Najnowsze doniesienia z Radomia znowu nie napawają optymizmem. Tym razem zakażenia wykryto w żłobku. Po tym, jak otwarto przedszkola i żłobki, z uwzględnieniem wytycznych sanepidu, mogło się wydawać, że sytuacja jest pod kontrolą. Zakażenia wśród dzieci i ich rodziców, a wcześniej także wśród personelu żłobka, pokazują, że wciąż daleko do opanowania epidemii.

Zakażone dzieci w żłobku

Jak podaje radomskie Echo Dnia, w piątek (12.06) sanepid w Radomiu potwierdził zakażenie koronawirusem u 12 dzieci uczęszczających do żłobka przy ulicy Polskiego Czerwonego Krzyża. Zakażonych jest także 11 spośród ich rodziców. Żłobek przyjmował mniej niż 30 dzieci, zaraziła się więc niemal połowa. Nie stwierdzono za to żadnych nowych zakażeń wśród personelu. "Żłobek przy ulicy Polskiego Czerwonego Krzyża został otwarty po tym jak rząd dał samorządom taką możliwość, a Główny Inspektor Sanitarny przedstawił szczegółowe wytyczne. Wszystkie jego zalecenia zostały w żłobku wypełnione" - podaje Echo Dnia. Do poniedziałku (08.06) potwierdzono jednak zakażenia u trzech osób spośród personelu żłobka. Z kolei sześć pracownic zostało objętych kwarantanną. 

[EMBED-322]

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

Podobne artykuły

Policja prosi o pomoc

Wiadomości

Kradzież sprzętu medycznego dla niemowląt z wadami słuchu. Policja prosi o pomoc przy odnalezieniu sprawców

Czytaj więcej >
Stołeczne WOPR

Wiadomości

Tragedia na kąpielisku w Zielonce. Tonącego nie udało się uratować

Czytaj więcej >
Jan BIELECKI/East News - zdjęcie ilustracyjne

Wiadomości

Wypadek na plaży w Nieporęcie. Trwa akcja ratunkowa

Czytaj więcej >
wawainfo.pl

Wiadomości

Nie żyje mężczyzna reanimowany przez służby na plaży w Nieporęcie

Czytaj więcej >
Straż pożarna w Skysawa

Wiadomości

Tłum strażaków pod wieżowcem Skysawa na Świętokrzyskiej. Czy sprawa jest poważna?

Czytaj więcej >

Wiadomości

Rowerzystka wjechała prosto pod pociąg. Nie żyje

Czytaj więcej >