wawainfo.pl
dom Kaczyńskiego

Wawa Info

Tylu policjantów na ulicach jeszcze nie było. "Mysz nie przeciśnie się przez Żoliborz"

30 Października 2020

Autor tekstu:

Julian Bakuła

Udostępnij:

Dom Jarosława Kaczyńskiego przy ul. Mickiewicza na warszawskim Żoliborzu jest szczelnie obstawiony kordonem policyjnym. Na miejsce przybyły radiowozy oraz kilkadziesiąt dużych furgonetek. Na Żoliborz ściągnięto jednostki policji z całej Warszawy.

Policja broni domu Kaczyńskiego

Ogromne siły policji zostały zaangażowane do ochrony domu Kaczyńskiego przy ul. Mickiewicza na warszawskim Żoliborzu. To właśnie tam skierował się protest kobiet, który rozpoczął się na Placu Zamkowym, Placu Zawiszy oraz przed KPRM w Alejach Ujazdowskich o godzinie 17. Trzy demonstracje połączyły się na Rondzie Dmowskiego, a stamtąd ruszyły na Żoliborz.

- Mysz nie przeciśnie się przez Żoliborz - relacjonuje z Żoliborza reporter Wawa Info. Na miejscu są radiowozy oraz kilkadziesiąt dużych furgonetek policji. Do ochrony domu Jarosława Kaczyńskiego ściągnięto jednostki policji z całej Warszawy.

[EMBED-974]

Taksówkarze zablokowali ulicę

Wcześniej, zanim protestujący dotarli z Ronda Dmowskiego na Żoliborz, solidaryzujący się z protestem kobiet taksówkarze zablokowali całą ulicę Mickiewicza. Samochody taksówkarzy oklejone były hasłami takimi jak "Mamy dość" czy "Solidarni z kobietami".

- Nie zgadzam się z tym, co zrobił rząd i uważam, że kompromis z dziewięćdziesiątego trzeciego był kompromisem, którego nie powinien rząd ruszać - powiedział Wawa Info jeden z biorących udział w blokadzie taksówkarzy.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

Julian BakułaAutor

Interesują mnie lokalne wydarzenia i problemy mieszkańców Warszawy i okolic, które chciałbym nagłaśniać, przyczyniając się do zmian na lepsze.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@wawainfo.pl

Podobne artykuły

Ulice

Wypadek na Modlińskiej. Dwie osoby w szpitalu

Czytaj więcej >

Ulice

Policyjna blokada na Wisłostradzie. Szukali pijanego kierowcy

Czytaj więcej >
Pawel Wodzynski/East News

Ulice

Ochota i Żoliborz w strefie płatnego parkowania

Czytaj więcej >

Ulice

Zderzenie dwóch aut na Mokotowie. Jedna osoba w szpitalu

Czytaj więcej >

Ulice

Śmiertelny wypadek na Bielanach. Sprawca uciekł z miejsca zdarzenia.

Czytaj więcej >

Ulice

Tramwaj potrącił mężczyzne na Marszałkowskiej. Poszkodowany miał prawie 3,5 promila

Czytaj więcej >