wawainfo.pl
diagnostyka

East News

Ogromne zainteresowanie szybkim testem na koronawirusa. Sznur samochodów, by wykonać badanie

15 Kwietnia 2020

Autor tekstu:

Mateusz Dolak

Udostępnij:

Jeden z mobilnych punktów pobrań służących do wykrywania koronawirusa powstał na Ursynowie w Warszawie. Testy na obecność wirusa SARS-CoV-2 wykonuje prywatna firma. Chętnych do przebadania nie brakowało, o czym świadczyły kolejki ustawiające się pr

Diagnostyka otworzyła mobilny punkt

Na Ursynowie powstał punkt pobrań, który pozyskuje próbki do testów na obecność koronawirusa. Prowadzony jest przez prywatną firmę "Diagnostyka", która otworzyła takie same stacje w kilku innych miejscach w Polsce. Badanie odbywa się z dużą wygodą dla zainteresowanych, którzy nie muszą nawet opuszczać swojego pojazdu. Wystarczy podjechać samochodem, ponieważ wszystko odbywa się w systemie "Drive&Go-Thru". Miejsce to od pierwszego dnia cieszy się dużym zainteresowaniem. 15 kwietnia między godziną 8 a 12 z badania skorzystało ponad 70 osób. 

Do punktu ustawiały się kolejki

Duże zainteresowanie potwierdził w rozmowie telefonicznej Doradca Zarządu Diagnostyka, Piotr Talarek. - W pierwszym dniu działania mobilnego punktu pobrań, tylko w godzinach od 8 do 12 z możliwości badań skorzystało ponad 70 osób. Spośród z nich niemal 60 procent stanowili medycy, zaś pozostałe 40 to osoby prywatne, które dokonały zakupu na naszej platformie internetowej. O dużym zainteresowaniu badaniem w ramach akcji BADAMY-WSPIERAMY świadczyły momenty, w których przed punktem ustawiało się nawet po dziewięć samochodów. Wyniki testów będą dostępne online nie później niż po 72 godzinach - powiedział nasz rozmówca.

Medycy badają się za darmo

Wszyscy medycy mogą wykonać badanie za darmo. Pozostałe osoby muszą za nie zapłacić 580 zł. Test można wykonać przy Al. Komisji Edukacji Narodowej 61, na parkingu Urzędu Dzielnicy Ursynów. Placówka działa od poniedziałku do piątku w godzinach 8-15.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Podobne artykuły

Policja prosi o pomoc

Wiadomości

Kradzież sprzętu medycznego dla niemowląt z wadami słuchu. Policja prosi o pomoc przy odnalezieniu sprawców

Czytaj więcej >
Stołeczne WOPR

Wiadomości

Tragedia na kąpielisku w Zielonce. Tonącego nie udało się uratować

Czytaj więcej >
Jan BIELECKI/East News - zdjęcie ilustracyjne

Wiadomości

Wypadek na plaży w Nieporęcie. Trwa akcja ratunkowa

Czytaj więcej >
wawainfo.pl

Wiadomości

Nie żyje mężczyzna reanimowany przez służby na plaży w Nieporęcie

Czytaj więcej >
Straż pożarna w Skysawa

Wiadomości

Tłum strażaków pod wieżowcem Skysawa na Świętokrzyskiej. Czy sprawa jest poważna?

Czytaj więcej >

Wiadomości

Rowerzystka wjechała prosto pod pociąg. Nie żyje

Czytaj więcej >