wawainfo.pl
Komendant policji stołecznej Paweł Dobrodziej jest zakażony koronawirusem

East News

Komendant stołecznej policji trafił do szpitala. Jest zakażony koronawirusem

18 Października 2020

Autor tekstu:

Julian Bakuła

Udostępnij:

Komendant policji stołecznej nadinspektor Paweł Dobrodziej otrzymał pozytywny wynik testu na koronawirusa i trafił do szpitala. Zakażenie koronawirusem potwierdzono również u jego zastępcy, Włodzimierza Pietronia. Wysyp zakażeń koronawirusem wśr&oa

Komendant policji stołecznej Paweł Dobrodziej jest zakażony koronawirusem. Trafił do szpitala

Komendant policji stołecznej nadinspektor Paweł Dobrodziej otrzymał pozytywny wynik testu na koronawirusa i trafił do szpitala. Pierwsze objawy nadinspektor Dobrodziej zaobserwował u siebie w piątek w trakcie odprawy kierownictwa. Test potwierdzający zakażenie wykonano jeszcze tego samego dnia, w związku z czym w sobotę Dobrodziej trafił do szpitala. - Generał ma pozytywny wynik i zapalenie płuc. Jego stan wymaga hospitalizacji - wyjaśnia rzecznik stołecznej policji nadkomisarz Sylwester Marczak. Sam nadkomisarz Marczak znajduje się z kolei na kwarantannie w związku z potwierdzeniem zakażenia u zastępcy komendanta stołecznego policji Włodzimierza Pietronia, z którym miał kontakt. Nadkomisarz Marczak zaznacza jednak, że źródła zakażenia są w obu przypadkach różne, jako że kierownictwo komendy stołecznej policji już wiosną zadecydowało o wstrzymaniu wzajemnych kontaktów osobistych z uwagi na ryzyko transmisji wirusa. 

Wśród policjantów odnotowuje się coraz więcej zakażeń koronawirusem

Zakażanie koronawirusem dotyka nie tylko kadry kierownicze polskiej policji, ale także szeregowych funkcjonariuszy, stając się dla formacji coraz większym wyzwaniem. W całej Polsce zakażenie potwierdzono u ponad 1200 funkcjonariuszy, a 2000 policjantów przebywa na kwarantannie. Braki kadrowe są tym bardziej dotkliwe, że od wiosny wstrzymany pozostaje ze względów sanitarnych nabór na stanowiska w policji. Tymczasem obowiązków policji nie ubywa, a nawet pojawiają się nowe - np. kontrolowanie przestrzegania kwarantanny przez osoby skierowane na nią przez sanepid. W Polsce na kwarantannie przebywa około 300 tys. osób.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

Tagi:

Policja WarszawaKoronawirus w Warszawie

Julian BakułaAutor

Interesują mnie lokalne wydarzenia i problemy mieszkańców Warszawy i okolic, które chciałbym nagłaśniać, przyczyniając się do zmian na lepsze.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@wawainfo.pl

Podobne artykuły

Pexels Rodnae Productions

Wiadomości

E-sport - w czym tkwi jego fenomen?

Czytaj więcej >

Wiadomości

Wawa Info zmienia się w goniec.pl - Warszawa

Czytaj więcej >

Wiadomości

Świąteczna Warszawa. Specjalne metro i choinka na pl. Zamkowym

Czytaj więcej >
Protest pod Sejmem na ul. Wiejskiej

Wiadomości

Protest pod Sejmem. "Aborcja znaczy życie"

Czytaj więcej >

Wiadomości

Warszawska Karta Miejska za darmo dla osób powyżej 70. roku życia

Czytaj więcej >
Pogrzeb 19-letniego Igora. / fot. WawaInfo

Wiadomości

Pogrzeb 19-letniego Igora. Wzruszające słowa księdza

Czytaj więcej >