O włos od tragedii, traktor aż rozpadł się na części. Za kierownicą nietrzeźwy 61-latek

Autor Aleksandra Olbryt - 29 Lipca 2020
kierowcaŹródło: Policja Mazowiecka

Kierowca traktora miał duże szczęście. We wtorek rano w miejscowości Plewica (województwo mazowieckie, powiat wyszkowski) doszło do poważnie wyglądającego zdarzenia drogowego z udziałem traktora i samochodu ciężarowego. Kolizja wyglądała bardzo poważnie, jednak nikomu nic się nie stało. Ciągnik rozpadł się na części, ale nietrzeźwy kierowca jeszcze tego samego dnia wyszedł ze szpitala.

Kierowca traktora był pijany, doprowadził do zderzenia

W ostatnim czasie z uwagi na żniwa można zaobserwować wzmożony ruch pojazdów rolniczych na drogach. Problem polega na tym, że rolnicy poruszają się często maszynami o nienormatywnych wymiarach, co wymaga nie tylko odpowiednich kwalifikacji, ale również doświadczenia oraz umiejętności. A gdy kierowca takiego pojazdu jest nietrzeźwy, o tragedię nietrudno. We wtorek rano w miejscowości Plewica (powiat wyszkowski) doszło do poważnie wyglądającego zdarzenia drogowego z udziałem traktora i samochodu ciężarowego. Jak relacjonuje kom. Damian Wroczyński, pracujący na miejscu policjanci z wydziału ruchu drogowego wstępnie ustali, że za kierownicą ciągnika rolniczego w momencie kolizji znajdował się 61-letni mieszkaniec Bielin. To on doprowadził do zderzenia z ciężarówką.

kierowca

O włos od tragedii

Kierujący pojazdem ciężarowym, próbując uniknąć bezpośredniego zderzenia, uderzył w ogrodzenie jednej z posesji. Przeprowadzone badanie alkomatem wykazało obecność w organizmie traktorzysty dwóch promili alkoholu. Mężczyzna kierował ciągnikiem mimo orzeczonego przez sąd zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych. Prowadzony przez niego pojazd dosłownie rozpadł się na części. 61-latek został przetransportowany do szpitala. Mężczyzna może mówić o dużym szczęściu, ponieważ jeszcze tego samego dnia opuścił szpital - mówi kom. Wroczyński. - Mężczyzna ponownie odpowie przed sądem za kierowanie "na podwójnym gazie". Za zlekceważenie wyroku sądu grozi mu nawet 5 lat więzienia. Musi się również liczyć z dotkliwą karą finansową i dalszym zakazem prowadzenia pojazdów mechanicznych - dodaje policjant.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News