Godziny dla seniorów znikną na jeden dzień

Autor Julian Bakuła - 29 Listopada 2020
Nie będzie godzin dla seniorów w WigilięŹródło: Arkadiusz Ziolek/East News

24 grudnia nie będzie godzin dla seniorów - taką decyzję podjął rząd. Dzięki temu w Wigilię pomiędzy 10 a 12 będziemy mogli zrobić ostatnie zakupy.

Jerzy Owsiak też był na proteście. Po wszystkim nie wytrzymał, bardzo smutneJerzy Owsiak też był na proteście. Po wszystkim nie wytrzymał, bardzo smutneCzytaj dalej

Kiedy obowiązują godziny dla seniorów?

Do 27 grudnia w całej Polsce w dni powszednie obowiązywać będą godziny dla seniorów. Oznacza to, że pomiędzy 10 a 12 zakupy w sklepach spożywczych, piekarniach, drogeriach, aptekach mogą robić tylko osoby po 60. roku życia.

"Wyjątkiem jest sytuacja, gdy wydanie produktu leczniczego, wyrobu medycznego albo środka spożywczego specjalnego przeznaczenia żywieniowego następuje w sytuacji zagrożenia życia lub zdrowia" - czytamy na rządowym portalu informacyjnym.

Tego dnia godzin dla seniorów nie będzie

Od tej reguły przewidziano jednak jeszcze jeden wyjątek. W grudniu godziny dla seniorów przestaną obowiązywać w Wigilię, która wypada w czwartek. Wiąże się to ze skróceniem czasu pracy tego dnia.

Na mocy ustawy o ograniczeniu handlu w niedziele i święta oraz w niektóre inne dni w Wigilię sklepy mogą być czynne tylko do godziny 14. Gdyby tego dnia utrzymać w mocy godziny dla seniorów, wiele osób nie mogłoby zrobić zakupów na tzw. "ostatnią chwilę".

Dzisiaj grzeje:
1. Jerzy Owsiak też był na proteście. Po wszystkim nie wytrzymał, bardzo smutne
2. Nie chcą wpuścić Andrzeja Dudy na Podhale. Górale zapowiadają strajk
3. Pożar w centrum Warszawy. Zapaliła się znana wszystkim budowla, interweniowały służby

Pół tygodnia bez zakupów

W połowie listopada informowaliśmy na Wawa Info o apelu przedsiębiorców, w którym zauważyli, że w grudniu nie będziemy mogli zrobić zakupów przez pół tygodnia. W Wigilię 24 grudnia sklepy otwarte będą tylko do godziny 14. Następnie - 25, 26 i 27 grudnia - pozostaną całkowicie zamknięte przez trzy dni.

Przedstawiciele sektora handlowego wyrazili zaniepokojenie ze względu na tak długi przestój w funkcjonowaniu sklepów.

Pożar w centrum Warszawy. Zapaliła się znana wszystkim budowla, interweniowały służbyPożar w centrum Warszawy. Zapaliła się znana wszystkim budowla, interweniowały służbyCzytaj dalej

Apel o przywrócenie niedziel handlowych

W związku z tym Polska Organizacja Handlu i Dystrybucji apelowała do rządu o zawieszenie zakazu handlu w niedzielę od 29 listopada aż do końca 2020 roku. Jak podaje rp.pl, zdaniem przedsiębiorców zawieszenie zakazu handlu w niedzielę byłoby wskazane także z innego powodu.

Dłuższy czas funkcjonowania sklepów i galerii handlowych miałby według przedsiębiorców rozładować tłok panujący w sklepach, dzięki czemu klientom łatwiej byłoby zachować dystans, co pomogłoby w zwalczaniu epidemii koronawirusa.

Sześć osób przykleiło się do budynku. Policja ich wylegitymowała, po czym odjechałaSześć osób przykleiło się do budynku. Policja ich wylegitymowała, po czym odjechałaCzytaj dalej

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

ZOBACZ TAKŻE W NASZYCH SERWISACH:

  1. Media obiegła smutna wiadomość. Nie żyje polski piosenkarz, fani pogrążyli się w żałobie
  2. Luka w przepisach pozwoli na zrobienie przeglądu auta... za darmo
  3. Sześć osób przykleiło się do budynku. Policja ich wylegitymowała, po czym odjechała
  4. Dantejskie sceny przed McDonald's w Legionowie. Kierowcy dosłownie oszaleli
  5. Policjanci z nożycami i łomami na ulicach Warszawy, Marta Lempart zatrzymana. Kuriozalne obrazki podczas Strajku Kobiet
  6. Sejm podjął ostateczną decyzję. Tysiące Polaków nie dostanie obiecanych pieniędzy, bardzo smutne
  7. Wszystko wydarzy się 1 grudnia o 17. Część polskich miast pogrąży się w mroku, już ostrzegają

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News