wawainfo.pl
Policjanci

pixabay.com

Co wydarzy się w Sylwestra przed domem Jarosława Kaczyńskiego? Mamy odpowiedź policji

30 Grudnia 2020

Autor tekstu:

Natalia Godek

Udostępnij:

Zgromadzenie przed domem Jarosława Kaczyńskiego w Sylwestra? Eventem utworzonym na Facebooku zainteresowanych jest ponad 80 tysięcy osób. Czy to spotkanie dojdzie do skutku? Stołeczna policja zadeklarowała, że na ulice na pewno wyjdzie więcej patro

Świętowanie mimo zakazów

Według planowanego wydarzenia na Facebooku, w Sylwestra pod domem wicepremiera Jarosława Kaczyńskiego odbędzie się huczne świętowanie ostatniej nocy w roku. Jego organizatorami są Antysystemowiec oraz TVK Telewizja z kartonu, którzy tak opisują event - Sylwester u Kaczora to spontaniczne wydarzenie mające zapewnić nam Polakom niezapomnianą noc sylwestrową. Organizatorzy zapewniają oświetlenie w postaci migających niebieskich świateł oraz spontaniczne łamanie rąk, pałowanie a dla najbardziej wytrwałych porcja gazu pieprzowego gratis.

Na wydarzenie odpowiedziało ponad 80 tysięcy użytkowników, ale czy ktokolwiek pojawi się na Żoliborzu 31 grudnia?

Poprosiliśmy Rzecznika Prasowego Komendanta Stołecznego Policji o komentarz do planowanego wydarzenia i zapytaliśmy jak stołeczna policja przygotowuje się do ostatniej grudniowej nocy. - Jeżeli chodzi o policyjne działania, to będą się one skupiały na zapewnieniu bezpieczeństwa wszystkim mieszkańcom Warszawy tak, jak robimy to każdego dnia - odpowiedział nadkom. Sylwester Marczak. Pytany o wydarzenie przed domem wicepremiera stwierdził, że informacje o planowanych zgromadzeniach można znaleźć w ratuszu.

Przypomnijmy, że podczas protestów Strajku Kobiet wywołanych decyzją Trybunału Konstytucyjnego, pod domem prezesa PiS były kordony policji, które miały ochraniać jego posesję. Dochodziło także do zamieszek pomiędzy protestującymi a funkcjonariuszami. 

Bądźmy odpowiedzialni

Rzecznik zapewnił, że w Sylwestra na ulicę wyjdzie zwiększona liczba patroli policyjnych. Nadkomisarz zwrócił również uwagę na to, że w wigilię Świąt Bożego Narodzenia mieszkańcy stolicy wykazali się odpowiedzialną postawą i wyraził nadzieję, że podobne zachowania warszawiaków będzie można obserwować także 31 grudnia. - To ta odpowiedzialność zadecyduje o tym, czy będzie to ostatni taki Sylwester w cieniu pandemii COVID-19 - podkreślił.

Czy dostaniemy mandat w Sylwestra?

Ze względu na trwającą pandemię koronawirusa powinniśmy wstrzymać się od kontaktów z innymi ludźmi. W związku z tym na czas od 31 grudnia od 19.00 do 1 stycznia do 6.00 rząd nałożył dodatkowe obostrzenia, które wprowadzają zakaz przemieszczania się w ww. godzinach.

Publikacji obostrzeń towarzyszył chaos komunikacyjny ze strony rządu. Dokument mówiący o zakazach opublikowano 21 grudnia. Kilka dni później premier Mateusz Morawiecki zapewnił, że tego dnia nie będzie obowiązywała godzina policyjna, ponieważ może ona być wprowadzona tylko w stanie wyjątkowym, a taka sytuacja nie jest przez rządzących brana pod uwagę.

Natomiast w poniedziałek szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów mówił, że zakaz przemieszczania się będzie obowiązywał mimo braku godziny policyjnej. Dzień później minister zdrowia poinformował, że osobom naruszającym obostrzenia mogą grozić mandaty.

W związku z tym natłokiem informacji zapytaliśmy rzecznika KSP o to jak warszawscy funkcjonariusze będą postępować podczas patrolowania miasta w Sylwestra. Nadkom. Marczak odpowiedział - Każdą sprawę policjanci będą analizowali indywidualnie w zależności od przyczyn i okoliczności podjętych działań.

Sylwester inny niż zwykle

Miejmy na uwadze trwającą pandemię i zadbajmy o nasze zdrowie, a Sylwestra spędźmy wśród najbliższych. Ostatnia noc w roku także może być wyjątkowa. Tym razem Urząd Miasta przygotował wyjątkowy pokaz świetlnych “fajerwerków”, które mają być widoczne z prawie każdego miejsca stolicy. Obejrzyjmy je z przyjemnością z naszych okien i balkonów bez wychodzenia z domu.

źródło: wawainfo.plzdjęcie główne: pixabay.com

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Zobacz jak wygląda budowa Południowej Obwodnicy Warszawy:

[EMBED-1119]

Podobne artykuły

Policja prosi o pomoc

Wiadomości

Kradzież sprzętu medycznego dla niemowląt z wadami słuchu. Policja prosi o pomoc przy odnalezieniu sprawców

Czytaj więcej >
Stołeczne WOPR

Wiadomości

Tragedia na kąpielisku w Zielonce. Tonącego nie udało się uratować

Czytaj więcej >
Jan BIELECKI/East News - zdjęcie ilustracyjne

Wiadomości

Wypadek na plaży w Nieporęcie. Trwa akcja ratunkowa

Czytaj więcej >
wawainfo.pl

Wiadomości

Nie żyje mężczyzna reanimowany przez służby na plaży w Nieporęcie

Czytaj więcej >
Straż pożarna w Skysawa

Wiadomości

Tłum strażaków pod wieżowcem Skysawa na Świętokrzyskiej. Czy sprawa jest poważna?

Czytaj więcej >

Wiadomości

Rowerzystka wjechała prosto pod pociąg. Nie żyje

Czytaj więcej >