wawainfo.pl
tramwaje

Pixabay

Czy będzie klimatyzacja w komunikacji w lecie? ZTM wydał jasne stanowisko

14 Maja 2020

Autor tekstu:

Alicja Guz

Udostępnij:

Kilka ciepłych dni już za nami, a przed nami kolejne upalne lato. Czy podczas wysokich temperatur pojazdy transportu będą klimatyzowane? Czy jednak ze względu na panującą pandemię mieszkańcy stolicy nie mogą na to liczyć? Sprawdziliśmy to! | www.wawainfo.

Klimatyzacja wyłączona

Klimatyzacja w pojazdach transportu miejskiego poprawiała komfort pasażerów i zapewniała chwilę wytchnienia w cieplejsze dni. W związku z panującą epidemią została wyłączona. W zamian pasażerowie otrzymali zgodę na otwieranie okien. Działanie to związane jest z profilaktyką w walce z epidemią koronawirusa w przestrzeniach publicznych.

Decyzji brak

W czasie wakacji wiele osób nie wyobraża sobie podróżowania bez włączonej klimatyzacji. Jednak to, czy w pojazdach transportu miejskiego ponownie zostanie włączona klimatyzacja, nie jest pewne. - Wszystko będzie zależało od sytuacji epidemicznej, jak to będzie się rozwijało - informuje rzecznik prasowy Zarządu Transportu Miejskiego. - Postępowania na poziomie rządowym, przenoszą się na działanie transportu – dodaje. A na razie rząd swojej decyzji nie zmienia.

Będą musiały wystarczyć otwarte okna?

Pasażerowie transportu publicznego muszą być przygotowani, że jeśli sytuacja epidemiczna w kraju się nie polepszy, na podróżowanie klimatyzowanym pojazdem miejskim nie ma szans. Nie jest to jednak już przesądzone. - Żadna sytuacja nie jest wykluczona. Ani to, że klimatyzacja będzie, ani to, że jej nie będzie - informuje ZTM.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Podobne artykuły

Policja prosi o pomoc

Wiadomości

Kradzież sprzętu medycznego dla niemowląt z wadami słuchu. Policja prosi o pomoc przy odnalezieniu sprawców

Czytaj więcej >
Stołeczne WOPR

Wiadomości

Tragedia na kąpielisku w Zielonce. Tonącego nie udało się uratować

Czytaj więcej >
Jan BIELECKI/East News - zdjęcie ilustracyjne

Wiadomości

Wypadek na plaży w Nieporęcie. Trwa akcja ratunkowa

Czytaj więcej >
wawainfo.pl

Wiadomości

Nie żyje mężczyzna reanimowany przez służby na plaży w Nieporęcie

Czytaj więcej >
Straż pożarna w Skysawa

Wiadomości

Tłum strażaków pod wieżowcem Skysawa na Świętokrzyskiej. Czy sprawa jest poważna?

Czytaj więcej >

Wiadomości

Rowerzystka wjechała prosto pod pociąg. Nie żyje

Czytaj więcej >