Koronawirus w żłobku. Zakażonych 12 dzieci i 11 rodziców

Autor Julian Bakuła - 13 Czerwca 2020
koronawirus z żłobkuŹródło: Pixabay

W piątek (12.06) sanepid w Radomiu potwierdził kolejne zakażenia wśród dzieci chodzących do żłobka przy ulicy Polskiego Czerwonego Krzyża oraz wśród ich rodziców. Zakażonych jest 12 dzieci i 11 rodziców. Niedługo wyniki badań kolejnych osób pozostających w grupie ryzyka. Na razie nie ma nowych zachorowań wśród personelu żłobka.

Dzieci zakażone koronawirusem w Radomiu

Na Wawa Info informowaliśmy pod koniec maja o nowych ogniskach koronawirusa w Radomiu. Najnowsze doniesienia z Radomia znowu nie napawają optymizmem. Tym razem zakażenia wykryto w żłobku. Po tym, jak otwarto przedszkola i żłobki, z uwzględnieniem wytycznych sanepidu, mogło się wydawać, że sytuacja jest pod kontrolą. Zakażenia wśród dzieci i ich rodziców, a wcześniej także wśród personelu żłobka, pokazują, że wciąż daleko do opanowania epidemii.

Zakażone dzieci w żłobku

Jak podaje radomskie Echo Dnia, w piątek (12.06) sanepid w Radomiu potwierdził zakażenie koronawirusem u 12 dzieci uczęszczających do żłobka przy ulicy Polskiego Czerwonego Krzyża. Zakażonych jest także 11 spośród ich rodziców. Żłobek przyjmował mniej niż 30 dzieci, zaraziła się więc niemal połowa. Nie stwierdzono za to żadnych nowych zakażeń wśród personelu. "Żłobek przy ulicy Polskiego Czerwonego Krzyża został otwarty po tym jak rząd dał samorządom taką możliwość, a Główny Inspektor Sanitarny przedstawił szczegółowe wytyczne. Wszystkie jego zalecenia zostały w żłobku wypełnione" - podaje Echo Dnia. Do poniedziałku (08.06) potwierdzono jednak zakażenia u trzech osób spośród personelu żłobka. Z kolei sześć pracownic zostało objętych kwarantanną.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News