Tylu policjantów na ulicach jeszcze nie było. "Mysz nie przeciśnie się przez Żoliborz"

Autor Julian Bakuła - 30 Października 2020
dom KaczyńskiegoŹródło: Wawa Info

Dom Jarosława Kaczyńskiego przy ul. Mickiewicza na warszawskim Żoliborzu jest szczelnie obstawiony kordonem policyjnym. Na miejsce przybyły radiowozy oraz kilkadziesiąt dużych furgonetek. Na Żoliborz ściągnięto jednostki policji z całej Warszawy.

Policja broni domu Kaczyńskiego

Ogromne siły policji zostały zaangażowane do ochrony domu Kaczyńskiego przy ul. Mickiewicza na warszawskim Żoliborzu. To właśnie tam skierował się protest kobiet, który rozpoczął się na Placu Zamkowym, Placu Zawiszy oraz przed KPRM w Alejach Ujazdowskich o godzinie 17. Trzy demonstracje połączyły się na Rondzie Dmowskiego, a stamtąd ruszyły na Żoliborz.

- Mysz nie przeciśnie się przez Żoliborz - relacjonuje z Żoliborza reporter Wawa Info. Na miejscu są radiowozy oraz kilkadziesiąt dużych furgonetek policji. Do ochrony domu Jarosława Kaczyńskiego ściągnięto jednostki policji z całej Warszawy.

Taksówkarze zablokowali ulicę

Wcześniej, zanim protestujący dotarli z Ronda Dmowskiego na Żoliborz, solidaryzujący się z protestem kobiet taksówkarze zablokowali całą ulicę Mickiewicza. Samochody taksówkarzy oklejone były hasłami takimi jak "Mamy dość" czy "Solidarni z kobietami".

- Nie zgadzam się z tym, co zrobił rząd i uważam, że kompromis z dziewięćdziesiątego trzeciego był kompromisem, którego nie powinien rząd ruszać - powiedział Wawa Info jeden z biorących udział w blokadzie taksówkarzy.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News