wawainfo.pl > Wiadomości > Komendant stołecznej policji trafił do szpitala. Jest zakażony koronawirusem
Julian Bakuła
Julian Bakuła 19.03.2022 03:23

Komendant stołecznej policji trafił do szpitala. Jest zakażony koronawirusem

Komendant policji stołecznej Paweł Dobrodziej jest zakażony koronawirusem
East News

Komendant policji stołecznej Paweł Dobrodziej jest zakażony koronawirusem. Trafił do szpitala

Komendant policji stołecznej nadinspektor Paweł Dobrodziej otrzymał pozytywny wynik testu na koronawirusa i trafił do szpitala. Pierwsze objawy nadinspektor Dobrodziej zaobserwował u siebie w piątek w trakcie odprawy kierownictwa. Test potwierdzający zakażenie wykonano jeszcze tego samego dnia, w związku z czym w sobotę Dobrodziej trafił do szpitala. - Generał ma pozytywny wynik i zapalenie płuc. Jego stan wymaga hospitalizacji - wyjaśnia rzecznik stołecznej policji nadkomisarz Sylwester Marczak. Sam nadkomisarz Marczak znajduje się z kolei na kwarantannie w związku z potwierdzeniem zakażenia u zastępcy komendanta stołecznego policji Włodzimierza Pietronia, z którym miał kontakt. Nadkomisarz Marczak zaznacza jednak, że źródła zakażenia są w obu przypadkach różne, jako że kierownictwo komendy stołecznej policji już wiosną zadecydowało o wstrzymaniu wzajemnych kontaktów osobistych z uwagi na ryzyko transmisji wirusa. 

Wśród policjantów odnotowuje się coraz więcej zakażeń koronawirusem

Zakażanie koronawirusem dotyka nie tylko kadry kierownicze polskiej policji, ale także szeregowych funkcjonariuszy, stając się dla formacji coraz większym wyzwaniem. W całej Polsce zakażenie potwierdzono u ponad 1200 funkcjonariuszy, a 2000 policjantów przebywa na kwarantannie. Braki kadrowe są tym bardziej dotkliwe, że od wiosny wstrzymany pozostaje ze względów sanitarnych nabór na stanowiska w policji. Tymczasem obowiązków policji nie ubywa, a nawet pojawiają się nowe - np. kontrolowanie przestrzegania kwarantanny przez osoby skierowane na nią przez sanepid. W Polsce na kwarantannie przebywa około 300 tys. osób.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

Powiązane