wawainfo.pl
kierowca

Policja Mazowiecka

O włos od tragedii, traktor aż rozpadł się na części. Za kierownicą nietrzeźwy 61-latek

29 Lipca 2020

Autor tekstu:

Aleksandra Olbryt

Udostępnij:

Kierowca traktora miał duże szczęście. We wtorek rano w miejscowości Plewica (województwo mazowieckie, powiat wyszkowski) doszło do poważnie wyglądającego zdarzenia drogowego z udziałem traktora i samochodu ciężarowego. Kolizja wyglądała bardzo po

Kierowca traktora był pijany, doprowadził do zderzenia

W ostatnim czasie z uwagi na żniwa można zaobserwować wzmożony ruch pojazdów rolniczych na drogach. Problem polega na tym, że rolnicy poruszają się często maszynami o nienormatywnych wymiarach, co wymaga nie tylko odpowiednich kwalifikacji, ale również doświadczenia oraz umiejętności. A gdy kierowca takiego pojazdu jest nietrzeźwy, o tragedię nietrudno. We wtorek rano w miejscowości Plewica (powiat wyszkowski) doszło do poważnie wyglądającego zdarzenia drogowego z udziałem traktora i samochodu ciężarowego. Jak relacjonuje kom. Damian Wroczyński, pracujący na miejscu policjanci z wydziału ruchu drogowego wstępnie ustali, że za kierownicą ciągnika rolniczego w momencie kolizji znajdował się 61-letni mieszkaniec Bielin. To on doprowadził do zderzenia z ciężarówką.

O włos od tragedii

Kierujący pojazdem ciężarowym, próbując uniknąć bezpośredniego zderzenia, uderzył w ogrodzenie jednej z posesji. Przeprowadzone badanie alkomatem wykazało obecność w organizmie traktorzysty dwóch promili alkoholu. Mężczyzna kierował ciągnikiem mimo orzeczonego przez sąd zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych. Prowadzony przez niego pojazd dosłownie rozpadł się na części. 61-latek został przetransportowany do szpitala. Mężczyzna może mówić o dużym szczęściu, ponieważ jeszcze tego samego dnia opuścił szpital - mówi kom. Wroczyński. - Mężczyzna ponownie odpowie przed sądem za kierowanie "na podwójnym gazie". Za zlekceważenie wyroku sądu grozi mu nawet 5 lat więzienia. Musi się również liczyć z dotkliwą karą finansową i dalszym zakazem prowadzenia pojazdów mechanicznych - dodaje policjant.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Podobne artykuły

Policja prosi o pomoc

Wiadomości

Kradzież sprzętu medycznego dla niemowląt z wadami słuchu. Policja prosi o pomoc przy odnalezieniu sprawców

Czytaj więcej >
Stołeczne WOPR

Wiadomości

Tragedia na kąpielisku w Zielonce. Tonącego nie udało się uratować

Czytaj więcej >
Jan BIELECKI/East News - zdjęcie ilustracyjne

Wiadomości

Wypadek na plaży w Nieporęcie. Trwa akcja ratunkowa

Czytaj więcej >
wawainfo.pl

Wiadomości

Nie żyje mężczyzna reanimowany przez służby na plaży w Nieporęcie

Czytaj więcej >
Straż pożarna w Skysawa

Wiadomości

Tłum strażaków pod wieżowcem Skysawa na Świętokrzyskiej. Czy sprawa jest poważna?

Czytaj więcej >

Wiadomości

Rowerzystka wjechała prosto pod pociąg. Nie żyje

Czytaj więcej >