wawainfo.pl > Wiadomości > Ile kosztują jagodzianki u Magdy Gessler? Cena zaskakuje
Anna Dymarczyk
Anna Dymarczyk 19.03.2022 03:38

Ile kosztują jagodzianki u Magdy Gessler? Cena zaskakuje

Magda Gessler
TRICOLORS/East News - zdjęcie ilustracyjne

Ile kosztują jagodzianki u Magdy Gessler? Cena może zaskakiwać. Niektórzy zapłaciliby tyle za danie obiadowe. Czy restauratorka jest do ceny przekonana podobnie, jak przy pączkach?

Już na tłusty czwartek pączki u Gessler wywołały spore oburzenie wśród części warszawiaków. Ich cena wydawała się im nieadekwatna do jakości.

Ile kosztują jagodzianki u Magdy Gessler? Cena może zaskakiwać

Magde Gessler w swojej cukierni Słodki... Słony oferuje już prawdziwe jagodzianki. Sezon na jagody już się rozpoczął, a wraz z nim również na ten rodzaj wypieków.

Większość jagodzianek, które można kupować przez cały rok zamiast nadzienia złożonego z jagód, ma w sobie dżem jagodowy. Wreszcie można cieszyć się jednak jagodziankami wypełnionymi po brzegi owocami.

Z tego też słyną jagodzianki u Gessler - pełne są słodko-kwaśnych, świeżych jagód kupowanych u zbieraczy i na targach.

Jak zwykle, Gessler nie oszczędza na nadzieniu. Po wgryzieniu się w jagodziankę, ciasto ją otaczające jest jedynie pretekstem do ukrycia wewnątrz soczystych owoców.

Cena może jednak niektórych zaskakiwać. Za jedną bułkę zapłacimy aż 18 zł!

Co podnosi cenę?

Jagody nigdy nie były tanie, a ich ceny rosną z każdym rokiem. Prosto w słoikach od zbieraczy można je nabyć za 15 zł za kg w sezonie.

Na targu cena jest wyższa - 20 zł za kg.

Ile jagód mieści się w jagodziance? Wszystko zależy od jej wielkości. Z pewnością można powiedzieć, że jagodzianka u Gessler jest deserem nie na każdy dzień, ale raz na jakiś czas warto spróbować bułki, z której owoce aż się wylewają po ugryzieniu.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Artykuły polecane przez redakcję WAWA INFO:

źródło: wawainfo.pl, warszawawpigulce.pl zdjęcie główne: TRICOLORS/East News - zdjęcie ilustracyjne