Ścieki z Czajki znowu leją się do Wisły? Wiemy co się naprawdę tam dzieje

Autor Alicja Guz - 28 Września 2020
"Czajka" w WarszawieŹródło: wikimedia / Danie dnia

"Czajka" nie daje o sobie zapomnieć Warszawiakom. Ścieki znów leją się do Wisły. Tym razem nie jest to jednak spowodowane bezpośrednio awarią rurociągu. Zdaniem rzecznika Wód Polskich przyczyna takiego stanu rzeczy są obfite opady deszczu. Tę tezę potwierdzają również słowa prezydenta Warszawy.

"Czajka" znów zawiodła?

"Czajka" znów daje się we znaki mieszkańcom Warszawy. Ścieki ponownie wylewają się do Wisły. Taka informacje przekazał Przemysław Daca, prezes Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie.

Rafał Trzaskowski zapewniał, że jest już dobrze

Przypominamy, że awaria w oczyszczalni ścieków "Czajka" miała miejsce 29 sierpnia. Jej efektem był zrzut nieczystości do Wisły. By ratować sytuację zadecydowano o budowie tymczasowego kolektora. W związku z tym wojsko zbudowało na Wiśle most pontonowy, na którym zostały ułożone rury ściekowe. 22 września prezydent stolicy Rafał Trzaskowski poinformował: "Rurociąg na moście pontonowym funkcjonuje sprawnie i od niedzieli ścieki nie płyną już do Wisły. Teraz pracujemy, aby jak najszybciej wybudować nowy, bezpieczny przesył pod rzeką".

Winne obfite opady deszczu

Wody Polskie poinformowały, że tym razem ścieki wraz z burzynami leją się do Wisły tuż przy moście pontonowym. Jak przekazał rzecznik prasowy spółki Sergiusz Kieruzel, cytowany przez tvp.info: "Mamy podejrzenia, że przepływ jest na tyle duży, że nie mieści się w rurze. To wszystko jest ze sobą zmieszane, ścieki z wodami opadowymi. Wody Polskie monitorują sytuację".

Informację potwierdził prezydent Warszawy

Informację o ponownym problemie z "Czajką" związanym z ostatnimi ulewnymi deszczami potwierdził prezydent Warszawy. Podczas konferencji prasowej 28 września Rafał Trzaskowski powiedział: "W momencie, kiedy zdarzają się deszcze ulewne, to wszędzie na świecie następuje czasowy zrzut części ścieków do rzek przez kilka godzin". Prezydent dodał również, że rozpoczęły się już prace nad przesyłem pod dnem Wisły.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News