wawainfo.pl

Pixabay

Koronawirus w żłobku. Zakażonych 12 dzieci i 11 rodziców

19 Marca 2022

Autor tekstu:

Julian Bakuła

Dzieci zakażone koronawirusem w Radomiu

Na Wawa Info informowaliśmy pod koniec maja o nowych ogniskach koronawirusa w Radomiu . Najnowsze doniesienia z Radomia znowu nie napawają optymizmem. Tym razem zakażenia wykryto w żłobku. Po tym, jak otwarto przedszkola i żłobki, z uwzględnieniem wytycznych sanepidu, mogło się wydawać, że sytuacja jest pod kontrolą. Zakażenia wśród dzieci i ich rodziców, a wcześniej także wśród personelu żłobka, pokazują, że wciąż daleko do opanowania epidemii.

Zakażone dzieci w żłobku

Jak podaje radomskie Echo Dnia, w piątek (12.06) sanepid w Radomiu potwierdził zakażenie koronawirusem u 12 dzieci uczęszczających do żłobka przy ulicy Polskiego Czerwonego Krzyża. Zakażonych jest także 11 spośród ich rodziców. Żłobek przyjmował mniej niż 30 dzieci, zaraziła się więc niemal połowa. Nie stwierdzono za to żadnych nowych zakażeń wśród personelu. "Żłobek przy ulicy Polskiego Czerwonego Krzyża został otwarty po tym jak rząd dał samorządom taką możliwość, a Główny Inspektor Sanitarny przedstawił szczegółowe wytyczne. Wszystkie jego zalecenia zostały w żłobku wypełnione" - podaje Echo Dnia. Do poniedziałku (08.06) potwierdzono jednak zakażenia u trzech osób spośród personelu żłobka. Z kolei sześć pracownic zostało objętych kwarantanną. 

[EMBED-322]

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

Tagi:

Podobne artykuły

Wiadomości

66-latek zasłabł na klatce. Reanimował go sąsiad, niestety mężczyzna nie żyje
Czytaj więcej >

Wiadomości

Wszystko się nagrało. Sprzedawcy w sklepie nie wytrzymali, ludzie bili się o klapki
Czytaj więcej >

Wiadomości

W poniedziałek będzie 10. rocznica śmierci Jolanty Brzeskiej. Wieczorem planują zgromadzenie
Czytaj więcej >

Wiadomości

Zaszczepili się przeciwko koronawirusowi, teraz przerywają milczenie. Afera w szpitalu Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego
Czytaj więcej >

Wiadomości

Koszmar w centrum Warszawy, w akcji policja i straż pożarna. Mężczyzna na oczach ludzi skoczył z mostu
Czytaj więcej >

Wiadomości

Kolejny śmiertelny wypadek w Złotych Tarasach
Czytaj więcej >
Julian Bakuła

Interesują mnie lokalne wydarzenia i problemy mieszkańców Warszawy i okolic, które chciałbym nagłaśniać, przyczyniając się do zmian na lepsze.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]