wawainfo.pl
Zatrzymany mężczyzna

policja

Podniosła słuchawkę i straciła 23 tysiące złotych

10 Czerwca 2020

Autor tekstu:

Julian Bakuła

Udostępnij:

Policjanci z Woli zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzewanych o oszustwo. Mieli wyłudzić od 80-latki 23 tysiące złotych metodą "na policjanta". W wyniku pracy operacyjnej, policji udało się jednak złapać ich na gorącym uczynku. Staruszk

Tajemniczy telefon

Sprawa zaczęła się od tajemniczego telefonu. Do 80-letniej kobiety zadzwonił ktoś, kto podawał się za policjanta. Opisał jej prowadzone rzekomo przez policję działania wymierzone w grupę przestępczą i prosił o pomoc finansową, dzięki której możliwe stanie się zatrzymanie przestępców czyhających na osoby starsze. - Kobieta przekonana, że pomaga funkcjonariuszom, nieświadoma całej sytuacji, udała się do banku, gdzie otrzymała kredyt - wyjaśnia kom. Marta Sulowska z KRP IV. Oszustom mogło się zdawać, że wszystko idzie jak po maśle.

Oszuści zostali namierzeni

Nie wiedzieli jednak, że są rozpracowywani przez policję, która dzięki pracy operacyjnej ustaliła, że trwają przygotowania do przejęcia dużej sumy pieniędzy w drodze oszustwa metodą "na policjanta". - Operacyjni zorganizowali zasadzkę - relacjonuje kom. Sulowska. W dniu planowanego przekazania ustalonej kwoty policja zjawiła się na miejscu zdarzenia przy ulicy Żywnego i obserwowała, jak po godzinie 13 staruszka przekazuje pieniądze dwóm mężczyznom. Gdy oszuści zorientowali się, że są obserwowani, rzucili się do ucieczki. Jeden z nich - 21-latek - trzymając w dłoni zdobyte chwilę wcześniej 23 tysiące złotych, próbował uciec biegiem. Został jednak obezwładniony i zatrzymany, a całą wyłudzoną sumę udało się odzyskać. Drugi z podejrzewanych mężczyzn, w wieku 25 lat, próbował uciec autem. W skutek interwencji policjanta nie zdołał jednak tego uczynić i został zatrzymany.

Nielegalne substancje

W toku śledztwa wyszły na jaw kolejne szczegóły. W mieszkaniu 21-latka odnaleziono substancje psychotropowe. Okazało się także, że 25-letni mężczyzna był już notowany za tego rodzaju przestępstwa, jak również za udział w zorganizowanej grupie przestępczej. Na wniosek policji i prokuratury mężczyźni zostali objęci aresztem tymczasowym w wymiarze trzech miesięcy. Postawiono im zarzut oszustwa. 21-latek może odpowiedzieć dodatkowo za posiadanie narkotyków.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

Podobne artykuły

Wiadomości

Strajk pielęgniarek i położnych przed Sejmem. "Dzień testu wiarygodności polityków"

Czytaj więcej >

Wiadomości

Rolnicy mają dość. W czwartek pojawią się przed Biedronkami

Czytaj więcej >
W centrum Warszawy postawiono canoe.

Wiadomości

W Warszawie w środku miasta nagle pojawiła się łódka. O co chodzi?

Czytaj więcej >

Wiadomości

Ogromny paraliż w Warszawie. Opóźnione autobusy, korek na kilkanaście kilometrów. Wszystko przez ulewę

Czytaj więcej >
Szpital Narodowy zawiesi działalność.

Wiadomości

Działalność szpitala na stadionie narodowym zostanie zawieszona

Czytaj więcej >
W Warszawie mogą wystąpić burze z gradem.

Wiadomości

Uwaga, właśnie wydali ostrzeżenia. Potężna nawałnica nadciąga do Warszawy

Czytaj więcej >