wawainfo.pl > Wiadomości > Kiedy spadnie deszcz? Prognoza IMGW rozwiewa wszystkie wątpliwości
Alicja Guz
Alicja Guz 19.03.2022 03:25

Kiedy spadnie deszcz? Prognoza IMGW rozwiewa wszystkie wątpliwości

Deszcz
Pixabay

Deszcz jeszcze w kwietniu?

Prognoza pogody na stronie Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej jest dla wielu dosyć optymistyczna. Wiosenna aura nas nie opuszcza, ale na horyzoncie pojawiają się również opady deszczu. W środę 29 kwietnia w Warszawie może pojawić się duże zachmurzenie i przelotne opady deszczu. Podobnie będzie też w czwartek 30 kwietnia. Co prawda, temperatura nie przekroczy 20 stopni Celsjusza, ale z pewnością będzie ciepło.

Deszczowa "majówka"

Początek maja także zapowiada się deszczowo. 1 maja przywita nas całkowitym zachmurzeniem i niewielkimi opadami deszczu. Termometry wskażą jedynie 14 stopni Celsjusza. Podobnie będzie również w majówkową sobotę i niedzielę. Zapowiada się więc chłodny weekend majowy, ale sytuacja meteorologiczna rozwija się dynamicznie i prognozy opadów mogą ulec zmianie.

Będzie susza

Sytuacja hydrologiczna tej wiosny jest bardzo trudna. Nie bez powodu IMGW wprowadza ostrzeżenie przed suszą hydrologiczną - susza alert. Wody w rzekach wysychają, a przesuszone łąki i lasy płoną. Niedawno pisaliśmy największym do tej pory pożarze w Biebrzańskim Parku Narodowym. Stan wody w Wiśle również nie napawa optymizmem. Zgodnie z danymi podanymi przez IMGW poziom wody w stacji pomiarowej Warszawa-Bulwary na dzień 27 kwietnia wynosi jedynie 48 cm. Dla porównania ubiegłej wiosny w momencie największej suszy wynosił on 87 cm. Problem suszy widzą nie tylko naukowcy i władza apelująca o oszczędzanie wody, ale też duchowni, którzy proszą o modlitwę o deszcz.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Powiązane