wawainfo.pl

ANDER GILLENEA/AFP/East News - zdjęcie ilustracyjne

Kolejny miesiąc z Mozartem. Zaczyna się Mozart 2021

19 Marca 2022

Autor tekstu:

Anna Dymarczyk

Już 3 lipca zainaugurowany zostanie Mozart 2021 organizowany przez Polską Operę Królewską. W jego ramach przez niemal cały miesiąc odbywać się będą koncerty jego muzyki i opery.

Należy się spieszyć, zostało bardzo niewiele biletów!

Nadchodzi Mozart 2021 - najpiękniejsze utwory kompozytora brzmieć będą jeszcze przez miesiąc

3 lipca rozpoczyna się tegoroczna edycja Festiwalu Mozart 2021. Wydarzenia dot. Mozarta odbywają się już jednak od maja, ale można wziąć w nich jeszcze udział - w Warszawskiej Operze Kameralnej można będzie 1 i 2 lipca wysłuchać i obejrzeć "Wesele Figara" w reżyserii Grzegorza Chrapkiewicza.

Dodatkowo 2 lipca wystąpi Orkiestra Kameralna Polskiego Radia AMADEUS pod dyrekcją Agnieszki Duczmal. Wydarzenie odbędzie się na Zamku Królewskim w Warszawie.

4 lipca nastąpi gala finałowa Festiwalu Mozartowskiego. Podczas niej wystąpi gwiazda muzyki barokowej, śpiewaczka Simone Kermes. Towarzyszyć jej będzie orkiestra Musicae Antiquae Collegium Varsoviense pod batutą Kuby Wnuka.

Festiwal Mozart 2021 organizowany jest przez Polską Operę Królewską i rozpocznie się 3 lipca inauguracją w Teatrze Królewskim w Starej Oranżerii w Łazienkach Królewskich. Wystawiona zostanie "La finta giardiniera. Rzekoma ogrodniczka" w reżyserii Jitki Stokalskiej.

Przez następne tygodnie niemal codziennie odbywać się będą koncerty muzyki i wystawiane będą opery Mozarta. Głównymi miejscami, w których będzie można ich posłuchać będą Teatr Królewski w Starej Oranżerii, Zamek Królewski w Warszawie oraz Pałac na Wyspie.

Wydarzenia specjalne i inne festiwale - Mozart nie tylko w Warszawie

W tym roku festiwal gościć będzie również w kościołach, ale Polska Opera Królewska zaprasza też na inne odsłony utworów Mozarta w organizowanych przez innych festiwalach.

Mozartowskie "Requiem" rozbrzmi w dwóch kościołach - 11 lipca w Kościele Seminaryjnym na Krakowskim Przedmieściu oraz 25 lipca w kościele w Policznie niedaleko Radomia - wydarzenie to odbywać się będzie już w ramach III Czarnoleskiego Festiwalu Sztuk.

Ponadto utwory Mozarta grane będą również na Dworze w Śmiłowie w woj. świętokrzyskim. Koncert 10 lipca odbędzie się w ramach III Letniego Festiwalu Muzyki Sakralnej „Ucho igielne”.

Więcej informacji o nadchodzących wydarzeniach można zobaczyć w zakładce repertuar na stronie Polskiej Opery Królewskiej.

Latem w muzyce rządzi Mozart i tak pozostanie do sierpnia, kiedy pałeczkę po nim przejmie Fryderyk Chopin w ramach ogólnopolskich festiwali.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

  • Rafały. Utonięcie 17-latka w zbiorniku retencyjnym

  • Trasa Siekierkowska od lipca w remoncie. Kierowców czekają utrudnienia

  • Uciążliwe robaki nie pozwalają normalnie żyć. Czy ochotki są groźne?

źródło: wawianfo.pl zdjęcie główne: ANDER GILLENEA/AFP/East News - zdjęcie ilustracyjne

Tagi:

Podobne artykuły

Kultura

Recenzja: Zyta Rudzka, "Tkanki miękkie” 
Czytaj więcej >

Kultura

Grzegorz Piątek, "Najlepsze miasto świata". Recenzja Piotra Bratkowskiego
Czytaj więcej >

Kultura

Moda po warszawsku. Te stylizacje znaleźliśmy na google street view
Czytaj więcej >

Kultura

Stołeczna turystyka w dobie pandemii. Są straty
Czytaj więcej >

Kultura

Zakończenie wakacji z Rogatkiem – piknik rodzinny w Warszawie
Czytaj więcej >

Kultura

Kolejna edycja kultowego festiwalu już od 21 sierpnia
Czytaj więcej >
Anna Dymarczyk

Redaktorka WTV i Wawa Info. Studentka historii, naukowo zajmująca się historią Żydów w Polsce i muzealnictwem. Prywatnie zaangażowana w polski fandom fantastyczny. Bliskie są jej kwestie polskiej edukacji, mniejszości oraz nierówności społecznych.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]