wawainfo.pl > Wiadomości > Kornelia umierała w wykopanym dole. Nowe ustalenia w sprawie, którą żyje cała Polska
redakcja info
redakcja info 19.03.2022 03:25

Kornelia umierała w wykopanym dole. Nowe ustalenia w sprawie, którą żyje cała Polska

kornelia
archiwum rodzinne

Wstrząsająca zbrodnia

Kornelia zaginęła 11 lutego. Zaniepokojona rodzina natychmiast zgłosiła to na policję, jednak funkcjonariusze mieli nie kwapić się z podejmowaniem działań. Dopiero po pewnym czasie wszczęto poszukiwania. 26 kwietnia przypadkowy spacerowicz dokonał makabrycznego odkrycia. W płytkim dole przysypanym ziemią i liśćmi leżały zwłoki młodej dziewczyny. Sprawę opisywaliśmy na bieżąco TUTAJ.

Kornelia się broniła

Śledczy ustalili ostatecznie przebieg zbrodni. Wszystko zostało dokładnie zaplanowane. Dziewczyna została zwabiona przez Martynę S. do samochodu, za kierownicą którego siedział Patryk B. Mieli jechać na przejażdżkę. W rzeczywistości zawieźli ją do lasu w Łęgach Oborskich w Konstancinie. Tam czekał na niczego nie spodziewającą się Kornelię wykopany dzień wcześniej dół. Mężczyzna miał strzelić do Korneli z broni pneumatycznej, lecz pistolet się zaciął. Wtedy zaczął ją dusić. Dziewczyna broniła się, podrapała ręce napastnikowi. Gdy straciła przytomność, została wrzucona przez oprawców do dołu.

Nowe fakty w sprawie jej śmierci

Według portalu tvp.info, Kornelia mogła jeszcze żyć w momencie, gdy 25-letni Patryk B. i 17-letnia Martyna S. wrzucili ją do przygotowanego wcześniej dołu. Śledczy ustalili, że dziewczyna dawała oznaki życia po wrzuceniu jej do wykopanego "grobu". Wtedy Patryk miał uderzyć ją dwukrotnie łopatą. Uderzająca w mordercach była zupełna obojętność, z jaką opisywali zbrodnię. Teraz młodzi mordercy staną przed sądem.

Pogrzeb zamordowanej

W poniedziałek odbędzie się pogrzeb zamordowanej nastolatki. Uroczystości rozpoczną się w w kościele Parafii Matki Bożej Różańcowej w Piasecznie. Tragicznie zmarła Kornelia zostanie następnie pochowana do grobu na Cmentarzu Komunalnym.

Tagi: Warszawa
Powiązane